And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

δυο ιστοριουλες απο το προιγουμενο καλοκαιρι μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lampan
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ταύρος Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: δυο ιστοριουλες απο το προιγουμενο καλοκαιρι μου   Τετ Νοε 06, 2013 12:28 pm

Καλησπερα παιδια!!
Λοιπον ως γνωστον ελειπα απο το φορουμ για ενα χρονο και κατι...
Περασα ενα χρονο γεματο εμπειριες στις αρχες φοβομουνα ηξερα οτι διαλεξα να συνεχισω μονος μου χωρις τη βοηθεια σας απο το φορουμ και ετσι και εκανα. Δυστοιχως ομως στην αρχη τα πραγματα ηταν δυσκολα εμπλεξα σε λαθος μονοπατια και σκοτινα κυριως απο φοβο καταντησα να βγενω εξω και να φοβαμε τον καθε ανθρωπο γιατι ηξερα οτι ειχα μπλεξει και ασχημα... Ηθελα για ενα διαστημα να φυγω απο ολα και ετσι και εκανα επρεπε να χαλαρωσω και να σταματησω οτι δραστηριοτητα εκανα με την επλιδα οτι θα καταλαβενα ποιος θα ηταν ο σωστος ο δρομος. Βρηκα την ευκερια λοιπον και εφυγα απο Κυπρο πηγα Ροδο στο αλλο μας σπιτι, μετα απο 2 βδομαδες στη Ροδο και 1 μηνα σχεδον εκτος των πραγματων ενιωθα καλυτερα πιο ασφαλεις. Αλλα μια μερα ειμουν εξω απο τη τραπεζα περιμενοντας να γινουν κατι δουλειες πινοντας το τσιγαρο μου κλασικα οπως παντα μεχρι που ειδα κατι που μου κυριευσε τη προσοχη αλλα δεν ηθελα να αναμηχθω μια γυναικα μεσηλικας με ενα αναπηρο στο καροτσακι με μια αναποδη πενταλφα και ντημενη σαν μοναχη ζητιανευε με μια εικονα αγιου... Δεν κρατηθηκα και πηγα κοντα της εξαλος εγω την απειλησα οτι αν δεν αφησει τον αγιο κατω θα παρω την αστοινομια της ειπα οτι ηξερα τι ηταν η πενταλφα που ειχε πανω της αλλα δεν συγγηνηθηκε καν αντηθετα με ενα ηρεμο υφος μου ειπε και εγω ξερω τι κανεις και τι εκανες παγωσα εγω, ηθελε να μου προσφερει μια αλλη πενταλφα αναποδη επισης και μου ειπε οτι ο δρομος που επελεξα ειναι ο σωστος και εχει μεγαλη δυναμη μου την προσφερε μαζι και το τηλεφωνο της και εγω τα δεχτηκα δυστοιχως. Μη ξερωντας τι να κανω με αυτα που μου εδωσε μια μερα στον υπνο μου ηρθε ενας γερος ανρθωπος αλλα ενιωσα μια πιεση στα ποδια μου μεγαλη γονατησα κατω μεχρι που μου ειπε σηκω πανω να μιλησουμε ηταν ενα λευκο μερος με το μονο που ξεχωριζε ηταν δυο καρεκλες της εκκλησιας πηγαμε κατσαμε και μου εξηγησε οτι αυτο οντως ειναι το σωστο μονοπατι θελωντας να με ξεγελασει νομιζω ολοι καταλαβαμε ποιος ηταν οταν παρακαλεσα οσο περιεργο και αν φενετε γιατι ειμαι γουικανος ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ να με φωτησει.. την επομενη ξυπνησα ηξερα πλεον ποιο ειναι το σωστο μονοπατι πεταξα στη θαλασα την μαλλον μαγεμενη πενταλφα και τον αριθμο που μου εδωσε αλλα δεν τελιωσαν εκει τα βασανα...

2 ιστορια
Γυρισα πισω στη λευκη μαγεια προσπαθοντας πλεον να κανω το καλο οχι για εμενα αλλα για τους αλλους γυρω μου. Μετα απο λιγες μερες μιλησε η μαμα μου με ενα ιερεα διορατικο για την παραξενη συμπεριφορα της ξαδερφης μου προς τον θειο μου(αδερφο της μαμας μου) και τις ειπε οτι μαλλον ειχε μια στρατια ολοκληρη με δαιμονια μεσα της οντως ετσι ειναι ακομα αλλα μια μερα που επειχηρησα να της βαλω αγιασμο αντι νερο το ειχε καταλαβει και το εριξε κατω κανοντας το να φανει ατυχημα το ειχα καταλαβει γιατι οταν της ειπα να της φερω αλλο μου ειπε οχι θα βαλω μονη μου! Δεν ξαναρθαν σπιτι μας και εγω επρεπε να κανω κατι αν οχι για τη ξαδερφη μου για τον θειο μου. Προσπαθησα να την ελευθερωσω απο αυτο που ειχε μεσα της και δεν τα καταφερνα μεχρι που το καταλαβε η μανα μου(ξερει με τι ασχολουμε) και μου ειπε τα εξης λογια που θα θυμαμε για παντα λογο τον σχεδων κλαμενων της ματιων : γιε μου δεν εισαι εσυ η λυση αυτη ειναι μονο αν το θελει αυτη θα πανε ολα καλα. Ποτε μην προσπαθησεις να παλεψεις με κατι τετοιο ξανα εχεις ενα χαρισμα** που δεν το εχω ξαναδει(δεν ασχοληθηκε με τη μαγεια ποτε ειναι φουλ χριστιανη) μεσω αυτου θα ξερουμε αν ο θειος σου θα ειναι καλα η οχι.

Ποτε δεν ασχοληθηκα με το θεμα αυτο ξανα ουτε και θελω να ειμαι ηλικρινης προσπαθησα μια φορα αλλα ηξερα οτι κυνδηνευε οχι μονο ο θειος μου αλλα και ολοι μας πλεον αποφασισα να την αφισω στη τυχη της οσο σκληρο και να ακουγετε αυτο για το καλο της μαμας και της γιαγιας μου οχι για το δικο μου.

Αυτα απο το προιγουμενο καλοκαιρι μου μονο διακοπες δεν εκανα τελικα αλλα ετσι ειναι αυτα...
Γενικα πλεον συνηθιζω τη ζωη μου με αυτα που εγιναν τοτε και που γινοντε ακομη στη Ροδο και ξερω πως ολα θα πανε καλα

** το χαρισμα μου ειναι οτι μπορω και προβλεπω το θανατο ενος οικογενειακου μου(και πλεον ενος φιλικου) προσωπου στην πορεια το εχω αναπτυξη αλλα αυτα θα τα πω αλλη φορα σε αλλο θεμα οταν ξαναεχω ωρα

Και μια συμβουλη απο εμενα που εμπλεξα και εμαθα ποτε μα ποτε μη μπλεξετε με μαυρες μαγειες γιατι απλα εγω ειμουν απο τους τυχερους που βγηκα απο αυτα ζωντανος και χωρις καποια σοβαρα μπλεξηματα(εκτος του προαναφερομενου δεν ειχα αλλα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitra_
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Δράκος
Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δυο ιστοριουλες απο το προιγουμενο καλοκαιρι μου   Τετ Νοε 06, 2013 2:45 pm

Διαβάζοντας τις δυο σου ιστορίες κατάφερες να φέρεις έναν πραγματικό Wiccan σε σημείο εσωτερικού βρασμού. Razz
Μετά από πολλές αναπνοές και προσπάθειες θα σε συμβούλευα αν πραγματικά σε ενδιαφέρει η Wicca να την κατανοήσεις (και σαφώς είσαι ευπρόσδεκτος), αν όχι σε παρακαλώ μην επαναλάβεις ξανά πως είσαι Wiccan (μάλλον πιο πολύ μπερδεμένος είσαι) ωστόσο παραμένεις ευπρόσδεκτος. Smile 

Και για να κατανοήσεις λίγο πως με κάνεις να αισθάνομαι θα σου πω εν μέρη (μέσες άκρες) την δική μου ιστορία. Αν και δεν μου αρέσει ο όρος "μάγισσα" ωστόσο είμαι από το αίμα μου. Έτσι μεγάλωσα κι ας μην το καταλάβαινα. Όταν μεγάλωσα αρκετά ένιωσα την ανάγκη να βρω την δική πίστη, μέσα μου. Έφτασα σε αυτό που λέμε ένας χρόνος και μια μέρα και βρέθηκα με την πεντάλφα μου που συμβολίζει πως το άτομο έχει πάρει τον πρώτο βαθμό μύησης. Την συνέχεια δεν θα στην πω γιατί θα προκαλέσω αντιδράσεις από εσένα τον ίδιο, θα σε αφήσω να την ψάξεις αν αισθάνεσαι έστω στο ελάχιστο Wiccan και να αποδεκτείς τα αδέρφια μας.

Καλώς όρισες ξανά στο φόρουμ, ίσως να είναι το δικό σου παλιό σπίτι ωστόσο κάνε λίγο χώρο και για μας τους "ξένους" εδώ. Smile 
Lampan
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ταύρος Κόκκορας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δυο ιστοριουλες απο το προιγουμενο καλοκαιρι μου   Τετ Νοε 06, 2013 3:07 pm

αν και δεν πολυκαταλαβα τι ειπες στην αρχη αλλα anw

ειναι παλια ιστορια περασαν 2 χρονακια απο τοτε εγιναν πολλα απο τοτε
ηταν επιλογη μου να μην περνω συμβουλες απο το φορουμ και να συνεχισω μονος

και ειναι πραγματικη ιστορια ακουγετε καπως ναι αλλα ειναι πραγματικη δυστηχως και εμενα θα με βολευε να μην ητανε πιστεψε με αν ενωεις αυτο(ειχα δυσταγμους να ανεβασω αυτα στο φορουμ για αυτους τους λογους)

στην αρχη ειμουν μπερδεμενος πραγματικα ναι δεν ηξερα ενιωθα χαμενος πλεον ξερω τι θελω που πιστευω και τι κανω ισως οπως μου λενε μεγαλωσα πριν την ωρα μου tongue  τεσπα στο θεμα μας

γουικανος νιωθω πραγματικα εκατσα και εψαξα δεν ειναι οσο απλα ακουγοντε τα πραγματα αν δεν ενιωθα δεν θα ειμουν απλα ηταν μια φαση στη ζωη μου που δεν πιστευα σε τιποτα και ετσι μπλεχτηκαν ολα γιαυτο εφυγα για διακοπες εκανα απο ολα διακοπες για λιγο και αργοτερα καταλαβα τι θελω και εγω

ακομα και τωρα τα πραγματα δεν πανε ιδιετερα καλα για εμενα εχασα την κοπελα μου(οχι δεν χωρησαμε απλα εφυγε για αλλο ουρανο) και πιστεψε με δεν γυρναω ξανα σε τιποτα απο αυτα που ειμουν

γενικα περασανε χρονια απο τοτε που ειμουν μπερδεμενος ηταν περιοδος που επρεπε να συνηθισω σιγα σιγα τη νεα μου θρησκεια

edit: σορρι για τα ορθογραφικα και την ανακατοσουρα αλλα ειναι αργα Sleep 
α και πλεον εχω και εγω μια πενταλφα που με εκφραζει ναι Wink
dimitra_
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Δράκος
Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δυο ιστοριουλες απο το προιγουμενο καλοκαιρι μου   Τετ Νοε 06, 2013 3:20 pm

Εγώ δεν έχω μία πεντάλφα αλλά είναι κι αυτό σε αυτά που θα μάθεις στην πορεία.
Δεν σε αμφισβητώ για το πόσο αληθινές είναι η ιστορίες σου αλλά παραμένεις μπερδεμένος κατά πολύ. Είναι δύσκολο για έναν Wiccan να είναι έξω από το Coven του, είναι πιο πολύ σαν ένα χαμένο κουτάβι τουλάχιστον αυτό που μου θυμίζει εμένα.
Μακάρι όλα να ήταν απλά αλλά ακόμα και για εμάς δεν είναι. Η Wicca σε βάθος είναι μια πολύ πιο περίπλοκη κατάσταση που έχει ως βάση να ξεκαθαρίσεις μέσα σου την πραγματική πίστη και τον εσωτερικό σου εαυτό. Μόνο έτσι θα φτάσεις σε ένα ανώτερο επίπεδο μύησης.
Χαίρομαι πάντως που αισθάνεσαι τόσο κοντά στη Wicca, ωστόσο έχεις αρκετό δρόμο ακόμα μέχρι τον πρώτο βαθμό μύησης. Είσαι ένας παρατηρητής, εύχομαι να περάσεις σύντομα αυτό το στάδιο.
THULSA DOOM
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Κριός Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Για την μαύρη μαγεία   Τετ Νοε 06, 2013 4:57 pm

Φίλε μου διάβασα με προσοχή τις ιστορίες σου και έχω σαν αρχή μου να μην αμφισβητώ τις ιστορίες κανενός (άλλωστε όλοι έχουμε να πούμε από μια ιστορία) αρκεί να μην προέρχονται από επήρεια ναρκωτικών ουσιών (μακρυά από ναρκωτικά), από μπέρδεμα ονείρου με πραγματικότητα και από αυθυποβολή λόγο πλύσης εγκεφάλου, βλέπουμε δηλαδή κάτι επειδή θέλουμε να το δούμε και όχι ότι υπάρχει (π.χ. θαύματα). Είναι άστοχη η τοποθέτησή σου ''μακρυά από μαύρη μαγεία'', διότι στα 32 μου χρόνια έχω ασχοληθεί 6 χρόνια με την λευκή μαγεία (ρουνική), 5 με τον Πνευματικό Άριο Σατανσμό και 16 με το black metal που χαρακτηρίζεται δαιμονική, αλλά δεν έπαθα ΚΑΝΕΝΑ κακό! Άλλωστε το καλό και το κακό είναι σχετικό και υποκειμενικό, π.χ. Την μεσσαιωνική εποχή του σφαγιασμού των παγανιστών από τους εβραίους μέσο του Χριστιανισμού, για έναν παγανιστή ο Χριστιανισμός ήταν το απόλυτο κακό, ενώ για τον χριστιανό καλή πράξη του Θεού! Επίσης σε συμβουλεύω να δείχνεις ιδιαίτερη προσοχή στα coven που θα ακολουθήσεις ιδιαίτερα στην μαύρη μαγεία διότι υπάρχουν πολλοί ψυχανώμαλοι που δολοφονούν και μπορείς να μπλέξεις. Προσωπικά ακολουθώ τον ΜΟΝΑΧΙΚΟ δρόμο αλλά πάντα συντονισμένα με άλλους ομοϊδεάτες μου, αυτόνομα δηλαδή και όχι με κάθετη ιεραρχική δομή.
http://luciferianism.webnode.gr/
Lampan
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ταύρος Κόκκορας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δυο ιστοριουλες απο το προιγουμενο καλοκαιρι μου   Τετ Νοε 06, 2013 11:28 pm

THULSA DOOM έγραψε:
Φίλε μου διάβασα με προσοχή τις ιστορίες σου και έχω σαν αρχή μου να μην αμφισβητώ τις ιστορίες κανενός (άλλωστε όλοι έχουμε να πούμε από μια ιστορία) αρκεί να μην προέρχονται από επήρεια ναρκωτικών ουσιών (μακρυά από ναρκωτικά), από μπέρδεμα ονείρου με πραγματικότητα και από αυθυποβολή λόγο πλύσης εγκεφάλου, βλέπουμε δηλαδή κάτι επειδή θέλουμε να το δούμε και όχι ότι υπάρχει (π.χ. θαύματα). Είναι άστοχη η τοποθέτησή σου ''μακρυά από μαύρη μαγεία'', διότι στα 32 μου χρόνια έχω ασχοληθεί 6 χρόνια με την λευκή μαγεία (ρουνική), 5 με τον Πνευματικό Άριο Σατανσμό και 16 με το black metal που χαρακτηρίζεται δαιμονική, αλλά δεν έπαθα ΚΑΝΕΝΑ κακό! Άλλωστε το καλό και το κακό είναι σχετικό και υποκειμενικό, π.χ. Την μεσσαιωνική εποχή του σφαγιασμού των παγανιστών από τους εβραίους μέσο του Χριστιανισμού, για έναν παγανιστή ο Χριστιανισμός ήταν το απόλυτο κακό, ενώ για τον χριστιανό καλή πράξη του Θεού! Επίσης σε συμβουλεύω να δείχνεις ιδιαίτερη προσοχή στα coven που θα ακολουθήσεις ιδιαίτερα στην μαύρη μαγεία διότι υπάρχουν πολλοί ψυχανώμαλοι που δολοφονούν και μπορείς να μπλέξεις. Προσωπικά ακολουθώ τον ΜΟΝΑΧΙΚΟ δρόμο αλλά πάντα συντονισμένα με άλλους ομοϊδεάτες μου, αυτόνομα δηλαδή και όχι με κάθετη ιεραρχική δομή.
το καλυτερο ειναι να μην δει κανεις το μαυρο μονοπατι δεν κυνδηνευει απο ανθρωπους αλλα απο ξορκια που κανει γιατι υπαρχουν ξορκια που επικαλεισε απο πνευματα μεχρι και δαιμονες γιαυτο το λεω

οπως και να εχει σε κοβεν δεν ειμαι μονος μου και εγω συνεχιζω
οσο για το Χριστιανισμο ενα εχω να πω: οσο οι θρησκειες διοικουντε απο ανθρωπους παντα θα εχουν λαθη

δυο ιστοριουλες απο το προιγουμενο καλοκαιρι μου
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕΛΩΝ :: Εμπειρίες από την Μαγεία-
Μετάβαση σε: