And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

3:33 το πρωί

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
AnaCroN-GR
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Δράκος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/11/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: 3:33 το πρωί   Σαβ Νοε 09, 2013 5:52 pm

Θα ήθελα να σας περιγράψω ένα όνειρο που έιδα πρόσφατα και με προβλημάτισε.

Συγκατοικούσα εδώ και καιρό με έναν συμφοιτητή μου ώσπου αποφάσισε να συνεχίσει τις σπουδές του στο εξωτερικό κι έτσι έμεινα μόνος μου να νοικιάζω το σπίτι. Το όνομά του συμφοιτητή μου, Κώστας.

Έπεσα για ύπνο γύρω στις 11 το βράδυ. Κοιμήθηκα σχετικά γρήγορα. Και σε αυτό το σημείο ξεκινάει το όνειρο.

Ανοίγω τα μάτια μου και βρίσκομαι μέσα στο δωμάτιό μου. Τα πράγματα και οι συνθήκες γύρω μου είναι όπως ακριβώς τα είχα αφήσει προτού κοιμηθώ. Στην ουσία είναι σαν να "ξύπνησα μεσα στο ονειρό μου".
Ακούω βήματα στην πόρτα και μετά από ελάχιστο χρόνο η πόρτα χτυπάει 3 φορές. Δεν περίμενα κανέναν. Έτσι λοιπόν ρωτάω δυνατά "ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ?"
Η απάντηση που έρχεται είναι: "Έλα ο Κώστας είμαι άνοιξε!"
Χωρίς να το πολυσκεφτώ ξεκλειδώνω και ξαναξαπλώνω στο κρεβάτι. Στο σπίτι δεν υπήρχε παρά ελάχιστο φως. Σε αυτό το σημείο ψιλονευριάζω επειδή γύρισε πολύ αργά ο Κώστας και με ξύπνησε. Κοιτάζω το κινητό μου να δω τι ώρα ήταν. Το κινητό έλεγε 3:33.
Αφήνωντας το κινητό στο κομοδίνο ανοίγει η πόρτα και μπαίνει κάποιος μέσα στο δωμάτιο. Μέτριο ανάστημα χωρίς να μπορώ να ξεχωρίσω άλλα χαρακτηριστικά. Το μόνο που μπόρεσα να καταλάβω είναι πως κρατούσε μια βαλίτσα στο χέρι.
Σε εκείνο το σημείο συνειδητοποιώ ότι ο Κώστας είχε φύγει για το εξωτερικό εδώ και αρκετές βδομάδες, οπότε δεν γινόταν να είναι εκείνος.
Ρωτάω ξανά τον άγνωστο: "ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ?"
Εκείνος κλείνει την πόρτα και προχωράει προς τα μέσα. Μου απαντάει: "Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΙΜΑΙ." (Ο Νο2 κολλητός μου). Από την χροιά της φωνής καταλαβαίνω ότι δεν είναι ο Αλέξης. Προφανώς προσπαθούσε να προσποιηθεί ότι είναι φίλος μου.
Από το σοκ ξύπνησα και άναψα αμέσως τα φώτα. Το όνειρο ήταν τόσο ζωντανό που έλεξα αν η πόρτα ήταν κλειδωμένη  ή όχι. Τελικά ήταν κλειδωμένη οπότε αποκλείεται το ενδεχόμενο να υπνοβατούσα. Προτού το κάνω αυτό όμως κοίταξα στο κινητό μου να δω τι ώρα είναι. Η ώρα ήταν 3:33.

Τι έχετε να πείτε??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Evalin
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Λέων Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3:33 το πρωί   Σαβ Νοε 16, 2013 2:39 pm

Δυο περιπτωσεις ειναι πολυ πιθανες να ισχυουν κατα την γνωμη μου: 1o μηπως επιρρεαστικες απο καποια πληροφορια που διαβαζες πριν πεσεις για υπνο για την συγκεκριμενη ωρα? η αληθεια ειναι οτι αυτη η ωρα το 3.33 ειναι λιγο..... καπως, να το πω, απαιτει λιγη περισσοτερη προσοχη τελως παντων. Ισως να διαβασες κατι και να επιρρεαστηκες. 2ο ισως εκεινη την ωρα ηταν να γινει κατι και το υποσυνειδητο σου προσπαθουσε να σε προειδοποιησει για αυτο, και γι'αυτο και να ξυπνησες. Μηπως θυμασαι καποια αλλη πληροφορια που να σου κεντρισε το ενδιαφερον στο ονειρο? Εχεις μιλησει απο τοτε σε εκεινο τον γνωστο σου που εφυγε εξωτερικο? Γιατι μπορει κατι να συνεβη σε εκεινον και να το καταλαβες εσυ.
AnaCroN-GR
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Δράκος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3:33 το πρωί   Κυρ Νοε 17, 2013 11:01 am

Με την συγκεκριμένη ώρα δεν είχα ασχοληθεί ούτε πρόσφατα αλλά ούτε και ποτέ στη ζωή μου...
Με τον κολλητό μου μιλάμε συχνά, δεν μου έχει αναφέρει τίποτα..

Κάποια άλλη πληροφορία δεν μπορώ να θυμηθώ...
Αν εξαιρέσεις το ότι αυτός που μπήκε προσπαθούσε να με ξεγελάσει για να του ανοίξω, και η "ώρα ύπνου" ήταν ίδια με την πραγματική ώρα, κατά τα άλλα ήταν ενα φυσιολογικό όνειρο...

Εκείνη η ώρα έχει κάτι το ιδιαίτερο? Η 3:33 εννοώ..
Evalin
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Λέων Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3:33 το πρωί   Κυρ Νοε 17, 2013 1:04 pm

Θα σου εξηγησω. Το τρια γενικα, και στην μαγεια και σε πολλες θρησκειες, θεωρειτε μυστικιστικος αριθμος, ποτε καλος ποτε κακος. Ειχα διαβασει καπου (δυστηχως δεν θυμαμαι που) οτι το βραδυ εκεινη την ωρα, την 3.33, ειναι πιο ευκολο να σου επιτεθουν 'σκοτεινα πλασματα'. Θα σου δωσω ενα απλο παραδειγμα: σκεψου οτι τον κοσμο των ανθρωπων και τον κοσμο των 'σκοτεινων πλασματων' τον διαχωριζει ενα μεγαλο τειχος, που εξασφαλιζει την προστασια στους ανθρωπους. Εκεινη την ωρα λοιπον, ειναι ευκολο για τα 'πλασματα' να το διασχισουν. Γιατι? γιατι εκεινη την ωρα τα 'πλασματα' δυναμωνουν. Αλλωστε, μεσα στην βαθια νυχτα ειναι πιο ευκολη η επιθεση, παρα οταν ο ηλιος λαμπει ακομη. Τουλαχιστον ετσι το φανταζομαι εγω οτι γινετε. Προσπαθω ποτε να μην ειμαι εξω εκεινη την ωρα, ή αν ειμαι, να ειμαι μαζι με αλλους. Γενικως, προσεχω εκεινα τα λεπτα πολυ περισσοτερο απ'οτι τις υπολοιπες ωρες και σου προτεινω να κανεις το ιδιο. Ισως, να ειχες προαισθημα οτι κατι θα γινει και αυτο το ειδες μεσα στο ονειρο σου. Ισως οχι. Ειναι λιγο μπερδεμενο το ονειρο για να στο εξηγησω αναλυτικα. Απλα να προσεχεις αυτες τις μερες ποιον βαζεις στο σπιτι, και καλου κακου, βαλε ενα μικρο κακτο και ενα δεντρολιβανο για προστασια.
Τωρα, αν λεω βλακειες για το 3.33, ειναι ελευθερο οποιο μελος θελει να με διορθωσει. Razz Ζουμε για να μαθαινουμε Razz 
hybrion
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3:33 το πρωί   Τρι Νοε 19, 2013 3:55 am

το ονειρο σου δειχνει πιθανα επισκεψη και καταληψη απο σκοτεινο πλασμα ... η ωρα μεταξυ 3-6 περνει ενυσχιση στις σκοτεινες εισοδους καθως ειναι η νυχτα στην φουλ διαρκεια της + οτι τοτε κοιμομαστε καιειναι πιο ευκολη η εισοδος ... καλου κακου προσεχε
AnaCroN-GR
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Δράκος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3:33 το πρωί   Τρι Νοε 19, 2013 12:31 pm

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Όταν λέτε "πρόσεχε" τι εννοείτε? Τι μπορώ να κάνω δηλαδή?
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3:33 το πρωί   Τρι Νοε 19, 2013 3:38 pm

Το πρωτο που εχεις να κανεις φιλε μου ειναι να αναφερεις την ηλικια σου. Ειναι υποχρωτικο! Smile

Αυτο που θα συνιστουσα εγω (τουλαχιστον σε παρομοια περιπτωση που μου εχει συμβει), εκανα εναν καθαρισμο του σπιτιου ολου. Εξαγνισμος στην συνεχεια ολου του χωρου. Στην συνεχεια αυτο που εκανα ηταν να ετοιμασω πουγκακια - φυλαχτα προστασιας με βοτανα για να μην μπορουν να με πλησιασουν τετοιες "οντοτητες". Και αυτο το εκανα επισης σε ολο το σπιτι.
http://triquetra.freeforumsblog.com
AnaCroN-GR
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Δράκος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3:33 το πρωί   Τετ Νοε 20, 2013 8:17 am

Ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Και είμαι 25 Wink 

3:33 το πρωί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ :: Όνειρα-
Μετάβαση σε: