And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
BloodFalcon
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Παρ Σεπ 06, 2013 6:01 pm

Παιδια καλησπερα Smile
Ειμαι πολυ χαρουμενος καταρχας που βρισκομαι κοντα σας!
Η πρωτη ερωτηση που θα ηθελα να κανω ειναι αν η μαυρη μαγεια εχει να κανει με τον σατανισμο και οσοι ειναι χριστιανοι δεν μπορουν να ασχοληθουν μαζι της??
Ευχαριστω!
Πανος Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aletsa
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αιγόκερως Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Παρ Σεπ 06, 2013 7:03 pm

λοιπον καταρχας καλησπερα και καλως ηρθες

η μαυρη μαγεια ειναι η μαγεια που εχει σκοπο το προσοπικο οφελος σε βαρος των αλων
το να κανεις κακο σε καποιον και γενικα αντιπροσοπεει αυτο που μπορεις να πεις <κοινα αποδεκτο κακο>
ο σατανισμος ειναι ενα ειδος μαυρης μαγειας (που προηποθετει την πιστη του χριστιανισμου η του ιουδαισμου αφου τα προτα δειγματα βρησκονται στην παλαια διαθηκη)
οσο αφορα το θεμα χριστιανισμος μαυρη μαγεια
ο οποιοσδοιποτε κανει οτι θελει αφου ειναι αυτοβουλο ον αλλα θα υποστει τις συνεπιες των πραξεων του καλες η κακες
αλλα αν αυτο θες να καταλαβεις ναι η ενασχοληση με μαγεια σε καθηστα κακο χριστιανο σημφωνα με την ιερα πααδοση αλλα αν θες την ασκεις αφου εισαι αυτοβουλο πλασμα
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Σαβ Σεπ 07, 2013 2:03 am

Μπορεί ένας Jedi να ασχοληθεί με τεχνικές των Sith? μπορεί ένας χριστιανός παπάς να ασχοληθεί με τελετές σατανισμού; μπορεί ένας πραγματικός wiccan να αρχίσει να σκοτώνει ζώα ή ένας βουδιστής αντίστοιχα;

Ναι μπορούν όλοι να το κάνουν άμεσα ή έμμεσα. Το θέμα είναι πως όλοι όσοι προανέφερα είχαν ήδη ένα επίπεδο, είχαν ήδη επιλέξει μία μεριά. Η αμφιταλάντευση δε φέρνει καλά αποτελέσματα.

Η μαύρη μαγεία είναι γρήγορη, ευκολότερη από την λευκή, με πιο απτά αποτελέσματα. Αλλά η ψυχή σου χάνετε. Δε θα μπω στο θέμα ''ελεύθερη βούληση'' κτλ γιατί δεν έχεις, όπως οι περισσότεροι. Το μόνο που έχεις είναι ορισμένες πληροφορίες. Πράξε αναλόγως. Να θυμάσαι μόνο πως η πορεία μας στη ζωή διαγράφεται από πολύ μικρές επιλογές...

Επιλογές...
hybrion
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Σαβ Σεπ 07, 2013 5:53 am

BloodFalcon έγραψε:
Παιδια καλησπερα Smile
Ειμαι πολυ χαρουμενος καταρχας που βρισκομαι κοντα σας!
Η πρωτη ερωτηση που θα ηθελα να κανω ειναι αν η μαυρη μαγεια εχει να κανει με τον σατανισμο και οσοι ειναι χριστιανοι δεν μπορουν να ασχοληθουν μαζι της??
Ευχαριστω!
Πανος Smile
1) ο σατανισμος ειναι καθαρα προιον και λατρεια της χριστιανοσυνης εξου και ολες αυτες οι αιρεσεις
2) το να εισαι χριστιανος περα απο τις ταμπελες και τα κολληματα που σου προκαλει δεν σε εμποδιζει σε τιποτα αλλο
3) αν θες να ασχοληθεις με τη μαυρη μαγεια σαν αρχη (γιατι η μαυρη μαγεια ειναι μονο η αρχη μετα ακολουθουν και τα πιο βαρια-σκληρα-χαοτικα) θα σου προτεινα αν δεν εισαι ενας ανθρωπος που δεν νοιαζεται για τις ψυχες και για το καλο των αλλων τοτε να μην το κανες γιατι αμα μπεις δυσκολα εως ακατορθωτα ξεμπλεκεις ...

ενα απο τα λιγα πλεον καλα που χει η ελλαδα ειναι οι παλαιες φρασεις οπως η κλασικη "η περιεργεια σκοτωσε τη γατα " ... αυτο λοιπον να θυμασαι Wink 
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Σαβ Σεπ 07, 2013 7:28 am

Και για να συνοψίσουμε το θέμα: εδώ δε θα βρεις πληροφορίες για μαύρη μαγεία. Αν σ' ενδιαφέρει το πνευματικό κομμάτι της τέχνης και όχι τα πρόσκαιρα, οκ, καλοδεχούμενος.

Η πνευματική ανέλιξη είναι το ζουμί της υπόθεσης σ' αυτά τα χωράφια. Όλα τ' άλλα είναι θεωρίες και πρακτικές εμπορικών βιβλίων. Έχεις δύο πράγματα, το σώμα σου και την ψυχή σου. Χρησιμοποίησέ τα.

Μη γίνεσαι έρμαιο σκοτεινών θεωριών για μεγαλεία.
ΓΥΠΑΣ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 22/10/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Κυρ Σεπ 15, 2013 2:16 pm

""1) ο σατανισμος ειναι καθαρα προιον και λατρεια της χριστιανοσυνης εξου και ολες αυτες οι αιρεσεις
2) το να εισαι χριστιανος περα απο τις ταμπελες και τα κολληματα που σου προκαλει δεν σε εμποδιζει σε τιποτα αλλο""Φιλε κανεις μεγα λαθος.Και εισαι και συντονιστης.Ολες οι θρησκειες εχουν και τις 2 φυσεις καλο και κακο.Επισης μπορεις να μου πεις που ο Χριστιανισμος λατρευει τον σατανα??Που τα βρηκες γραμμενα αυτα.Δεν επιτρεπετε να λες ειδικα εσυ σαν συντονιστης τετοιες ανιστορητες ανακριβειες.Εγω ειμαι χριστιανος και ουτε ταμπελα μου εκολησαν ουτε κατι παρομοιο.Ποια ειναι τα κολυματα?ΠΧ ΝΗΣΤΕΙΑ??Μα και ο βουδισμος επιβαλει αυστηρη νηστεια.Τι αλλο??Θα ηθελα αναλυτικα.Ευχαριστω
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Κυρ Σεπ 15, 2013 3:16 pm

Κανεις δεν εγραψε οτι οι Χριστιανοι λατρευουν τον Σατανα, οι Χριστιανοι αποδεχονται πληρως το Σατανα και υπολογιζουν απιστευτα στις δυναμεις του, αρα εμμεσως και αμεσως τον εχουν στη ζωη τους.
Το Σατανα ή Αντι-Χριστο ε;;; Οχι αντι-Βουδα ή αντι-Μωαμεθ ή αντι Σιβα ή ή ή... Αντιχριστο.
Σπευδουν δε στη βαπτιση να αποταξουν 3 φορες το Σατανα, απεταξαμην λεει ο νονος και φτυνουν κατω εν χορο. Και ξερετε τι φτυνουν... Την Ελλαδα και τον Αρχαιο Πολιτισμο της.
Απεταξας την πλανην των Εθνικων συνεχιζει ο ιερεας και βουταει το νηπιο μεσα στο λαδονερο και να το λαδι στα ματια και να το κλαμα...και και και...
Να δοξαζετε το Θεο που βαριεμαι να σας περασω τους Ιουστινιανιους κωδικες και τα διαταγματα του Θεοδοσιου, γιατι δεν τα παω καλα εκ πεποιθησεως με την τεχνολογια. Θα φριτατε... Να δειτε το Σατανα και τον εκχριστιανισμο των Ελληνων, τις σφαγες του Αλαριχου...στην Ελλαδα. Κηπος ολανθιστος, μπαξες ολανθιστος ο Ελληνισμος και ο Χριστιανισμος μαζι.

ΓΥΠΑΣ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Κόκκορας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Κυρ Σεπ 15, 2013 3:22 pm

Οσα λες ειναι εγω προσωπικα δεν τα υοθετω.Αλλα για τον Ελληνισμο τι εχεις να πεις και βασικα εισαι Ελλην??
ΓΥΠΑΣ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Κόκκορας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Κυρ Σεπ 15, 2013 3:28 pm

Αληθεια εσυ τι πιστευεις δεν μας ειπες.Και επισης που το ειδες εσυ τον υπολογισμο του σατανα απο εμας τους χριστιανουςΜαλλον αναποδα διαβαζεις !!!
aletsa
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αιγόκερως Σκύλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 5:35 am

ΓΥΠΑΣ έγραψε:
Αληθεια εσυ τι πιστευεις δεν μας ειπες.Και επισης που το ειδες εσυ τον υπολογισμο του σατανα απο εμας τους χριστιανουςΜαλλον αναποδα διαβαζεις !!!
λοιπον επειδι εγω αρχισα το ολο θεμα οταν εγραψα για την συνδεση καποιων θρησκειων με τον σατανισμο η παλαια διαθηκη που εσυ ως καλος χριστιανος θα εχεις διαβασει λεει πως ο σατανας ο εοσφορος η οπως αλιως θες ηταν ενας αγγελος που επεσε μαζι με αλους(εκπτωτος)
αρα ο χριστιανισμος και ο Ιουδαισμος που βασιζουν την πιστη τους στην παλαια γραφη δεχονται την υπαρξη του σατανα δεν νομιζω να αμφισβητεις τα τα λεγομενα την παλαιας γραφης ως χριστιανος
επειτα και ο τροπος οργανοσης της εκκλησιας του σατανα ειναι ιδιος με του χριστινισμου π.χ.7 μυστιρια
κανενας δεν σου ειπε οτι ειναι μερος της θρησκειας μας να λατρευουμαι τον σατανα το αντιθετο μαλιστα ζηταμε βοηθεια απο τον θεο απεναντη σε αυτον πχστο πατερ υμων αλα λυσε ημας αο του πονηρου
οσο αφορα το θεμα αποταξης του ελληνισμου ειναι ο λογος που η μητερα μου δεν δεχτηκε να γινει το μυστιρειο που γινεται οταν σαρανταριζουν τα παιδια γιατι στα αδερφια μου εγινε στην αμερικη και δεν φτυναν κτλ
και οσο αφορα τα αρχαια ιερα πιστευω πως πανω τους εχουν χτιστει εκλισιες γιατι οι χριστιανοι θελαν τους ενεργειακους τοπους 5 μετρα απο το σπιτι μου ειναι μια βυζαντινη εκκλισια που πριν απο 5 χρονια μια επιγραφη απο το παλατι του νεστωρα απεδιξε οτι ειναι χτισμενη πανω στο ιερο της αθηνας περιτο να πω για την ενεργεια της γυρω περιοχης
aletsa
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αιγόκερως Σκύλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 5:47 am

ΓΥΠΑΣ έγραψε:
Επισης μπορεις να μου πεις που ο Χριστιανισμος λατρευει τον σατανα??
ο χριστιανος λατρευει τον τριαδικο θεο με 3 προσοπο τον ιησοου
ο σατανιστης λατρυει να κανει το αντιθετο του χριστιανισμου και λατρευει σκοτεινα πνευματα
ο εοσφοριστης λατρευει τον σατανα
dimitra_
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Δράκος
Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 6:58 am

ΓΥΠΑΣ έγραψε:
Ολες οι θρησκειες εχουν και τις 2 φυσεις καλο και κακο.
Εδώ είσαι λάθος εσύ. Δεν δέχονται όλες οι θρησκείες το απόλυτο καλό και το απόλυτο κακό παρά μόνο όσες έχουν ως βάση τον μονοθεισμό και πάλι ακόμα και αυτό είναι σχετικό. Μία από τις μεγαλύτερες θρησκείες στον κόσμο το δέχεται, μία άλλη δεν το αναγνωρίζει καν ως έννοια.
Ο σατανισμός εντοπίζεται στο θρησκευτικό ορίζοντα του ιουδαιοχριστιανισμού, επειδή αποδέχεται κατ' αρχήν το μονοθεϊσμό και την αντίληψη της Βίβλου για το διάβολο. Πόσο πιο απλά να στο πούμε αυτό. Για μένα ΔΕΝ υπάρχει σατανάς. Για τους βουδιστές ΔΕΝ υπάρχει καν θεός και θα υπάρχει σατανάς ? Μα είμαστε σοβαροί τώρα?
Και ο μεγαλύτερος ντόρος που χαρακτηρίζει άτομα σαν εμένα σατανιστές έγινε γιατί η Εκκλησία (σαν όργανο κι όχι σαν εκπρόσωπος του Θεού) προσπαθούσε να πατάξει τις παγανιστικές θρησκείες. Αυτό το δέχονται θεολόγοι και θρησκειολόγοι. Δεν ξέρω τι λέει ο παπάς της ενορίας σου αλλά εγώ και η Μαύρη Γάτα είμαστε "Σατανιστές" επειδή δεν θέλουμε να πιστέψουμε στον Θεό σας.
hybrion
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Χοίρος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 7:21 am

ΓΥΠΑΣ έγραψε:
""1) ο σατανισμος ειναι καθαρα προιον και λατρεια της χριστιανοσυνης εξου και ολες αυτες οι αιρεσεις
2) το να εισαι χριστιανος περα απο τις ταμπελες και τα κολληματα που σου προκαλει δεν σε εμποδιζει σε τιποτα αλλο""Φιλε κανεις μεγα λαθος.Και εισαι και συντονιστης.Ολες οι θρησκειες εχουν και τις 2 φυσεις καλο και κακο.Επισης μπορεις να μου πεις που ο Χριστιανισμος λατρευει τον σατανα??Που τα βρηκες γραμμενα αυτα.Δεν επιτρεπετε να λες ειδικα εσυ σαν συντονιστης τετοιες ανιστορητες ανακριβειες.Εγω ειμαι χριστιανος και ουτε ταμπελα μου εκολησαν ουτε κατι παρομοιο.Ποια ειναι τα κολυματα?ΠΧ ΝΗΣΤΕΙΑ??Μα και ο βουδισμος επιβαλει αυστηρη νηστεια.Τι αλλο??Θα ηθελα αναλυτικα.Ευχαριστω
κατ αρχην δεν ειμαι συντονιστης και κατα δευτερον  που εγραψα  εγω οτι η χριστιανοσυνη λατρευει το σατανα ε ? εγω εγραψα οτι ειναι προιον και λατρεια και με τον ορο λατρεια ενοω οτι τον κατατασουν στο ιδιο επιπεδο με το χρηστο και μην μου πεις οτι δεν ισχυει γιατι απο στομα χριστιανου μονο ιησου και σατανα ακουω και ειμαι και χριστιανος αλλα σε αντιθεση με καποιους αλλους οχι τοσο βαθια πορωμενος σε βαθμο εθελοτυφλιας ... και επειδη καταλαβα οτι δεν καταλαβες τι εγραψα να στο κανω πιο απλα και κκατανοησιμο .. ο σατανας ειναι 100% προιον της χριστιανοσυνης και επεισης λατρεια καποιων αιρεσεων ασχετο αν καποιοι υποσηριζουν οτι υπαρχει επεισημα σαν θρησκεια ... ποια ειναι τα κολληματα ??? κατ αρχην οποιος δεν ειναι χριστιανος και υποστηριζει κατι διαφορετικο απο αυτους τον λενε σατανιστη  και θελουν να τον βαλουν στον "ισιο δρομο " , μιλανε για αγαπη και αδελφοσυνη οταν καθε παπας ειναι ντυμενος στο χρυσο και στο "απλο" αμαξι .... θα μιλαμε για ωρες για αυτο το θεμα και δεν εχουμε ποιασει τις παλιες εποχες ..... ευτυχως η δυστυχως η χριστιανοσυνη ειναι μια θρησκεια που αλλα λεει αλλα κανει και αλλα υποστηριζει .... ο κοσμος πλεον το χει καταλαβει και για αυτο στρεφετε στις αρχαιες θρησκειες και τεχνες
ΓΥΠΑΣ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Κόκκορας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 7:57 am

Διαβλεπω επαρση δατανιστων επανασταση διαολου..Εμενα δεν με ενδιαφερει εαν εσυ και η μαυρη γατα ειστε σατανιστες προβλημα σας.Αλλα οι 2 φυσεις το αρνητικο και το θετικο υπαρχει και ο εωσφορος υπαρχει αλλα δεν καταλαβα αλλοι οι σατανιστες και αλλοι οι εωσφοριστες??ετσι να μαθαινω.Ο Βουδισμος ειναι ""θρησκεια"" και ο Θεος εκει ονομαζεται Βουδας για οσους εχουν ασχοληθει με Βουδισμο.γιατι φαινεται δεν ξερετε.Η Δημητρα που λεει μονο οσες ασχολουντε με μονοθεισμο μα ολες μονοθειστικες ειναι υπαρχει πολυθειστικη σημερα στον πολιτισμενο κοσμο??Γκρεμισμα αρχαιων ναων και χτισιμο ναων Αγιων ειναι ψεμα.Η ανακυκλωση των υλικων υπαρχει απο καταβολης κοσμου.Αλλοστε μην λησμονουμε και καλο ειναι οι ΝΕΟΙ να ακουν πρωτα και μετα να επιτιθενται εμεις οι πιστευοντες την Αγια τριαδα και Ιησουν Εσταυρωμενον εχουμε περι τα 11εκατ αγιους μαρτυρησαντας απο ειδωλολατρας.Και δεν εισαστε εσεις περισσοτερο αρχαιολατρεις απο εμρνα καθοτι χωρις την αρχαιαν γραμματειαν οπως σοφως λεει ο Αγιος Νεκταριος δεν θα ηταν δυνατη η κατανοησις του θειου λογου του Θεου.Δραττομαι δε της ευκαιρειας να σας ειπω οτι εαν διαβασετε τον Ορφεα και την αρχαιαν προιστορια θα δειτε οτι οι Αρχαιοι προελληνες δεν ηταν πολυθειστες.Επισης ουτε και οι αρχαιοι οπως σαφως αναλυει ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗς ΤΗΝ ΤΡΙΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.Ο πολυθεισμος ηταν για τον απλο λαο το ιερατειο ηξερε τον ενα θεο διαβαστε τον Παυσανια για την πολιορκια του μαντειου των Δελφων καθως και για την ναυμαχια της Σαλαμινας.Καθως και τον Εχετλαιο θεο.Ερρωσθε εν ειρηνη.
hybrion
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Χοίρος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 8:44 am

ΓΥΠΑΣ έγραψε:
Διαβλεπω επαρση δατανιστων επανασταση διαολου..Εμενα δεν με ενδιαφερει εαν εσυ και  η μαυρη γατα ειστε σατανιστες προβλημα σας.Αλλα οι 2 φυσεις το αρνητικο και το θετικο υπαρχει και ο εωσφορος υπαρχει αλλα δεν καταλαβα αλλοι οι σατανιστες και αλλοι οι εωσφοριστες??ετσι να μαθαινω.Ο Βουδισμος ειναι ""θρησκεια"" και ο Θεος εκει ονομαζεται Βουδας για οσους εχουν ασχοληθει με Βουδισμο.γιατι φαινεται δεν ξερετε.Η Δημητρα που λεει μονο οσες ασχολουντε με μονοθεισμο μα ολες μονοθειστικες ειναι υπαρχει πολυθειστικη σημερα στον πολιτισμενο κοσμο??Γκρεμισμα αρχαιων ναων και χτισιμο ναων Αγιων ειναι ψεμα.Η ανακυκλωση των υλικων υπαρχει απο καταβολης κοσμου.Αλλοστε μην λησμονουμε και καλο ειναι οι ΝΕΟΙ να ακουν πρωτα και μετα να επιτιθενται εμεις οι πιστευοντες την Αγια τριαδα και Ιησουν Εσταυρωμενον εχουμε περι τα 11εκατ αγιους μαρτυρησαντας απο ειδωλολατρας.Και δεν εισαστε εσεις περισσοτερο αρχαιολατρεις απο εμρνα καθοτι χωρις την αρχαιαν γραμματειαν οπως σοφως λεει ο Αγιος Νεκταριος δεν θα ηταν δυνατη η κατανοησις του θειου λογου του Θεου.Δραττομαι δε της ευκαιρειας να σας ειπω οτι εαν διαβασετε τον Ορφεα και την αρχαιαν προιστορια θα δειτε οτι οι Αρχαιοι προελληνες δεν ηταν πολυθειστες.Επισης ουτε και οι αρχαιοι οπως σαφως αναλυει ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗς ΤΗΝ ΤΡΙΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.Ο πολυθεισμος ηταν για τον απλο λαο το ιερατειο ηξερε τον ενα θεο διαβαστε τον Παυσανια για  την πολιορκια του μαντειου των Δελφων  καθως και για την ναυμαχια της Σαλαμινας.Καθως και τον Εχετλαιο θεο.Ερρωσθε εν ειρηνη.
1) σατανιστης ειναι αυτος που λατρευει το προσωπο του σατανα οπως το χει παρουσιασει η παλαια και η καινη διαθηκη , εωσφοριστης ειναι αυτος που λατρευει την θεοτητα που φερει το φως εξου και το ονομα και το χουν συνδιασει με την αλλη πλευρα του χριστιανικου "διαβολου"
2)δεν υπαρχει πολυθειστικη κοινωνια στο συγχρονο κοσμο ???? διαβασα καλα ???? το πιο απλο παραδειγμα θα σου πω ... γουικα ---> 2 θεοι και μαλιστα αρτια συνδεδεμενοι με την φυση .... χωρις να αναφερω οτι επανερχοντε στην επιφανεια και ο 12θεισμος που ολοι ξερουμε ποιοι ειναι ...
3)ο πολυθεισμος ηταν για τον απλο λαο ???? σε ποια εποχη ???? σε ποιο πλανητη ??? στις αρχαιες ελληνικες εποχες ο απλος λαος δεν ειχε επιλογη και ουτε καν λεφτα για να χει επιλογη .... τοσοι ναοι 12θεισμου (βλεπε ολυμπιοι θεοι) γιατι υπαρχαν και υπαρχουν ??? ποιος τους εχτεισε ο απλος λαος ???? ,οι πραγματικοι 12θειστες ηταν τα πλουσια κεφαλια της εποχης και για αυτο καθε κορη ηταν και σε καποιο ναο ιερεια !! μας λεει κατι αυτο ???
4) οι νεοι ακουνε και ευτυχως για αυτους ψαχνοντε ...

αααααα να μην το ξεχασω ενα απλο η μαλλον 2 απλα υστερογραφα : 1) η χριστιανοσυνη ειχε τους περισσοτερους καταγεγραμενους μαρτυρες και οχι γενικα , μην ξεχναμε ναιτες υποτες η εποχη της ειδωλολατριας στην κωσταντινουπολη και φυσικα το καψιμο των μαγισσων του σαλεμ ...
και επειδη εταξα και δευτερο ιστερογραφο εφοσον ο ελληνας ξερει να διαβαζει ας ψαξει την ενοια παγανιστης για να μαθει το ποτε και απο ποιον η μαλλον απο που βγηκε και τι σημαινει η πως λατρευετε
aletsa
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αιγόκερως Σκύλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 8:47 am

1)η μαυρη γατα ΔΕΝ ειναι σατανιστρια
2)εισαι ασχετος απο θρησκεολογια
3)εισαι αλλος ενας απο αυτους τους ελληναρες που νομιζουν οτι ξερουν τα παντα
4)εχεις ακουσει ποτε για τους διωγμους του Θεοδωσιου ???
5)ο βουδας δεν ηταν θεος αλλα εδωσε στον κοσμο τα διδαγματα εξου και βουδισμος(αλιως ινδουισμος) το ιδιο συμβενει και με τον μωαμεθανισμο
6) <<για οσους εχουν ασχοληθει με τον βουδισμο.γιατι φαινεται δεν ξερετε>> ο αδερφοσ μου ακομα γελαει μαζι σου
7)ναι υπαρχει πολυθειστικη θρηκεια σημερα μια για παραδειγμα ειναι η κελτικη
Coolγια τα χτησματα εκλισιων πανω σε αρχαια ιερα διαβασε για τους διωγμους του θεοδωσιου
9)αφου φινοταν ανακυκλωση υλικων γιατι οι ναοι δεν ειναι μαρμαρινοι
10)νεος σε λιγο πες και για τα ορθογραφικα μου
11)ο θεοδοσιος εκλεισε και την σχολη του αριστετλη που μας τσαμπουνας
12)βαριεμαι να γραψω αλα λαθη προτειμω να παω να διαβασω λιγο φιλοσοφια
aletsa
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αιγόκερως Σκύλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 8:50 am

hybrion έγραψε:

4) οι νεοι ακουνε και ευτυχως για αυτους ψαχνοντε ...
ευχαριστω
<kostas>
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Βουβάλι
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 11:06 am

Η δική μου άποψη είναι ότι δεν είναι απαραίτητο να ακούς τι σου λέει κάποια πράγματα ο χριστιανισμός.Όσα έχουν πει σε αυτή την θρησκεία είναι ο Ιησούς και ο Μωυσής μέσω επικοινωνίας του "θείου".Αυτοί οι δύο σκέφτηκαν σε βάθος με ηρεμία.Τα υπόλοιπα τα έχουν πει οι παπάδες ειδικά αυτό <μην ασχολείσαι με την μαγεία γιατί είναι σατανική>.Κατάλαβες; υποτίθεται οι παπάδες ξέρουν την ουσία των πραγμάτων.Πίστεψε με υπάρχουν παπάδες που αποδέχονται τη καλή χρήση της μαγείας και ως κύριο μέρος τον στόχο της (πνευματική ανάπτυξη) ,λίγοι είναι αυτοί.Μην κολλάς με την θρησκεία αυτή ,πίστεψε στον θεό που εσύ ξέρεις,θα σε προστατεύει και θα σε βοηθάει να αναπτυχθέις .

υ.γ μερικά από αυτά που είπα είναι από δικά μου πιστεύω Smile 

Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 11:25 am

Λοιπον Γυπα μου συγχωρεσε με που βαριεμαι να αντιλογησω μαζι σου! Αφου δεν καταλαβες το ποστακι που εγραψα αστο... τι αλλο να πω.
Τωρα για το σατανιστρια, μακαρι ολοι οι ανθρωποι της γης να ειχαν την τιμιοτητα, την καλοσυνη και τις αγαθες προθεσεις μου. Βοηθω ανθρωπους απο παιδι, γι αυτο η φυση μου τα δινει ολα πισω απλοχερα στο δεκαπλασιο. Σκατοψυχη δεν ειμαι, ουτε πιστευω στο σατανα ουτε φοβαμαι δαιμονια, ουτε πιστευω σε εξορκισμους, ουτε ποτέ θα με πλησιασει καμια ανθρωπινη νοσηρη σκεπτομορφη κατασκευασμενη απο μισανθρωπους περιουσιους του κοσμου τουτου. Εμαι ελευθερη απο παθη.
Επειδη με ρωτας που πιστευω, να σου πω πως πιστευω οπου πιστευε και ο Λεωνιδας με τους 300 του. Αν δε σ αρεσει προβλημα σου, εγω δε ζοριζομαι με τα πιστευω σου, αλλα εχω καθε δικαιωμα να κρινω τους παντες και τα παντα. Δεχομαι και κριτικη, κακοπροαιρετη και καλοπροαιρετη, δε με νιαζει τιποτα.
Μονο εσυ που εισαι αγαθος προσεξε μην ξαναμαζεψεις ανηλικα για τελετη, ειναι ντροπη. Ασε τα μικρα παιδια στην ησυχια τους. Σου τα πα διακριτικα τοτε, αλλα μια και εισαι θρασυς θα σου απαντω αναλογα. Αν δε το φορουμ σου πεφτει βαρυ, αντε για προσευχη στη Μονη Πετρακη, εκει διπλα Ιασίου στο Κολωνακι ειναι και τα γραφεια Γενικης Διαχειρισης Εκκλησιαστικης Περιουσιας!.Μπορει να χεις και κανα τυχερο.
ΓΥΠΑΣ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Κόκκορας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 1:18 pm

Εισαι πλανεμενη η γουικα δεν ειναι θρησκεια.Προσπαθουν να την επιβαλουν .Και ασε αυτο το υφακι οχι σε εμενα.αλλου οπου σου περναει.Οι 12 θειστες ειναι ολοι πλανεμενοι διοτι η αρχαια θρησκεια δεν εχει σχεση με αυτους πχ Βερετας.Επιμενω επειδη εισαι αμορφωτη διαβασε Παυσανια ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΘΕΙΣΤΑΙ.εΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΑΜΗΝ.
ΓΥΠΑΣ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Κόκκορας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 1:22 pm

Μαύρη Γατα έγραψε:
Λοιπον Γυπα μου συγχωρεσε με που βαριεμαι να αντιλογησω μαζι σου! Αφου δεν καταλαβες το ποστακι που εγραψα αστο... τι αλλο να πω.
Τωρα για το σατανιστρια, μακαρι ολοι οι ανθρωποι της γης να ειχαν την τιμιοτητα, την καλοσυνη και τις αγαθες προθεσεις μου. Βοηθω ανθρωπους απο παιδι, γι αυτο η φυση μου τα δινει ολα πισω απλοχερα στο δεκαπλασιο. Σκατοψυχη δεν ειμαι, ουτε πιστευω στο σατανα ουτε φοβαμαι δαιμονια, ουτε πιστευω σε εξορκισμους, ουτε ποτέ θα με πλησιασει καμια ανθρωπινη νοσηρη σκεπτομορφη κατασκευασμενη απο μισανθρωπους περιουσιους του κοσμου τουτου. Εμαι ελευθερη απο παθη.
Επειδη με ρωτας που πιστευω, να σου πω πως πιστευω οπου πιστευε και ο Λεωνιδας με τους 300 του. Αν δε σ αρεσει προβλημα σου, εγω δε ζοριζομαι με τα πιστευω σου, αλλα εχω καθε δικαιωμα να κρινω τους παντες και τα παντα. Δεχομαι και κριτικη, κακοπροαιρετη και καλοπροαιρετη, δε με νιαζει τιποτα.
Μονο εσυ που εισαι αγαθος προσεξε μην ξαναμαζεψεις ανηλικα για τελετη, ειναι ντροπη. Ασε τα μικρα παιδια στην ησυχια τους. Σου τα πα διακριτικα τοτε, αλλα μια και εισαι θρασυς θα σου απαντω αναλογα. Αν δε το φορουμ σου πεφτει βαρυ, αντε για προσευχη στη Μονη Πετρακη, εκει διπλα Ιασίου στο Κολωνακι ειναι και τα γραφεια Γενικης Διαχειρισης Εκκλησιαστικης Περιουσιας!.Μπορει να χεις και κανα τυχερο.
ΕΙΣΑΙ ΘΡΑΣΥΤΑΣΤΗ ΚΑΙ ΑΜΟΡΦΩΤΗ διοτι εαν ειχες διαβασει εστω επιφανειακα την ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ θα εβλεπες ανοητη οτι ο Κυριος ειπε τοτε που πηγαν τα παιδια μαζι του.."ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ.κΑΤΑΛΑΒΕςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
ΓΥΠΑΣ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Κόκκορας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 1:24 pm

"".Μπορει να χεις και κανα τυχερο.""Γατα θα ηθελα να τα πουμε απο κοντααααααααααα
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 1:38 pm

ΓΥΠΑΣ έγραψε:
"".Μπορει να χεις και κανα τυχερο.""Γατα θα ηθελα να τα πουμε απο κοντααααααααααα
Απο κοντα με τους οικειους σου Γυπα κι εδω σταματω. Μπορεις να συνεχισεις το παραληρημα με την ησυχια σου, δεν θα σε απασχολησω ξανα.
Παντως εχεις πλακα, μου αρεσε που σε εβγαλα εκτος ελεγχου και βγαινεις ευκολα αποκαλυπτοντας τη μοχθηρια σου....
ΓΥΠΑΣ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Κόκκορας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 2:00 pm

Μαύρη Γατα έγραψε:
ΓΥΠΑΣ έγραψε:
Απο κοντα με τους οικειους σου Γυπα κι εδω σταματω. Μπορεις να συνεχισεις το παραληρημα με την ησυχια σου, δεν θα σε απασχολησω ξανα.
Παντως εχεις πλακα, μου αρεσε που σε εβγαλα εκτος ελεγχου και βγαινεις ευκολα αποκαλυπτοντας τη μοχθηρια σου....
.ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ μισους και κακιας εχει αυτος που πΙστευεις. ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟς ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΟΧΘΗΡΙΑ.Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ μικρη πλανεμενη ανοιξε τα ματια σου κλεισε μεσα σου τον ΧΡΙΣΤΟΝ ΕΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟΝ ΚΑΙ θα νοιωσεις καθε ειδους μεγαλειο ΑΜΗΝ.
hybrion
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Χοίρος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!   Δευ Σεπ 16, 2013 3:46 pm

ΓΥΠΑΣ έγραψε:
Εισαι πλανεμενη η γουικα δεν ειναι θρησκεια.Προσπαθουν να την επιβαλουν .Και ασε αυτο το υφακι οχι σε εμενα.αλλου οπου σου περναει.Οι 12 θειστες ειναι ολοι πλανεμενοι διοτι η αρχαια θρησκεια δεν εχει σχεση με αυτους πχ Βερετας.Επιμενω επειδη εισαι αμορφωτη διαβασε Παυσανια ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΘΕΙΣΤΑΙ.εΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΑΜΗΝ.
η γουικα δεν ειναι θρησκεια ?? μμ οκ το προσπερνω ... οι 12 θειστες ειναι ολοι πλανεμενοι ... σωστα και λογο πλανης εχουν χτιστει η μαλλον ειχαν κτιστει τοσοι ναοι ... οι αρχαιοι δεν ηταν πολυθειστες αλλα το 12θεο υπηρχε και αποδεδειγμενο σε εγγραφα .... χμμμ ...

καλο θα ταν να σεβομαστε τον αλλο και ας επιλεγει μια διαφορετικη γνωμη απο αυτο που μας συμφερει και αν γινετε οι συντονιστες να παρουν θεση ....

ενα παλιο ρητο λεει "θες να δεις την θρησκεια απ εξω ??? απλα δες τους ακολουθους της " ...

ακου προσπαθουν να επιβαλλουν την γουικα ... μιλα η θρησκεια που σκοτωσε και εκαψε στο ονομα του θεου που λατρευει

Μαυρη Μαγεια και Χριστιανισμος!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΜΑΓΕΙΑ :: Μαύρη Μαγεία-
Μετάβαση σε: