And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mysterygirl
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2011
Χιούμορ : υπερβολικο θα ελεγα!!

ΔημοσίευσηΘέμα: με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????   Σαβ Αυγ 04, 2012 12:56 pm

σκεφτηκα να κανω αυτο το ποστ γιατι πιστευω οτι ατομα που εχουμε τα ιδια ενδιαφεροντα στη μαγεια...μπορουμε να βοηθαμε ο ενας τον αλλον πχ οι πιο εμπειροι,τους αρχαριους......επισης μπορουμε να γνωρισουμε καλυτερα ο ενας τον αλλο!!
λοιπον 3εκιναω εγω!!
εμενα μου αρεσουν πολυ οι ψυχικες δυναμεις και συγκεκριμενα ασχολουμαι με την τηλεκινηση!!επισης βλεπω την αυρα!!

σειρα σασσ Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????   Σαβ Αυγ 04, 2012 2:37 pm

Με οποιονδήποτε τομέα κι αν ασχολείται κανείς, θα καταλάβει κάποια στιγμή πως υπάρχει μία σειρά στις μαγικές σπουδές (οι οποίες διαρκούν παραδοσιακά 21 χρόνια). Το να ασχολείται κάποιος με ό,τι του κάνει εντύπωση παρατώντας τη σειρά, θα τον κάνει να χάσει χρόνο. Ο χρόνος είναι πολύτιμος, δεν ζούμε και πολλά χρόνια και σ' όσα ζούμε λίγο χρόνο έχουμε μετά τα 22-25 να ασχοληθούμε με ότι πραγματικά μας ενδιαφέρει (η μαγεία δεν έχει λεφτά, τουλάχιστον όχι χωρίς ζαβολιές).

Στα 21 χρόνια ο μύστης μαθαίνει διάφορες τέχνες και επιστήμες, πέρα από αυτή της μαγείας. Μαθηματικά, Γεωμετρία, Ιστορία, Γραφή, Διαλογισμό κ.ά. Τη σειρά την καθορίζει ο οδηγός του και την χαλούν ορισμένοι πονηροί Razz Αυτά εγκυκλοπαιδικά.

Επίσης βασικός κανόνας: όταν μαθαίνετε κάτι μη το συζητάτε. Να το κουβεντιάσετε μόνο όταν το εμπεδώσετε, ώστε να είστε σε θέση να το μεταφέρετε με ακρίβεια. Αλλιώς ο συνομιλητής σας μπορεί να παρατηρήσει μπέρδεμα στο δικό του μονοπάτι, απλώς επειδή εσείς δεν είσαστε σε θέση να αποδώσετε σωστά το νόημα. Βήμα βήμα λοιπόν και συγκροτημένα.
mysterygirl
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????   Κυρ Αυγ 05, 2012 1:00 am

δεν καταλαβεσ καλα..εγω δεν ειπα οτι δεν υπαρχει μια σειρα.....απλως ενδιαφερθηκα να μαθω τι ενδιαφερει τον καθενα.....με τι θα ηθελε να ασχοληθει..
συμφωνω με αυτα που λες Smile
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????   Κυρ Αυγ 05, 2012 6:05 am

mysterygirl έγραψε:
δεν καταλαβεσ καλα..εγω δεν ειπα οτι δεν υπαρχει μια σειρα.....απλως ενδιαφερθηκα να μαθω τι ενδιαφερει τον καθενα.....με τι θα ηθελε να ασχοληθει..
συμφωνω με αυτα που λες Smile

Ελα να κουτσομπολεψουμε λοιπον...
Λατρευω να βλεπω το μελλον, να καταλαβαινω τι νιωθουν ή σκεφτονται οι αλλοι, να επικοινωνω με Αρχαιους Θεους (ετσι οπως εγω το κατανοω), να κανω μικρες θεραπειες σωματος και πνευματος, να ερχομαι σε επαφη με αγαπημενους μου νεκρους και να τα λεω με τη φυση.....Επισης η αυτοβελτιωση ειναι μεγαλο κεφαλαιο για μενα.
Αυτα ετσι πολυ προχειρα και απλα.
mysterygirl
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????   Κυρ Αυγ 05, 2012 6:54 am

Ελα να κουτσομπολεψουμε λοιπον...
Λατρευω να βλεπω το μελλον, να καταλαβαινω τι νιωθουν ή σκεφτονται οι αλλοι, να επικοινωνω με Αρχαιους Θεους (ετσι οπως εγω το κατανοω), να κανω μικρες θεραπειες σωματος και πνευματος, να ερχομαι σε επαφη με αγαπημενους μου νεκρους και να τα λεω με τη φυση.....Επισης η αυτοβελτιωση ειναι μεγαλο κεφαλαιο για μενα.
Αυτα ετσι πολυ προχειρα και απλα.[/quote]

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
αχαα!!ενδιαφεροντα ολα αυτα!!
**εκει που λεσ για θεραπεια.... εννοεισ pranic healing ή κατι αλλο..παρομοιο???
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????   Κυρ Αυγ 05, 2012 2:41 pm

Κανω prinic healing και Ινδιανικη Σαμανικη Θεραπεια των Sioux.
Το πρωτο αυτοδιδακτα και το δευτερο το διδαχτικα απο συζυγο φιλου Ινδιανα.Κριμα γιατι χωρισαν και η Λουτσια γυρισε πισω στην Αμερικη.....
το μπλε ματι
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????   Δευ Αυγ 06, 2012 3:35 pm

λοιποοον.....εγω θα πω αλλα δεν θα με δουλεψετε....εγω ασχολουμε γενικα με την μαγεια ξορκια φιλτρα κλπ αλλα εχω και καποιες "δυναμεις" που ειναι...:
1) αρχικα ξεκινησε πριν χρονια οταν στον υπνο μου εβλεπα πραγματα τα οποια εβγαιναν ακριβως οπως τα ειδα στον υπνο μου...μετα εγινε deja vu(περιπου) εβλεπα πραγματα στον ξυπνιο μου που μετα γινοντουσαν πραγματικοτητα....τωρα απλα εκει που καθομαι βλεπω διαφορα πραγματα τα οποια οπως καταλαβενετε γινονται πραγματικοτητα!
2)πολλες φορες μου εχει τυχει να διαβασω την σκεψη του αλλου στην αρχη νοιωθεις οτι το μυαλο σου γεμιζει με πραγματα που δεν ειναι δικα σου...αν καταφερεις ομως να το ελενξεις δηλαδη να διαχωρησεις αυτα τα πραγματα σε δικα σου και ξενα τοτε μπορεις να καταλαβεις τι σκεφτετε ο αλλος βεβαια αυτο το ανακαλυψα πολυ αργοτερα απο το πρωτο, και δεν το καταφερνω ακομα
3) αυτο το ανακαλυψα πριν μερικες μερες μπορω να ελενχω την σκεψη, το συναισθημα, το τι θελει να πει ο αλλος και τις περισσοτερες φορες μου γινετε κατα λα8ος....αυτο ομως μπορω και το ελενχω καλητερα απο το δευτερο...!

αυτα....ξερω και απο μαυρη μαγεια αλλα ποτε μου και ουτε προκειτε να την χρησιμοποιησω.....ελπιζω να μην με περνατε για τρελο....

ευχαριστω πολυ που με ακουσατε...
με εκτιμηση εγω
mysterygirl
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????   Πεμ Αυγ 09, 2012 3:26 pm

μαυρη γατα:αα εντα3ει!!γτ κι εγω ασχοληθηκα λιγο με αυτα αλλα ειπα να τα αφησω για αργοτερα..
μπλε ματι:πολυ ενδιαφεροντα αυτα που λεςς!!μην ανυσηχειςς δεν σε παρε3ηγουμε.... Smile Smile

με τι ασχολειστεε(στη μαγεια)???????
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ :: Καθημερινότητα-
Μετάβαση σε: