And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

περίεργο όνειρο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
belladona
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ζυγός Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2012
Χιούμορ : Άμα δεν είχαμε κι αυτό....!!!

ΔημοσίευσηΘέμα: περίεργο όνειρο...   Κυρ Ιαν 20, 2013 5:53 am

Καλησπέρα ,πρίν αρκετες μέρες ειδα ενα περιεργο ονειρο που με προβληματησε.Συγκεκριμενα ήταν στις 31/12.ειδα οτι ήμουνα στην αυλη του σπιτιού μας με τον πατέρα μου κι απ'εξω στο δρόμο,εκεινη τη στιγμή που κοιτουσαμε,περνουσε μια νεκροφορα και μάλιστα πέρασε κανα δυο φορές από το δρόμο έξω,σαν να έκανε κύκλούς στην πλατεία(η γειτονιά μου δεν έχει πολυ κίνηση από αυτοκίνητα γενικότερα).Γυρναει ο πατερας μου και μου λεει,δεν ειναι καλό αυτο,καποιος θα πεθανει...του λεω κι εγώ...σιγα βρε πατερα δρομος ειναι θα περασει και τετοιο αμαξι,δεν εγινε και κατι,λογικο ειναι...οχι μου λεει ειναι 50-50 οι πιθανοτητες οτι καποιος θα πεθανει (ακου λεει 50-50 ).Μετα βλεπω πως ημουνα σε ενα σταθμο λεωφορειων ,δεν ξερω γιατί,ειχε κοσμο μεσα αρκετο και φαινοτανε καπως αναστατωμενος,εκεινη τη στιγμή κατεβηκε απο το λεωφορειο μια γειτονισσα μας,μεγαλη γυναικα,με προβληματα υγειας τωρα τελευταια.Σταθηκε να κοιταει το λεωφορειο κι εγω μολις την ειδα πηγα να την χαιρετησω...οπως χαιρεταμε εμεις οι γυναικες τελος παντων,ξερετε να την αγκαλιασω,να την φιλισω και μολις πηγα να πλησιασω τραβηχτηκε...την πρωτη φορα,ξαναεκανα κινηση τραβηχτηκε μακρια μου και τη δευτερη χωρις να μου πει κουβεντα ομως...δεν ξερω αν σημαινει κατι αυτο το ονειρο...αν ξερει καποιος να μου πει μια αποψη...εγω παντως προβληματιστηκα να πω την αληθεια.....το όνομα της γειτόνισσας είναι Αντωνία,που είδα στο όνειρο.Του αγίου Αντωνίου λοιπόν πρίν λίγες μέρες,η μητέρα μου μπήκε στο νοσοκομείο και είναι ακόμα μέσα για εγχείρηση καρδιάς...βουλωμένες αρτηρίες και πολλές αλλοιώσεις είπε ο γιατρός και γενικότερα αρκετά δύσκολη περίπτωση...περιμένουμε να γίνει η εγχείρηση σήμερα ή αύριο...εύχομαι μόνο να μην κινδυνεύσει ,όπως είπε ο πατέρας μου στο όνειρο ότι είναι 50-50....πείτε μου την άποψή σας .....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μιθραντιρ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργο όνειρο...   Δευ Μαϊος 13, 2013 11:21 am

belladona έγραψε:
Καλησπέρα ,πρίν αρκετες μέρες ειδα ενα περιεργο ονειρο που με προβληματησε.Συγκεκριμενα ήταν στις 31/12.ειδα οτι ήμουνα στην αυλη του σπιτιού μας με τον πατέρα μου κι απ'εξω στο δρόμο,εκεινη τη στιγμή που κοιτουσαμε,περνουσε μια νεκροφορα και μάλιστα πέρασε κανα δυο φορές από το δρόμο έξω,σαν να έκανε κύκλούς στην πλατεία(η γειτονιά μου δεν έχει πολυ κίνηση από αυτοκίνητα γενικότερα).Γυρναει ο πατερας μου και μου λεει,δεν ειναι καλό αυτο,καποιος θα πεθανει...του λεω κι εγώ...σιγα βρε πατερα δρομος ειναι θα περασει και τετοιο αμαξι,δεν εγινε και κατι,λογικο ειναι...οχι μου λεει ειναι 50-50 οι πιθανοτητες οτι καποιος θα πεθανει (ακου λεει 50-50 ).Μετα βλεπω πως ημουνα σε ενα σταθμο λεωφορειων ,δεν ξερω γιατί,ειχε κοσμο μεσα αρκετο και φαινοτανε καπως αναστατωμενος,εκεινη τη στιγμή κατεβηκε απο το λεωφορειο μια γειτονισσα μας,μεγαλη γυναικα,με προβληματα υγειας τωρα τελευταια.Σταθηκε να κοιταει το λεωφορειο κι εγω μολις την ειδα πηγα να την χαιρετησω...οπως χαιρεταμε εμεις οι γυναικες τελος παντων,ξερετε να την αγκαλιασω,να την φιλισω και μολις πηγα να πλησιασω τραβηχτηκε...την πρωτη φορα,ξαναεκανα κινηση τραβηχτηκε μακρια μου και τη δευτερη χωρις να μου πει κουβεντα ομως...δεν ξερω αν σημαινει κατι αυτο το ονειρο...αν ξερει καποιος να μου πει μια αποψη...εγω παντως προβληματιστηκα να πω την αληθεια.....το όνομα της γειτόνισσας είναι Αντωνία,που είδα στο όνειρο.Του αγίου Αντωνίου λοιπόν πρίν λίγες μέρες,η μητέρα μου μπήκε στο νοσοκομείο και είναι ακόμα μέσα για εγχείρηση καρδιάς...βουλωμένες αρτηρίες και πολλές αλλοιώσεις είπε ο γιατρός και γενικότερα αρκετά δύσκολη περίπτωση...περιμένουμε να γίνει η εγχείρηση σήμερα ή αύριο...εύχομαι μόνο να μην κινδυνεύσει ,όπως είπε ο πατέρας μου στο όνειρο ότι είναι 50-50....πείτε μου την άποψή σας .....

καλι μου ολα τα ονιρα δεν ειναιγια κακο οπος δεν ξερουμε καπια πραγματα ιχα γραψι καποτε σε ενα μινιμα οτι:Ας παραδεκτουμε κατι η μαγια δεν φανερονετε αλα κριβετε στιν ψιχι μας ουτε σε ξορκια ουτε σε φιλτρα αφτα ειναι επιφανιακα αν θες να δις τιν μαγια δεν κριβετε εδο εδο αλα εκι εξο πανε και ζισε μια περιπετια ειμαι 13 χρονον και απαντιστε μου σε κατι γιατι επιλεξατε αφτον τον κοσμο; θα σας απαντισο γιατι δεν εχετε να στιριχτιτε καπουκαι εδο σας καταλαβενουν και εμενα κανις απολιτος δεν με καταλαβενι καμια φορα κλεο επιδι δεν αποδεχετε ο κοσμος τιν δικια μου αλιθια που ειναι οτι με αρεσι παρα πολι ο αρχοντας τον δαχτιλιδιον ειμαι στον δικο μου κοσμο ονιρεβομε οτι ειμαι ο γανταλφ και οτι παο στο σαιρ η στιν μορια κανις δε ροτισε εμενα ποτε που πος θελο να γενιθο απλος μια κρια αναμνισιτο τιποτα ξερις τι ειναι να ονιρεβεσε ολι τιν ιστορια με εσενα και ασ μιν το διτε οπιος το δι να μου πι αν εχο αδικο
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργο όνειρο...   Τετ Μαϊος 15, 2013 8:00 am

Μιθραντιρακο μου, αν ημουν η μαμα σου θα σου εσκαγα ενα γλυκο φιλι, θα πηγαιναμε ΑΜΕΣΩΣ βολτιτσα για παγωτακι , θα σου ελεγα πως περασα και τα ζορια μου στη δουλεια , θα μου ελεγες κι εσυ τα δικα σου, θα πλακωναμε μετα κανενα σουβλακι μεχρι να μας χαιρετισει το φεγγαρακι, θα μιλαγαμε.. θα μιλαγαμε και ολα θα ηταν ομορφα και γαληνια...αφου θα ξεφορτωνες ο,τι εχει μαζεψει η νεαρη ψυχουλα σου...
ΑΠΑΙΤΗΣΕ απο τη μητερα σου το ιδιο, μην αφηνεις το χρονο ετσι. Τοτε θα καταλαβεις ποσο σημαντικο ειναι να μπορεις να συνειδητοποιησεις οτι γεννηθηκες... Ξερεις αυτο μονο οι ανθρωποι πανω στη γη μπορουν να το νιωσουν και δεν ειναι τυχαιο!

περίεργο όνειρο...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ :: Όνειρα-
Μετάβαση σε: