And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Αρκετά περίεργο όνειρο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
LadyLife
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Ποντικός
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Αρκετά περίεργο όνειρο   Πεμ Σεπ 26, 2013 6:03 am

Καλησπέρα. Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα όνειρο το οποίο το είδα χτες το βράδυ και από χτες δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου. Ήμουν σε κάποιο άγνωστο μέρος το οποίο δεν θυμάμαι να έχω ξαναβρεθεί εκεί και ήταν νύχτα. Ο ουρανός ήταν κατάμαυρος και δεν υπήρχαν ούτε καν αστέρια. Στην κορυφή ενός λόφου είδα πολλές κοπέλες ντυμένες στα μαύρα να τραγουδούν σε μια γλώσσα που δεν έχω ξανακούσει και να χορεύουν πολύ περίεργα. Το πιο περίεργο ήταν ότι γύρω από αυτές  υπήρχαν καθρέφτες. Εκείνη την στιγμή ένιωθα μεγάλο φόβο και δεν τολμούσα να κοιτάξω τον εαυτό μου σε κανέναν από τους καθρέφτες. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να σημαίνει αυτό;;; Σαν άνθρωπος βλέπω πολλά περίεργα όνειρα αλλά αυτό δεν το έχω ξαναδεί ποτέ και ούτε θέλω να πω την αλήθεια. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αρκετά περίεργο όνειρο   Πεμ Σεπ 26, 2013 1:11 pm

Χρησιμο θα ηταν my dear lady να γραψεις στο προφιλ την ηλικια σου.
Νομιζω πως ηρθες σε επαφη με τους απωθημενους φοβους και καταπισμενα θελω του υποσυνειδητου σου. Τα τοσο καλα κρυμμενα θελω σου, που ουτε στον υπνο σου απελευθερωμενη πια δεν τολμησες να κοιταξεις καταματα... Γιατι ομως;
LadyLife
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Ποντικός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αρκετά περίεργο όνειρο   Πεμ Σεπ 26, 2013 10:31 pm

Μαύρη Γατα έγραψε:
Χρησιμο θα ηταν my dear lady να γραψεις στο προφιλ την ηλικια σου.
Νομιζω πως ηρθες σε επαφη με τους απωθημενους φοβους και καταπισμενα θελω του υποσυνειδητου σου. Τα τοσο καλα κρυμμενα θελω σου, που ουτε στον υπνο σου απελευθερωμενη πια δεν τολμησες να κοιταξεις καταματα... Γιατι ομως;
Είμαι 17 χρονών και πραγματικά δεν είχα προσέξει ότι δεν φαίνεται η ηλικία μου. Με συνχωρείς πολύ για αυτό. Όταν λες απωθημένους φόβους τι εννοείς;;; Και στην πραγματικότητα έχω μεγάλη φοβία με τους καθρέφτες και ειδικά τα βράδια παρόλα αυτά είναι τόσο έντονος ώστε να βγει και στον ύπνο μου;
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αρκετά περίεργο όνειρο   Παρ Σεπ 27, 2013 7:11 am

Δεν το ειπα για κακο για την ηλικια!! Απλα αλλο να το δει αυτο το ονειρο καποιος 30 ή 40 χρονων, αλλο 20 κι αλλο 15...
Ο καθεφτης μερα ή νυχτα, απλα δειχνει το ειδωλο μας, το πως φαινομαστε δηλαδη, τιποτα περισσοτερο.
Τωρα επειδη η σκεψη ειναι ενεργεια, αν τον φορτισεις με συγκεκριμενη προθεση, οπως και ολα τα πραγματα, θα εχεις ισως και τα αντιστοιχα αποτελεσματα. Αυτα για να μην τους φοβασαι.
Το ονειρο σου τωρα θα το ερμηνευα ως εξης: το σκοταδι με τις κοπελες και την αγνωστη γλωσσα σαν το υποσυνειδητο σου και την αρνηση σου να καθρευτιστεις, σαν να αρνεισαι να δουλεψεις ποιοτητες και θεματα με τον ιδιο σου τον εαυτο.
Ολοι δουλευουμε μεσα μας θεματακια προκειμενου να αποδεχτουμε τον εαυτο και τους γυρω μας, το ποιοι ειμαστε και που παμε.
Μηπως εσυ εχεις θεματακια να λυσεις που τα εχεις κρυψει κατω απο το χαλι, αυτα ξεχειλισαν και το σωμα σου σου χτυπαει  alarm;
LadyLife
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Ποντικός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αρκετά περίεργο όνειρο   Παρ Σεπ 27, 2013 7:31 am

Δεν ξέρω δεν νιώθω κάτι τέτοιο ξέρω ποια είμαι και τι πράγματα έχω να κάνω παρόλα αυτά συνεχίζω να βλέπω τέτοια όνειρα συνέχεια. Μπορεί όμως να μου έχει ξεφύγει κάτι. Ευχαριστώ πολύ πάντως ήταν πολύ χρήσιμη η απάντηση σου!!!

Αρκετά περίεργο όνειρο
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ :: Όνειρα-
Μετάβαση σε: