ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Αποκάλυψη ή όχι ??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Light & Darkness
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ιχθύς Γάτα
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2016

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποκάλυψη ή όχι ??   Κυρ Μαϊος 29, 2016 8:31 pm

Αν το άτομο που θα το πεις είναι πραγματικός φίλος και σε νοιάζεται τότε δεν θα έπρεπε να τον πειράζει κάτι τέτοιο! Ισα ισα που θα έπρεπε να χαίρετε που βρήκες κάτι που σου ταιριάζει και σε οδηγεί! Αν κόψει επαφές τότε δείχνει πως δεν ήταν ποτέ αληθινός... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silvi
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Βουβάλι
Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2017

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποκάλυψη ή όχι ??   Δευ Μαρ 06, 2017 9:59 am

Προσωπική μου άποψη είναι ότι όλοι είμαστε άνθρωποι πρώτα από όλα αναπνέουμε τον ίδιο αέρα και πατάμε στην ίδια γη... Μη κρίνεις για να μην κριθεις λένε... Εγώ δεν κρίνω την φίλη μου π. χ που αποφάσισε να ασχοληθεί με το hobbie της οποίο και αν είναι αυτό, αυτή λοιπόν γιατί να κρίνει έμενα? Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η Μαγεία είναι τόσο όμορφη και δεν θα κάτσω ποτέ να την συγκρίνω με ανούσιους ανθρώπους που δεν γνωρίζουν αρχικά ούτε την ιστορία τους και αφήνουν τον εαυτό τους να γίνει πρόβατο για συμφέροντα άλλων...Ο άνθρωπος είναι ένα θεϊκό ων και έχει άπειρες δυνατότητες αρκεί να ξυπνήσει... Δεν καταλαβαίνω λοιπόν τον λόγο γιατί να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας? Αυτοί που θα έπρεπε να κρύβονται είναι αυτοί που ψευδονται τόσα χρόνια και μας πλασάρουν τα παραμύθια για προσωπικά οφέλοι, αυτοί θα έπρεπε να φοβούνται!!!
Αλλά για να απαντήσω στο ερώτημα σου ουσιαστικά εγώ στον περίγυρο μου μιλάω ξεκάθαρα. Αρχικά ότι ασχολούμαι με τον διαλογισμό και εσωτερισμό και προσπαθώ να ανοίξω συζήτηση μαζί τους για να δω σε ποιο επίπεδο βρίσκονται νοητικά εάν λοιπόν κρίνω ότι είναι έστω και λίγο αφυπνισμένοι ή έστω υποψιασμένοι τότε ανοίγω και θέματα αποκρυφισμου και μεταφυσικού για να αφυπνησω τον συνομιλητή μου όσο γίνεται περισσότερο.
Στους ανθρώπους αρέσουν αυτά τα θέματα ακόμα και ας μην τα περνούν ακόμα στα σοβαρά αν όμως τους δώσεις τις σωστές γνώσεις μέσα από μια χαλαρή συζήτηση αυτά θα αποθηκευτούν στο υποσυνείδητο και έτσι σιγά σιγά βοηθάμε και τους άλλους να αφυπνηστουν. Αυτό πιστεύω είναι πιο σημαντικό και ουσιαστικό από μια ανακοίνωση τύπου : Είμαι μάγισσα/μάγος. Εννοείται όμως ότι αν το θέμα πάει εκεί θα το παραδεχτώ και δεν θα ανεχτώ προσβολές και κριτική από αμαθείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποκάλυψη ή όχι ??
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ :: Καθημερινά Προβλήματα-
Μετάβαση σε: