And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Tα Πρόβατα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Black Panther
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Tα Πρόβατα.   Παρ Μαϊος 22, 2015 1:52 pm

Εμεις οι ανθρωποι λοιπον κατα τον μπαρμπα μου τον Αριστοτελη, ειμαστε το γενος ζωα, υλη και ενεργεια μαζι, το ειδος ανθρωποι. Οορισμος του ανθρωπου ειναι ενα κατεβατο που σε πολλα μοιαζει με τον πιθηκο, αλλα στο τελος σου πεταει: ειδος ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΔΕΚΤΙΚΟΝ. Και λοιπον τι ειναι η επιστημη; Επιστημη εχουμε οταν γνωριζουμε με ακριβεια απολυτη ΤΑ ΑΙΤΙΑ των αιτιατων, των αποτελεσματων δηλαδη. Οταν σκαμπαζεις απολυτα το ΓΙΑΤΙ, τοτε εχεις επιστημη. Ο ανθρωπος λοιπον μπορει να κατανοησει τα παντα γιατι εξ ορισμου ειναι επιστημης Δεκτικος. Αυτο ειναι αξιωμα.Αξιωμα ειναι και ο Περιφημος νομος της αντιφασεως του. Δεν μπορει το ναι και το οχι να συνυπαρχουν. Νεκρος -ζωντανος, εγκυος-μη εγκυος.
Και τωρα το ψητο: Αυτο το πλασμα, το επιστημης δεκτικον, το διαπαιδαγωγουν: Ο ΛΟΓΟΣ, ΤΟ ΕΘΟΣ,και η ΦΥΣΗ.
Θα μιλησω για το εθος μονο: εθος ειναι οι συνηθειες μας. Αν αλλαξεις τις συνηθειες ενος ανθρωπου τον κανεις τερας ή αγιο!Σας αλλαζουν καθημερινα το εθος για να σας εχουν ευκολα χειραγωγισιμους. Οπως ο σκυλος μου, που ερχεται μονος του οταν γαβγιζει για να τον δεσω και σκυβει να του βαλω το λουρι. Του σκυλου μου σε 5 λεπτα του το βγαζω το λουρι. Εσας προοριζεται να ειναι μονιμο.
Δειτε πως επικοινωνουσε η γιαγια σας με τους αγαπημενους της, ποση χαρα, φασαρια, ζωη και δειτε κι εσας, με το κινητο στο χερι, αυτιστικοι, αμιλητοι με το δαχτυλακι στο τζαμακι δυστυχοι, καρφωμενοι στη στρεβλη πραγματικοτητα της τηλεορασης. Οσο πιο πορνος ,κοιλιοδουλος και φυλαργυρος τοσο πιο μαγκας. Οσο πιο νεο αυτοκινητο ,τοσο πιο cool υπερχρεωμενο τυπακι κλπ κλπ κλπ.Για να δειτε τις αναγκες που ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ και που σας καναν να πιστευεται πως εχετε, δειτε την γιαγια σας. Σας αλλαξαν το εθος και ακολουθειτε. Τωρα εγω γιατι τα γραφω αυτα; Ετσι γιατι μου ρθε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tα Πρόβατα.   Δευ Μαϊος 25, 2015 5:03 am

Πάντα υπήρχαν αυτά. Τα ήθη αλλάζουν, αλλά πάντα υπάρχουν άνθρωποι της γνώσης. Μην απελπίζεσαι, προελέχθησαν όλα καιρό πριν. Πρέπει να αποδεχθείς πως η αλλαγή της εποχής θα φέρει και κάθαρση. Και αυτή πρέπει να γίνει αφού φανεί καθαρά ποιος είναι τι. Πάντα έχει επιλογή ο άνθρωπος. Πάντα μπορεί να κάνει διάλογο. Αλλά δε τα κάνει.

Κοίτα εσένα και άσε τα κακώς κείμενα. Το κράξιμο δε βοηθά, εκτός κι αν είσαι από θέση δύναμης.

Ο Αριστοτέλης έφτιαξε τον Αλέξανδρο. Τον είδες ποτέ να παραπονιέται και να κράζει; τον είδες ποτέ να σκέφτεται πως και γιατί; όχι... πήρε το σπαθί κι έκοψε τον δεσμό. Τέλος. Αλλά πρώτα του δόθηκε εξουσία. Ανταμοιβή και έργο βασισμένα σ' όσα έκανε υπό τον Αριστοτέλη.
Black Panther
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tα Πρόβατα.   Δευ Μαϊος 25, 2015 10:36 am

Ο Αλεξανδρος δεν εκραζε, κατακτουσε, πολεμουσε, υποτασσε και αλλαζε τα εθη και τον Λόγο. Να σου πω ουτε αυτο μου αρεσει, θα προτιμουσα να εκανε τη Μακεδονια ενα λαμπρο πολιτιστικο κεντρο, αλλα παλι θα κυνηγουσαν οι σαυρες να τον φαρμακωσουν...
Ξερεις εγω εδω τωρα προσπαθω να πω αυτο που λεω και στους δικους μου. Δεν κραζω. Ουσιαστικα ειναι κραυγη αγωνιας για τους ανθρωπους. Θελω ολοι γυρω μου να ειναι ευτυχισμενοι και ουτοπικα φωναζω. Θελω να μην ειμαστε προβατα. Παντα απο μικρη πηγαινα σαν την πεστροφα, αναποδα στο ρευμα και τελικα ειχα δικιο.
Βλεπω παιδακια μικρα να τα αφηνουν να ξεπατωνονται μπροστα σε μια οθονη για να εχουν οι γονεις την ησυχια τους, βλεπω να τα ταιζουν σαβουρες, να ακουνε σκουπιδια και θελω να τους πνιξω τους γονεις. Εγκλημα! Και γινεται εδω στην Ελλαδα! Στη Μεσογειο!
Υποτιθεται εχουμε παιδεια...Τιποτα δεν εχουμε... Παρακολουθω σχολικα βιβλια, εχουν σκοπο το μπλοκαρισμα των κυκλωματων των παιδιων. Αντι να κοψουν τον κομπο , τα βαζουν να προσπαθουν με τους πιο ανωμαλους τροπους να τον λυσουν. Και αλλα πολλα! Αστα μωρε!

Tα Πρόβατα.
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ :: Καθημερινά Προβλήματα-
Μετάβαση σε: