And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Καλωσοριμα νεων μελών

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ravenwolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Καλωσοριμα νεων μελών   Κυρ Φεβ 24, 2013 4:16 am

(Epsilon το ίδιο πραγμα σκεφτηκαμε)
Μιας και στην εγγραφη δεν φαίνεται η ηλικία σαν απαραίτητο πεδίο πιστευω ότι γενικά όλα τα νέα μέλη πρέπει να περάσουν από την φάση να γράψουν σ αυτήν την ενότητα. Αντι απλά να λέμε γεια και χάρηκα που ηρθα στην παρέα σας να γράφονται κάποια πράγματα για το καθένα όπως την ηλικία, τόσο καιρό ασχολούνται και σε τι βαθμό. Γιατί κι εγώ μπορώ να πω ασχολούμαι 5 χρόνια αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι και τα 5 εξασκόμουν σε τεχνικές ή εβρισκα πολλές πηγές για να διαβάσω.
Σ αυτό το φόρουμ είμαστε όπως σε σχολεία με λίγους δασκάλους που οι μεγαλύτεροι μαθητές βοηθάνε τους μικρότερους. Ο ένας βοηθά τον άλλον για να μπορέσουμε όλοι μαζί να προχωρήσουμε. Γνωρίζοντας από την αρχή, πριν ακόμα κάποιος αρχίσει να ρωτάει, στοιχεία για τον καθένα θα μπορεί αυτός που γνωρίζει την απάντηση στο ερώτημα να απαντησει ανάλογα. Άλλα πράγματα θα πει σε κάποιον που τώρα ξεκινά και άλλα σε κάποιον που έχει κάποιες βασικές γνώσεις. Και το άλλο θέμα είναι η ηλικία. Διαφορετικά θα απαντήσεις σε κάποιον ανήλικο διαφορετικά σε κάποιον ενήλικο. Ο ανήλικος δεν έχει τόσες πολλές εμπειρίες από την ζωή και έτσι θέλει διαφορετικά παραδείγματα από ότι σε εναν μεγαλύτερο. Και βασικό πρέπει να προστατευτει η αθωότητα της ηλικιας αυτών των μελών. Το έχουμε ζητησει πολλές φορες στο φορουμ γα την ηλικία. Ειναι ευαίσθητικη η περιοδος αυτη και οι γνωσεις που μπορει να μαθει σ αυτην την ηλικια μπορει να είναι καταστροφικες για το ατομο γιατι απλα δεν ειναι ετοιμο.
Η Τέχνη αυτή δεν είναι απλο παιχνίδι. Ερχόμαστε σε επαφή με ενέργειες που αν δεν γνωριζεις τον χειρισμο τους μπορεί να αποβει μοιραίο.
Γι αυτό προς τους νεους στον χώρο, πριν αρχίζετε να διαβαζετε για ξόρκια διαβάστε την ενοτητα με τις συμβουλες προς νέους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://signofthedragon.blogspot.com
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλωσοριμα νεων μελών   Κυρ Φεβ 24, 2013 12:56 pm

Πολύ ωραία εισαγωγή Ravenwolf! όντως σκεφτήκαμε το ίδιο.

Επιγραμματικά θα μπορούσε να αναφέρουν τα νέα μέλη τα εξής:
1.) Ηλικία (και να την προσθέσουν στο προφίλ τους)
2.) Με τι τομείς έχουν ασχοληθεί ως τώρα,
3.) και οτιδήποτε άλλο τους κάνει κέφι να προσθέσουν για το άτομό τους.
μιθραντιρ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλωσοριμα νεων μελών   Δευ Μαϊος 13, 2013 11:12 am

Ας παραδεκτουμε κατι η μαγια δεν φανερονετε αλα κριβετε στιν ψιχι μας ουτε σε ξορκια ουτε σε φιλτρα αφτα ειναι επιφανιακα αν θες να δις τιν μαγια δεν κριβετε εδο εδο αλα εκι εξο πανε και ζισε μια περιπετια ειμαι 13 χρονον και απαντιστε μου σε κατι γιατι επιλεξατε αφτον τον κοσμο; θα σας απαντισο γιατι δεν εχετε να στιριχτιτε καπουκαι εδο σας καταλαβενουν και εμενα κανις απολιτος δεν με καταλαβενι καμια φορα κλεο επιδι δεν αποδεχετε ο κοσμος τιν δικια μου αλιθια που ειναι οτι με αρεσι παρα πολι ο αρχοντας τον δαχτιλιδιον ειμαι στον δικο μου κοσμο ονιρεβομε οτι ειμαι ο γανταλφ και οτι παο στο σαιρ η στιν μορια κανις δε ροτισε εμενα ποτε που πος θελο να γενιθο απλος μια κρια αναμνισιτο τιποτα ξερις τι ειναι να ονιρεβεσε ολι τιν ιστορια με εσενα και ασ μιν το διτε οπιος το δι να μου πι αν εχο αδικο

απαντιστε[b][i]
hybrion
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλωσοριμα νεων μελών   Δευ Μαϊος 13, 2013 12:13 pm

εισαι σε λαθος ενοτητα και οσο για την γνωμη σου περι μαγειας σεβαστη και δεκτη αλλα πιστεψε με η μαγεια , η πραγματικη μαγεια δεν εχει καμια σχεση με την ιστορια του αρχοντα των δαχτυλιδιων
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλωσοριμα νεων μελών   Τετ Μαϊος 15, 2013 7:39 am

Μιθραντηρ μου μην αφηνεις την τηλεοραση να οριζει την ζωη σου. Τι σχεση εχει ο αρχοντας με το φορουμ;
Μην μπερδευεσαι. Εδω στο φορουμ δεν συνδιαλεγονται αξιοθρηνητοι ανθρωποι που δεν εχουν καπου να ακουμπησουν και γι αυτο τα λενε μεταξυ τους. Ειμαστε ολοι ανθρωποι με πνευματικες ανησυχιες και αναζητησεις και ανταλλασουμε αποψεις. Αν στο χωρο σου δεν σε καταλαβαινουν, ειναι συνηθες λυπαμαι αλλα συμβαινει συχνα... Εργασου πανω στις σχεσεις σου με αυτους που αγαπας και νιαζεσαι, οι μαγικες ανησυχιες σου ειναι αλλο κομματι της ζωης σου. Πρεπει να μεγαλωσεις λιγο ακομα για να καταπιαστεις και με πιο δυσνοητα θεματα, φιλοσοφικης φυσης, για να μπει η μαγεια και στην καθημερινοτητα σου. Δεν ειναι τα ραβδια, τα τσουκαλια και τα σκουποξυλα η μαγεια, ειναι κατ αρχην η αγαπη προς ολους και ολα. Θα ηθελα να σου πω πολλα πολλα μιας και απο ο,τι καταλαβα δεν εχεις ανεση επικοινωνιας με καποιον πολυ δικο σου. Ξερεις... οι μεγαλοι πολλες φορες ειναι πολυ πιο ξεροκεφαλοι απο τα νεα παιδια και δεν εχουν μαθει να ακουν... μα ουτε και να συμβουλευουν με πραοτητα και αγαπη. Μονο φαι, υπνο, ειδησεις, τουρκικα, ιντριγκες με τα σογια και κουτσομπολιο στη γειτονια!! Τι να πω.. ο,τι θες σε καποια αλλη ενοτητα ή σε πμ ειμαστε ολοι προθυμοι να βοηθησουμε, με τον τροπο που κι εμεις αντιλαμβανομαστε τον κοσμο μας.

Καλωσοριμα νεων μελών
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: Μέλη-
Μετάβαση σε: