And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Mentium.forumup.gr- Το σωστό "μαγαζί" (ΔΩΡΕΑΝ)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αγνωρος
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Mentium.forumup.gr- Το σωστό "μαγαζί" (ΔΩΡΕΑΝ)   Παρ Δεκ 28, 2012 2:07 am

Ξέρω ότι είναι μέρες γιορτών και ίσως για τα όσα θα πω παρακάτω να με έχει κατακλυσει το πνεύμα των εορτών, γι'αυτό συγχωρήστε με.

Πριν από καιρό σας δημοσίευσα κάποια πράγματα για το νέο αυτο σάιτ όπου με ελάχιστα χρήματα μπορείτε να βρείτε πολλά από αυτά που με εκατομμύρια θα βρίσκατε στα κλασσικά μέντιουμ.

Όπως σας έχω πει δεν είμαι κάποιος διπλωματούχος μέντιουμ κλπ κλπ κλπ. Είμαι απλά κάποιος που επιθυμεί να συγκεντρώσει χρήματα για να δημοσιεύσει το βιβλίο του που αφορά νέους μάγους και μάγισσες.

Όλον αυτόν τον καιρό έκανα άπειρες αναζητήσεις στην γκουγκλ για πως να γίνω κάπως "νόμιμος". Με ερευνες ανακάλυψα ότι ένα επαγγελματικό δίπλωμα χαρτομαντείας χρειάζεται απο 1000-3000€ να διαθέτεις, όπως και τα τρεχάματα με έναρξη επιτηδεύματος/ επαγγέλματος που προφανώς αν είναι να στα τρώει η εφορία, λεφτά για βιβλίο στον αιώνα τον άπαντα δεν θα δεις.

Έπειτα δεν θέλω το/τα βιβλίο/α μου να χτιστούν στα χρήματα πονεμένων ανθρώπων αλλά σε χρήματα ευτυχισμένων ανθρώπων.

Επίσης δεν είναι δυνατόν να γράφω ότι η Τέχνη δίνεται αφιλοκερδώς και γω να παίρνω χρήματα για χαρτιά και ξόρκια όσα και να είναι αυτά...

Όμως δεν θέλω να σταματήσω να προσφέρω σε σας γτ αυτό το κάνω με την καρδιά μου.

Έχω πάρει λοιπόν κάποιες αποφάσεις.

1)Όποιος επιθυμεί να κάνω ξόρκια, υλικά κλπ θα μου πληρώνει ΜΟΝΟ τα υλικά που αγοράζω και τα μεταφορικά (από το μαγαζί σε μένα, και από μένα σε σας/από σας σε μένα)
2)Τα χαρτιά με αναλυτικό ρίξιμο ΔΩΡΕΑΝ.

Γενικότερα πληρώνετε μόνο τα μαγαζιά που έχω πάρε-δώσε για χάρη σας και όχι εμένα τον ίδιο.

Η δική μου -καθαρή- πληρωμή: (το παρακάτω για όποιον αυτοβούλως επιθυμεί)

1) Κάποια χρήματα,όσο νομίζετε εσείς και είναι στην κρίση σας, σαν χαρτζιλίκι (δεδομένου το ότι σε κάποιον επαγγελματία θα ξηλωνόσασταν και δεν θα σας έκανε και την δουλειά σας)

2) Ύλη που θα βοηθήσει να γραφτεί το βιβλίο (μπορείτε να διατυπώσετε απορίες που θα θέλατε να απαντώνται στο βιβλίο, θεματολογία, πράγματα που θα γράφατε εσείς αν ήσασταν ο συγγραφέας του, ξόκρια και τεχνικές, ακόμα και εμπειρίες που θα θέλατε να μοιραστείτε με το αναγνωστικό κοινό)

Τα χρήματα που θα δώσετε (και επαναλαμβάνω θα είναι αυτοβούλως και όχι επειδή το ζήτησα) θα διατεθούν για το βιβλίο και την έκδοση του, ενώ στο σάιτ θα υπάρχει δημοσίευση που θα δείχνει το τι ποσά έχουν συγκεντρωθεί (για να ξέρετε που βρίσκονται τα χρήματα σας)

Για όσους με "πλήρωσαν" με κάποιον από τους παραπάνω τρόπους:
-Όσοι έδωσαν χρήματα θα λάβουν ΔΩΡΕΑΝ αντίτυπο του βιβλίου
-Όσοι έδωσαν πληροφορίες και ύλη για το βιβλίο θα το λάβουν στην ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ.

Όλοι άλλωστε είναι συντελεστές του βιβλίου!

Όλα τα παραπάνω γίνονται για τούς εξής λόγους:

α)Με την Μαγεία ΔΕΝ μπορείς να βγάλεις χρήματα ούτε να προσφέρεις υπηρεσίες.
β) Δεν επιθυμώ να είμαι παράνομος (σύμφωνα με το ελλ.κράτος) για κάτι που πηγάζει από την ψυχή μου
γ) Θεωρώ ότι αυτό το βιβλίο αυτό πρέπει να ανήκει σε όλη την ελληνική μαγική κοινότητα και όχι να είναι αποκλειστικά δικό μου και άρα να είναι μονόπλευρο.
δ) Πιστεύω ότι παρά την σημερινή αφραγκία, αν ο κάθε Έλληνας μάγος/μάγισσα (11.329.600 όλη η έλλαδα, τουλάχιστον οι μισοί να ξέρουν από μαγεία) βάλουν έστω 1€, το μαζέψαμε το βιβλίο

Και γτ να δώσουν χρήματα?
Για ένα απόκτημα για την επόμενη γενιά μάγων και μαγισσών-την γενιά του Χάρι Πότερ και των Μάγων του Γουέβερλυ Χιλς...

Για όποιον μοιράζεται το ίδιο όνειρο με μένα...

http://mentium.forumup.gr

(Και ένα συγγνώμη για τα μέλη του φόρουμ...Θα είμαι πιο ενεργός από τούδε και στο εξής ;-) )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mentium.forumup.gr- Το σωστό "μαγαζί" (ΔΩΡΕΑΝ)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ :: Καθημερινότητα-
Μετάβαση σε: