And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Καλησπέρα σε όλους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Questioner
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Καλησπέρα σε όλους   Τετ Ιουν 12, 2013 9:11 am

Καλησπέρα και από μένα! 
Ερευνώ αρκετά χρόνια τον κόσμο αυτό, από διάφορες οπτικές γωνίες, μέχρι να καταλήξω στο μονοπάτι που μπορώ να βαδίσω ώστε να εμβαθύνω, κυρίως μέσα από διαλογιστικές διαδικασίες και βιβλία. Άνοιξα τον υπολογιστή ψάχνοντας κάτι και πρώτα πρώτα έπεσα στη διεύθυνση εδώ. Μιας και δε θεωρώ τίποτα τυχαίο και αφότου διάβασα αρκετά άρθρα σας και είδα ότι γράφουν σκεπτόμενα άτομα με διάθεση να βοηθήσουν και να αναλύσουν, γι' αυτό και αποφάσισα να κάνω εγγραφή και να ζητήσω βοήθεια. 
Αρκετό καιρό τώρα έχω βρει μέσα στα προσωπικά μου πράγματα ένα τούλινο πουγκί που περιέχει κάποιο είδος φρύγανου ή τσαγιού, γενικά τέτοιου είδους χόρτο, με ευχάριστο άρωμα αλλά δυστυχώς χωρίς ανθούς κι έτσι δεν καταλαβαίνω τι είναι. Γενικά, είμαι άτομο που θυμάμαι πάντα για ποιο λόγο αποθηκεύω οποιοδήποτε αντικείμενο και πότε το απέκτησα. Για το συγκεκριμένο, όμως, δεν έχω καμία ιδέα. Να σημειώσω ότι κανείς δε βάζει χέρι στα πράγματα μου.
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι θα μπορούσε να είναι αυτό και τι να το κάνω?
Σας ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους   Τετ Ιουν 12, 2013 11:18 am

Καλησπέρα... Ερωτητή! Smile και καλώς όρισες στην παρέα μας!

Τα πουγγιά χοντρικά είναι σαν τα ξόρκια. Μπορεί να γίνει φυλακτό (γενικής χρήσης ή συγκεκριμένης) αλλά μπορεί να είναι και κατάρα. Αν δεν έχεις δει κάποια απότομη αλλαγή στη ζωή σου (ακόμη και σε ψυχολογικό επίπεδο) τότε μάλλον δεν είναι τίποτε ή και να ήταν, δεν έπιασε.
Questioner
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους   Τετ Ιουν 12, 2013 12:41 pm

Epsilon, σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Αν ήταν κατάρα δεν έπιασε, αν και είχα απότομες αλλαγές στη ζωή μου προτού το βρω δε θα τις χαρακτήριζα αρνητικές, χωρίς να έχω δει ακόμη τι έκβαση θα έχουν έχω μια αισιοδοξία. Σε περίπτωση που ήταν φυλαχτό, τώρα που το βρήκα και το άλλαξα θέση χάλασε?
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους   Τετ Ιουν 12, 2013 1:43 pm

Καλώς μας ήρθες Questioner!

Τα πουγκιά είναι μαγικά φυλαχτά για προστασία κάποιου προσώπου ή κάποιου αντικειμένου ή κάποιου χώρου. Το συγκεκριμένο θεωρώ πως καλύπτει και τα τρία. Από την άλλη όμως θα μπορούσε να είναι κάποιο μαγικό το οποίο να έχει σκοπό να επηρεάσει εσένα ή τον χώρο που ζεις. Να έχει ερωτικό σκοπό, να έχει σκοπό κακοτυχίας ή ακόμα και αρρώστιας. Σε αυτήν την περίπτωση, με την ανακάλυψη του, το πουγκί χάνει την δύναμη του. Συν ότι θα πρέπει να είναι πολύ καλά κρυμμένο ή στην καλύτερη περίπτωση να είναι θαμμένο (σε γλάστρα ή στην αυλή). Σημασία έχει και το χρώμα του πουγκιού. Αν είναι πχ. πράσινο, έχει στόχο βελτίωση στα οικονομικά και επαγγελματικά σου. Αν είναι κόκκινο, να προστατεύει την σχέση σου. Αν είναι λευκό, να προστατεύει από σκοτεινή μαγεία. 
Αλήθεια, η μυρωδιά του δεν σου λέει κάτι; Το έχεις πάει σε κάποιον βοτανολόγο να το ελέγξει και να σου πει τι είναι; 
http://triquetra.freeforumsblog.com
Questioner
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους   Τετ Ιουν 12, 2013 5:11 pm

όχι δεν το πήγα, το είχα πετάξει σε μια άκρη και το θυμήθηκα σήμερα. Ένας από τους λόγους που μπήκα να ψάξω ήταν αυτός του είδους του περιεχομένου. Το πουγκί είναι χρώματος ανοιχτό λαχανί και μέσα έχει κάτι σαν φύλο ελιάς αλλά ποικιλίας με μακρόστενα φύλλα, και τα αρωματικά δεν καταλαβαίνω τι είναι, ίσως έχει και λεβάντα. Και μόλις παρατήρησα πως έχει και κάποιους χάρτινους κόμπους μέσα, αλλά φαντάζομαι ότι ήταν για να μείνει δεμένο το ματσάκι.
hybrion
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους   Δευ Ιουν 17, 2013 7:33 am

απτα υλικα και το χρωμα του πουγκιου πιθανα μου μοιαζει σαν καποιο ξορκι προστασιας ... προσπαθησε να θυμηθεις αν μπορεις το ποτε το ανακαλυψες ακριβως και αν υπαρχει περιπτωση να θυμηθεις με ποια ατομα νιωθεις πιο οικεια και το τελευταιο ατομο που χε πλησιασει το χωρο που βρηκες το πουγκι
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους   Δευ Ιουν 17, 2013 4:08 pm

Καλωσηρθες!
Θα σου πω κατι για το πουγκι σου, λαβε το σαν channeling, γιατι ηρθε αυθορμητα τελειως σε μενα: μου ηρθε η πληροφορια οτι ειναι αγαθη η προθεση αυτου που το εφτιαξε, δεν υπαρχει πια στη ζωη σου, σε αγαπουσε ομως πολυ!!!!!!!!!!
Αυτα, μη με ρωτησεις αλλα, σπανια εκδηλωνω τετοιου ειδους εικονες μου δημοσια, αλλα τωρα ηταν επιτακτικο να το γραψω...δεν ξερω γιατι.
 Καλως ηρθες και παλι!

Υ.Γ: η Δημητρα εδω στο φορουμ ειναι ειδικη στα βοτανα. Αν το παραθεσεις σε φωτο θα σου πει αμεσως το περιεχομενο, εστω και αποξηραμενα.
Questioner
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους   Τρι Ιουν 18, 2013 1:51 pm

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την καλή διάθεση να μου εξηγήσετε!
Μαύρη Γάτα, πιθανότατα έχεις δίκιο, γι΄αυτό και δε θα παραθέσω φωτογραφία του. Για να το φωτογραφίσω θα πρέπει να το ανοίξω και αν όντως είναι φτιαγμένο με αγνές προθέσεις, όπως λέτε και φαντάζομαι, δε θέλω να το ανοίξω και να (")χαλάσει(")! Θα συνεχίσω να το φυλάσσω ως είναι.

Καλησπέρα σε όλους
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: Μέλη-
Μετάβαση σε: