And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Εκτός Σώματος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Εκτός Σώματος   Σαβ Απρ 28, 2012 2:03 pm

Είπα κι εγώ να γράψω λίγα λόγια για μία εμπειρία που είχα πριν ορισμένους μήνες.

Φθινόπωρο 2011. Είχα ορισμένες ενδείξεις πως ήταν στα ίχνη μου μια ομάδα δαιμόνων. Πήρα όλα τα απαραίτητα μέτρα που γνώριζα, συμβουλεύτηκα τον μέντορά μου και ήμουν σε επιφυλακή. Οι ασπίδες γύρω από το σπίτι άντεξαν, εκτός από μία φορά.

Όταν έσπασαν ήταν βράδυ γύρω στις 3. Με παρέσυραν στο αστρικό πεδίο σε μία μάχη. Ήταν η πρώτη φορά που μαχόμουν στο αστρικό πεδίο και δεν το διασκέδασα καθόλου. Μου ρούφηξαν αρκετή ενέργεια και όταν επέστρεψα σχεδόν σερνόμουν. Προσπαθώντας να καταλάβω τι δε πήγε καλά, πως έσπασαν οι ασπίδες κτλ, κατέληξα στο ότι έφταιξα ο ίδιος, κι όχι η πονηριά τους. Ενδόμυχα ανέμενα την επίθεσή τους, σαν να ήξερα πως θα σπάσουν, σαν να το είχα δεδομένο. Κι όταν αυτό έγινε ο φόβος μου ήταν αρκετός για να χάσω.

Τότε κατάλαβα πως η μόνη λύση είναι η εσωτερική ανάπτυξη. Μόνο αν αντιμετωπίσω τους φόβους μου, τις επιθυμίες μου θα προχωρήσω. Τελικά αυτό ήταν μόνο το πρώτο βήμα, σημαντικό όμως. Κατάλαβα πως είχα αρκετή ενέργεια αλλά την έχανα σε σαχλά πράγματα, όπως νεύρα, μεταπτώσεις κτλ. Έπρεπε να κλείσω τις διαρροές. Και με τον καιρό σταμάτησαν οι επιθέσεις. Δεν υπήρχε πλέον η έλξη που υπήρχε, και είχα πιο πολύ ενέργεια, και συνεπώς αυτοπεποίθηση.

Μετά από αυτή την αλλαγή βίωσα διάφορα. Ήμουν άλλο άτομο πλέον, με την καλή έννοια.
Ήταν ένας από τους λόγους που σταμάτησα να γράφω ως φιλόσοφος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Διάνα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Παρ Ιουν 01, 2012 4:58 pm

ξερεις ειμαι αρκετα προσφατη στο θεμα της μαγειας..και η αληθεια ειναι πως εχω τρομερους φοβους για τετοιες υπαρξεις..κυριως τα βραδια..και πολλους εφιαλτες..χωρις βεβαια αμεσα να βλεπω κατι..νιωθω ενα φοβο και με χτυπαει κατι σα ρευμα και πεταγομαι..μετα φυσικα ποναω ολοκληρη..πραγματικα πιστευεις πως αν προσπαθισω να ειμαι καλυτερα με τον ευατο μου θα βοηθισει?και τι ενοεις να νικισουμε τους φοβους μας? Rolling Eyes affraid
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Σαβ Ιουν 02, 2012 2:45 am

Θεωρώ πως οι φόβοι προέρχονται από την άγνοια (κυρίως του εαυτού). Αναμφισβήτητα δε πρέπει να παίρνει κανείς τον εαυτό του ως δεδομένο. Αν φοβάται τότε σίγουρα δεν τον ξέρει. Δε ξέρω τι είναι αυτό που περιγράφεις... μπορεί να είναι και του μυαλού σου. Οι φόβοι χρησιμοποιούν τεράστια ποσοτητα απ' την ενέργειά σου, και λαμβάνοντας υπόψιν πως δεν είναι ελέγξιμοι... καταλαβαίνεις...
Διάνα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Σαβ Ιουν 02, 2012 6:47 am

μα πιστευω και εγω πως ειναι του μυαλου μου..απλα τρεμω το οτι μαλλον υπαρχει κατι εκει εξω..και γενικα δεν εχω και τις καλητερες σχεσεις με τον ευατο..αλωστε δεν ειναι και κατι ευκολο..τουλαχιστον για μενα..ειναι μια συνεχης μαχη..και οταν λες ελενξημο τι ενοεις??
Διάνα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Σαβ Ιουν 02, 2012 6:56 am

κοιτα ειμαι τρομερα καινουρια..τωρα διαβαζω τα πρωτα μου βιβλια..και δεν εχω διαβασει κατι πρακτικο..μονο διαφορες θεωρειες...και απλα φοβαμαι...οσο πιο πολυ διαβαζω..φοβαμαι..αλλα δεν θελω να τα παρατησω..απλως ειμαι λιγο υπερ φοβιτσιαρα..σκευτομαι παντα το χειροτερο..αλλα και παντα υπεφερα απο τρομερους για μενα αφυαλτες..απο παρα πολυ μικρη(απο τοτε που με θυμαμαι)οταν ασχολιομουν ας πουμε με το χριστιανισμο..εβλεπα συνεχεια δεμονες στον υπνο μου..και σχεδον παντα ειχα τη ταση να βλεπω πολυ αληθινουσ εφιαλτες..μετα εμαθα να ελενχω το ποτε θα βλεπω ονειρα και τι ονειρα..αλλα επειδη τωρα ο φοβος ειναι πιο δυνατος..δεν μπορω..ασε που σκεψου πως τρεμω το σκοταδι απο παντα..και τωρα εχω καντατισει να ανοιγω το φως..να κοιμαμαι μ αυτο..και τα ξημερωματα να ανοιγω λιγο το ρολο..να κλεινω το φως και να ξανακοιμαμαι..φυσικα εδω και ενα μηνα που γινετε αυτο..δεν κοιμαμαι καλα..και ειμαι ρακος..ξερω πως ειναι ανοητο να φοβαμαι τοσο..αλλα δεν μπορω να το ελενξω το βραδυ..
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Σαβ Ιουν 02, 2012 9:04 am

Μπορεί να φταίει και η διατροφή, η έλλειψη άσκησης... Όλα παίζουν ρόλο. Είναι δύσκολο να βρεις ισορροπία στη ζωή σου, όμως σίγουρα είναι το μόνο για το οποίο αξίζει να παλέψεις...
Διάνα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Σαβ Ιουν 02, 2012 2:35 pm

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.. Smile
Whitephilip13
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2012
Χιούμορ : οσο παταει η γατα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Πεμ Οκτ 18, 2012 7:41 am

μπορει ναναι χαζη ερωτηση αυτη αλλα πως παλευεις στο αστρικο πεδιο οπλα ενεργεια ?
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Πεμ Οκτ 18, 2012 8:39 am

Μαλλον ειμαι εκτος θεματος , αλλα θα ρωτησω κι αν ειναι μεταφερετε το ποστ.

Αρχικα το καλλιεργησα και τωρα που αναπτυχτηκε με ενοχλει , γιατι ειναι συνεχομενο.
Εχω καταντισει σαν τον καταδικο στο πρασινο μιλι.Οποιον βλεπω , οποιος με σκεφτεται , ο,τι σκεφτεται για μενα ή αλλους το νιωθω και βιωνω και τα συναισθηματα του αλλου.
Χθες δουλευα απογευματακι κι ενω ειχα χιλια δυο στο μυαλο μου , μπηκα για 30 περιπου sec στην ψυχικη κατασταση που ζουσε φιλη μου και ηταν εντονο και ασχετο με την δικη μου κατασταση. Πολυ ενοχλητικο ομως.
Θα ηθελα να σταματησω να τα ξερω ολα αυτα.
Κουραζομαι να εχω ανα πασα ωρα και στιγμη εικονες απο τα συναισθηματα των αλλων. Τα κρυφα εννοω , οχι αυτα που δειχνουν...
Λεω να τα παρατησω αλλα παλι αυτα θα με κυνηγανε.
Να αρχισω να βλεπω tv , φαι και κουτσομπολιο. Μηπως ειναι καλυτερα....
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Πεμ Οκτ 18, 2012 9:29 am

Whitephilip13
Δεν υπάρχει κάποια περιγραφή εύκολη. Είναι άλλο πεδίο, με λιγότερους νόμους.

Μαύρη Γάτα
Να μην αρχίσεις να βλέπεις tv κτλ. Είσαι στο σημείο κλειδί όπου οι πιο πολλοί τα παρατούν όλα. Μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους αυτό που νιώθεις. Η εμπάθεια είναι περίεργη ικανότητα αλλά ιδιαίτερα δυνατή. Εφόσον ξεχωρίζεις τη δική σου κατάσταση από τις καταστάσεις των άλλων έχεις ήδη προχωρήσει κάπως. Φτιάξε άμυνες, ώστε να διαβάζεις τις καταστάσεις των άλλων μόνο όταν εσύ θέλεις. Η πιο απλή άμυνα είναι να μην είσαι ιδιαίτερα προσιτή στους υπόλοιπους, καθώς με όσο περισσότερα άτομα είσαι 'κοντά' με οποιαδήποτε σχέση, αυτό σε καθιστά 'ευάλωτη' με την έννοια που βιώνεις. Δε ξέρω τι άλλο να προτείνω γι' αυτό καθώς δεν έχω ιδέα πως είναι.

Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Πεμ Οκτ 18, 2012 1:15 pm

Eιναι ενα κυμα που σε πλημμυριζει με κατι Αλλο.
Ας πουμε πως καθομαι και τρισευτυχισμενη πινω καφε. Ξαφνικα μπορει να νιωσω απεραντη θλιψη , φοβο ,ερωτα, θυμο για δευτερολεπτα και ξερω αυτοματα ποιος το ζει εκεινη τη στιγμη. Εχω και τις αντιστοιχες σωματικες αντιδρασεις , οπως σιελορροια αν τρωνε , ναυτια αν εχουν πιει πολυ , ιδρωτα αν κοπιαζουν και αλλα.... Με χαιρετανε εγκαρδια στη δουλεια και μολις γυρισω πλατη νιωθω τι εχουν στο μυαλο τους , πισω απο πολιτισμενα χαμογελα βρωμικες σκεψεις. Εγω οταν γελαω , γελαω.Οταν δε σε γουσταρω το δειχνω, απομακρυνομαι .Δεν παιζω θεατρο ποτε. Μου εχει στοιχησει αλλα ετσι ειμαι.
Επιπλεον οσο αναπτυσεται η συναισθηματικη νοημοσυνη μου, τοσο πιο δυστυχης γινομαι , γιατι τους συμπονω και συμπασχω με ολους.
Τελικα οσο διαβαζεις , οσο μαθαινεις , τοσο βλεπεις οτι Δεν ξερεις τιποτα και ουτε θα μαθεις πολλα τελικα.
Αντε τα υπαρξιακα μου με πιασανε , φταιει το φθινωπορο. Ποτε δεν με πηγαινε αυτη η εποχη.
Φαίη
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/07/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Παρ Οκτ 19, 2012 11:13 am

Γάτα μου, όταν σκέφτεσαι, συμπωνάς και συμπάσχεις, στέλνεις ενέργεια...αυτή η ενέργεια σου λείπει και αρχίζεις να πέφτεις συναισθηματικά.....ίσως πρέπει να βρεις μια πηγή ενέργειας με την οποία να έχεις συνεχείς ανταλλαγές...αυτή η πηγή θα μπορούσε να ήταν ακόμα και μια σκέψη που σε κάνει να νιωθεις καλά!

όσον αφορά τον πόνο....το παρακατω βιντεο τα λέει όλα!

http://www.youtube.com/watch?v=GLzwNJ1ZdcI
Evalin
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Λέων Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Παρ Οκτ 19, 2012 12:23 pm

Εγω εχω μια ερωτηση πως καταλαβαινεις οτι σε κυνηγουν δαιμονες? Και μια συμβουλη για εσενα Μαυρη Γατα, οταν θες λιγη ηρεμια μυαλου, αλλα δεν γινεται να μεινεις λιγο μονη, φαντασου ενα απροσπελαστο τειχος γυρω σου. Βοηθαει Smile
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Παρ Οκτ 19, 2012 12:30 pm

Το θέμα έχει ξεφύγει πολύ. Αν θέλετε να συνεχιστεί να ανοίξετε ένα νέο τόπικ με παραθέσεις από εδώ.

Ευχαριστώ.
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Σαβ Οκτ 20, 2012 2:30 pm

Evalin έγραψε:
Εγω εχω μια ερωτηση πως καταλαβαινεις οτι σε κυνηγουν δαιμονες? Και μια συμβουλη για εσενα Μαυρη Γατα, οταν θες λιγη ηρεμια μυαλου, αλλα δεν γινεται να μεινεις λιγο μονη, φαντασου ενα απροσπελαστο τειχος γυρω σου. Βοηθαει :)

Το εκανα παλια και το ειχα ξεχασει ευχαριστω.

Συγγνωμη καλε μου ΕPSILON ετσι το παθαινω και οταν μιλαω. Φλυαρω ακαταπαυστα χαμογελαστη και πηγαινω απο το ενα θεμα στο αλλο με μεγαλη ευκολια...Κακο αυτο...ουπσσσσ!!!!! Δεν θα το ξανακανω.
Xrisa B.
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 22/10/2012
Χιούμορ : Ανάλογα με την περίσταση...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Σαβ Οκτ 27, 2012 2:46 am

Το αστρικό πεδίο... Πώς είναι; Εννοώ, είναι όπως ο κόσμος που ζούμε καθημερινά αλλά δεν βλέπεις τους άλλος ή δεν σε βλέπουν αυτοί ή είναι κάτι... άλλο??? Εγώ, πάντως, το έχω φανταστεί να είναι κάτι σαν το διάστημα, αν δεν είναι το παραπάνω.
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτός Σώματος   Τρι Οκτ 30, 2012 4:42 am

φαντασου ενα κοσμο σαν το δικο μας με καποιες μικροδιαφορες οπου εκει κυριαρχουν τα συναισθηματα και η ψυχη

Εκτός Σώματος
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕΛΩΝ :: Εμπειρίες από την Μαγεία-
Μετάβαση σε: