And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Η ιστοριουλα μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
το μπλε ματι
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Η ιστοριουλα μου   Πεμ Αυγ 02, 2012 7:09 am

Πριν αρκετα χρονια πριν ακομα εγω γεννηθω η μητερα μου ειχε σχεση με τον πατερα μου...ομως η γιαγια μου(μαμα του μπαμπα μου) δεν ηθελε την μητερα μου για νυφη...στην αρχη ξεκινησε με απλη μαγεια (ξορκια ευχες κ.τ.λ) αφου ομως γεννηθηκα εγω και καταλαβε οτι θα ειναι δυσκολο τωρα να την κανει να χωρισει απο τον πατερα μου εβαλε τα μεγαλα μεσα.
Τελετες-νεκρολαδα στο Φαγητο μεσα και πολλα αλλα....!!! εγω καθως μεγαλωνα εβλεπα και με τον καιρο καταλαβαινα ολο και περισσοτερα....δεν ειχα καταλαβει ομως οτι ειχε κανει και σε μενα μαγεια για να αλλαξω συμπεριφορα απεναντι στιν μανα μου...καποια μερα λοιπον μικρος 6-7 χρονων και πηγα μερικες μερες να μεινω στην γιαγια μου. Καθως ειχα κολλησει και τον χαρρυ ποτερ στο σπιτι της γιαγιας μου επερνα κατσαρολες τισ γεμιζα με νερο εκοβα ξυλα και τα εκανα ραβδια και η γιαγια μου σε αστειο με ρωταει τι κανω εκει και τις λεω κανω μαγεια γιαγια.....αμεσως κοκαλωσε δεν καταλαβα τον λογο.....αφου λοιπον ξαναγυρισα σπιτι μαζι με κατι πραγματα που μου ειχε δωσει η μαμα μου κα8αριζε το σπιτι....μετα απο λιγο σηκωσε το πετσετακι του ψυγειου κι βρικε μια κοκκινη κορδελα γεματη κομπους....το πηγαμε στον παππουλι το πηρε και μας διαβασε μια ευχη. Με τον καρο ολο και κατι τετοια εστελνε. Καποια μερα λοιπον με πηρε μαζι με την γιαγια μου(την μαμα της μαμας μου αυτη τη φορα) και πηγαμε σε ενα σπιτι οπου δεν ειχα ξαναπαει...με εβγαλαν στην αυλη μου εδωσαν κατι παιχνιδια,μπηκαν μεσα και εκλεισαν την πορτα. Εγω μονος μου εξω δεν ηξερα τι εκαναν. Σε εκεινο το σπιτι εμενα μια μαγισσα η οποια μας βοηθησε παρα πολυ και την υπερευχαριστω...πηγαμε πολλες φορες σε εκεινο το σπιτι και τελος παντων εμαθε περισσοτερα στην γιαγια (την μαμα της μαμας μου) μου που ηδη ηξερε και στην μαμα που που δεν ηξερε τιποτα απο μαγεια. Τελος παντων μετα απο αυτο εγιναν παρα πολλα και πραγματα που δεν μπορω να αποκαλειψω...μετα απο μερικα χρονια οταν ειμουν περιπου 10 χρονων αρχησα να μαθαινω την τεχνητης μαγειας...και ενοειτε της λευκης μαγεια. Αρχισα να βρισκω μονος μου πραγματα τα οποια και δεν εδειχνα στην μανα μου...τα επερνα τα ελυνα και μετα τα εκαιγα στο τζακι χωρις η μητερα μου και κανεις αλλος να ηξερε τη κανω και αν ξερω απο μαγεια.Καποια μερα μια οικογενειακη φιλη ηρθε επισκεψη και η μανα μου της ειπε για τα μαγια που της εκανε η μαμα του μπαμπα μου.....εμενα πριν αρχησουν με εστειλαν στο δωματιο μου...αλλα εγω εκατσα να κρυφακουσω...οταν εμα8α ολη την αληθεια πηγα κλεγοντας στην μανα μου και της ειπα: γιατι μαμα?? γιατι δεν σε η8ελε η γιαγια? και μου απαντησε: γιατι δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι καλοι...εγω μαθαινοντας ολο και περισσοτερα και χωρις να αποκαλυψω τιποτα και σε κανεναν κραταγα σε ηρεμια ολη μου την οικογενεια...αφου η μητερα μου νομιζε οτι η γιαγια μου ειχε σταματησει να την ενοχλει, επειδη εγω τα επερνα τα μαγικα και τα εξαφανηζα...ομως καποια στιγμη δεν μπορεσα να το κρυψω...μας ειχε στηλει 10 κιλα λαδι υποτιθεται απο το χωριο...η μαμα μου το πηρε και το εβαλε σε μια ειδικη διαφανη μπουκαλα για λαδι που εχει...το λαδι στην αρχη ηταν μια χαρα φυσιολογικο λαδι(φαινοταν) μετα απο καποια στιγμη ομως οταν εβαλα στην σαλατα ειδα οτι ειχε κατι σαν μεδουσα αλλα σε σκουρο λαδι χρωμα μεσα...αφου φαγαμε το εδειξα στην μανα μου και μου λεει μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα...εκεινη ηξερε πολυ καλα τι ηταν εγω ομως οχι...κατευθειαν περνει το λιβανιστιρι λιβανιζει και μου δινει να ποιο αγιασμο. Μολις ειπια απο τον αγιασμο το στομα μου ηταν σαν να εκανε πολεμο με τον αγιασμο...μια βδομαδα μετα πηγα στην γιαγια μου(μαμα του μπαμπα μου) και ειδα οτι ειχε σε ενα μικρο βαζακι ελα πολυ σκουρο λαδι με την ιδια "μεδουσα" μεσα...το ειπα στην μαμα μου και εκεινη το εχυσε στον νεροχυτι...μου ειπε οτι ηταν νεκρολαδο...εγω τρομαξα καθως καταλαβα οτι ειναι μαυρη μαγεια....Πηγαμε σπιτι και αφου ο καιρος περασε εγιναν διαφορα...ο παππους μου διαγνωστηκε με καρκινο η γονοις μου χωρησαν και πλεον η γιαγια μου ειχε πετυχει τον σκοπο της...να χωρησει την μανα μου απο τον πατερα μου...!

Τελος πρωτου μερους (σορρυ παιδια αλλα πονεσαν τα δαχτυλα μου No No )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
<kostas>
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Βουβάλι
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστοριουλα μου   Πεμ Αυγ 02, 2012 12:28 pm

Στην αρχή είχε πολύ ενδιαφέρων αλλά μετά ήταν λυπητερό.Λυπαμε που έγινε αυτό..(καλώς μας ήρθες )
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστοριουλα μου   Πεμ Αυγ 02, 2012 12:52 pm

Ενδιαφέρουσα ιστορία. Δείχνει πόσο δύσκολη περίπτωση είναι η μαγική επίθεση. Ευχαριστούμε πολύ που το μοιράστηκες. Είναι μεγάλη διδαχή για τους νέους.

Εύχομαι καλή συνέχεια Smile
το μπλε ματι
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστοριουλα μου   Πεμ Αυγ 02, 2012 2:17 pm

καλως σας βρηκα....κωστα φαινετε λυπητερο αλλα οταν πρεπει να κανεις κατι για να μην σε πνιξει το νερο ειναι καλητερο να κανεις τον "πεθαμενο" (αν με καταλαβες)σε ευχαριστω Epsilon!!!
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστοριουλα μου   Πεμ Αυγ 02, 2012 2:55 pm

Ξερετε κατι;
Θα σας πω πως το βλεπω εγω και δεν ξερω.... ελπιζω να βοηθησω.
Η ολη ιστορια μου δειχνει μια γιαγια χαμηλου διανοητικου επιπεδου, με στοιχεια παρανοιδη ή και ψυχωσικα, διαταραγμενη διανοητικα δηλαδη.
Οταν ενας παλαβος νομιζει οτι κανει μαγια ποτιζοντας τους αλλους λαδι νεκροταφειου ή τρεχει σε ημιτρελες πλανευτρες για να βρει τροπο να κανει κακο ,δεν νομιζω οτι το συμπαν ακουει.
Αν ο Θεος ακουγε τα κορακια θα ειχαν ψοφησει ολοι οι γαιδαροι. Λεει μια παροιμια.
Ειναι κριμα ενα νεο παιδι απο τοσο μικρη ηλικια να μπει στον αρρωστο κυκλο των ψυχικα διαταραγμενων και να προσπαθει σαν αλλος Χαρρυ Ποττερ να σωσει τον κοσμο.
Οχι Μπλε Ματι, αν στη σφαιρα σου δεν υπαρχει το κακο, δεν σε αγγιζει κιολας.
Αν ηταν ετσι δεν θα καναν πολεμους οι ανθρωποι.Θα τη βγαζαμε με ξορκια.
Ασε τη γιαγια στην τρελλα της και ζησε φυσιολογικα. Χρησιμοποιησε τη μαγεια για να ερθεις πιο κοντα στο Αγαθο και για δικη σου τερψη.
Αυτα τα ξορκια πια.... η τηλεοραση εχει κανει πολυ κακο... αμπρα καταμπρα ξορκι μαγικο... λενε και τα παιδια μου και τα σφαλιαριζω να μη λενε κουταμαρες της τηλεορασης.
Στον κοσμο μου δεν υπαρχουν δαιμονες, δεσιματα και κανενας δεν με κουναει γιατι ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΩ.
Ισως και να υπαρχουν. αλλα η πορτα μου ειναι κλειστη. Για να μπει καποιος απο την πορτα σου πρεπει ή να τον ΚΑΛΕΣΕΙΣ ή να την αφησεις ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΗ.
Μηπως ολα αυτα τα χρονια αντι ενα παιδακι να λυνει μαγια και να ζει στον τρομο, θα ηταν καλυτερα να ειχε φαει ενα γερο κατσαδιασμα απο το γιο της;;;;;;;;;;; ή ή ή τοσα θα μπορουσαν να ειχαν γινει,
Ελπιζω να σε βοηθησα ή τουλαχιστον δεστο σαν ενα αλλο τροπο σκεψης.

το μπλε ματι
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστοριουλα μου   Πεμ Αυγ 02, 2012 3:12 pm

κοιτα δεν λεω οτι εχεις αδικο αλλα δεν θελω να το παιξω χαρρυ ποτερ..μου αρεσει σαν χαρακτηρας αλλα δεν προσπαθω να γινω ιδιος...προσπαθουσα να μην χωρισουν οι γονεις μου δεν περιμενα οτι θα τα καταφερω αλλα ποτε δεν ριχνω την αυτοπεπηθηση μου προσπαθησα το ανεβαλα καποιες φορες το να χωρισουν αλλα τελικα χωρισαν ειτε καλως ειτε κακος...!! και σε παρακαλω παααααρα πολυ μην το παρεις οτι σου το ειπε με νευρα...η θελω να σε κανω να υποβιβαστεις... Surprised Smile Very Happy
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστοριουλα μου   Πεμ Αυγ 02, 2012 3:33 pm

Οχι μην το συζητας καν!
Κουβεντα κανουμε και σου τα λεω οπως θα τα λεγαμε πινοντας καφεδακι.
Ουτε θεωρω οτι εχεις επειρεαστει απο την tv.
Αυτο το λεω γενικα για νεους ανθρωπους , να προσεχουν γενικοτερα.
Και παλι επιδιωξη μου ΠΑΝΤΑ ειναι να βοηθαω , με το δικο μου σκεπτικο και ιδιοσυγκρασια βεβαια. Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο και αυτο ειναι και η ομορφια μας. Ετσι δεν ειναι;
Σε φιλω καληνυχτα για την ωρα.
το μπλε ματι
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστοριουλα μου   Πεμ Αυγ 02, 2012 4:06 pm

οποσδηποτε ετσι ειναι...καληνυχτα και σε σενα..!!!! Smile

Η ιστοριουλα μου
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕΛΩΝ :: Εμπειρίες από την Μαγεία-
Μετάβαση σε: