And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
BlackWolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2015
Χιούμορ : Άρρωστο και Κάφρικο

ΔημοσίευσηΘέμα: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Τρι Σεπ 22, 2015 4:43 pm

Καλησπερίζω όλα τα μέλη του φόρουμ. Είμαι ο Αποστόλης και όπως καταλαβαίνετε  είμαι νέος στο φόρουμ. Η Μαγεία πάντα με γοήτευε, και πάντα πίστευα σε αυτή. Εδώ και 1,5 χρόνο περίπου έχω αρχίσει να μελετάω τον Σατανισμό. Διαβάζοντας τη Σατανική Βίβλο ένιωθα ένα συναίσθημα, πολύ περίεργο. Αυτά που γράφει μέσα η Σατανική Βίβλος, μου φάνηκαν ότι με αγγίζουν τόσο πολύ που ήταν σαν να κοίταζα τον εαυτό μου στον καθρέφτη. Σχεδόν πολλά απο αυτά τα έλεγα κι εγώ , χωρίς καν να γνωρίζω ότι τα λέει και η Σατανική Βίβλος. Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί ακόμα πρακτικά, λόγο έλλειψης χώρου. Πάντος, πολύ σπάνια μιλάω γι αυτό το πράγμα σε άλλους γιατί οι περισσότεροι μόλις ακούνε Μαύρη Μαγεία και Σατανισμός, αρχίζουν να ειρωνεύονται, να κοροιδεύουν, και κάποιοι να τρομάζουν. Τα άτομα που κάθονται να με ακούσουν σοβαρά όταν μιλάω για αυτά τα θέματα και να θέλουν να συζητήσουμε πάνω σε αυτά, είναι μετρημένα στα δάχτυλα. Ελπίζω εδώ μέσα να έχω μαζί σας διάφορες ευχάριστες συζητήσεις περί του θέματος, και να γνωρίσω και άλλους που ασπάζονται τις ίδιες ιδέες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOUBARA
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Πεμ Σεπ 24, 2015 5:19 am

Καλως ορισες στην παρεα μας. Δεν ξερω αν θα βρεις εδω μελη που να ασπαζονται τις δικες σου ιδεες. Και αυτο γιατι δεν εχουμε ασχοληθει καθολου με τον σατανισμο.
Αν ο διαχειριστης του φορουμ σου επιτρεψει, θα μπορουσες να γραψεις μερικα πραγματα. Εγω προσωπικα δεν εχω διαβασει τιποτα απο την σατανικη βιβλο. Και παλι σου λεω, ΑΝ σου επιτρεψει ο διαχειριστης, θα μπορουσες να μας μεταφερεις μερικα πραγματα .
BlackWolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Πεμ Σεπ 24, 2015 6:55 am

Αν μου το επιτρέψει κάποιος εννοείτε πως θα γράψω, απλά το τονίζω πως ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΠΡΑΚΤΙΚΑ, λόγο έλλειψης χώρου.
KOUBARA
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Πεμ Σεπ 24, 2015 7:00 am

Μου εχεις εξαψει τη φαντασια.........!!!!!!!!
sad fairy
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Παρθένος Βουβάλι
Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2015

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Τρι Σεπ 29, 2015 10:52 am

γεια σας ειμαι νεο μελος,λεγομαι δαναη.
BlackWolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Τρι Σεπ 29, 2015 2:22 pm

Καλησπέρα σου Δανάη και καλώς όρισες!
sad fairy
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Παρθένος Βουβάλι

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Τετ Σεπ 30, 2015 4:26 am

BlackWolf έγραψε:
Καλησπέρα σου Δανάη και καλώς όρισες!

ΣΕ ευχαριστω πολυ!φιλια
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Τετ Σεπ 30, 2015 4:48 am

Καλώς όρισες.

Εγώ δε θα ήθελα να δω τίποτε περί σατανισμού σ' αυτό το φόρουμ. Τα μονοπάτια της αριστερής ατραπού είναι χαοτικά και μόνο κατακύλα φέρνουν σε πολλά επίπεδα, ειδικά οι διδαχες αυτής της ''βίβλου''.

Ο Χριστός είχε πει τους χλιαρούς θα τους πετάξω. Πρέπει να είμαστε ή καυτοί (δεξιά ατραπός) ή παγωμένοι (αριστερή). Χλιαρές φιλοσοφίες σαν τον σατανισμό είναι ό,τι να ναι. Γι' αυτό δε θα ήθελα να δω τέτοια κείμενα εδώ, γιατί ξέρω πως θα λέω συνέχεια αυτό το πράγμα.

Δεν έχω όρεξη να σε πείσω να αλλάξεις ρότα, έτσι κι αλλιώς δική σου είναι η ζωή. Αλλά δεν έχεις εμπειρία, οπότε δεν έχεις λόγο να αναπαράγεις άλλες απόψεις.

Καλές συζητήσεις.

Φιλικά
BlackWolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Τετ Σεπ 30, 2015 10:14 am

Αν ο Σατανάς είναι κακός σκέψου πόσος κόσμος πεθαίνει γιατί είναι θέλημα ''Θεού''.....
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Τετ Σεπ 30, 2015 11:49 am

Πρώτον: γράψε την πραγματική σου ηλικία ειδάλλως θα διαφραφείς (κανόνας για όλους).

Δεύτερον: οι γενικολογίες που αναφέρεις έχουν γίνει κλισέ. Δεν είμαστε σε τηλεοπτικό κανάλι.

Τρίτον: Αν θες να βρεις την αλήθεια, διάλεξε κάτι που έχει ήδη δουλέψει. Αυτό που ακολουθείς δεν οδηγεί πουθενά. Αν δεν θέλεις να συζητήσεις επί αυτού με άτομα που έχουν εμπειρία γιατί μπήκες στο φόρουμ; για να κηρύξεις τον σατανισμό; Τον οποίο ούτε καν γνωρίζεις, ένα βιβλίο διάβασες και άρχισες να το μοιράζεις σαν κνίτης που μοιράζει την εφημερίδα του κόμματος.

Τέταρτον: Έχω την εντύπωση πως δε κατανοείς σε τι χώρο μπήκες (εννοώ το φόρουμ).

Πέμπτον: Οι φαντασιοπληξίες του Άντον είναι πραγματικά επικύνδινες, όχι επειδή έχουν δύναμη (κάθε άλλο), αλλά επειδή καταστρέφουν ό,τι ικανότητα μπορεί να υπάρξει μέσα στο άτομο. Η Αρχή είναι στο Νου, και δυστυχώς και στη δεξιά και στην αριστερή ατραπό είναι δύσκολο να βρεις καλό δάσκαλο να σου μάθει.

Αυτό το φόρουμ ξεκίνησε γι' αυτό το σκοπό. Για να βοηθήσει. Αν δεν θέλεις να μάθεις ή να συμμετάσχεις, φύγε. Κάνε ό,τι τραβά η όρεξή σου στον εαυτό σου, αλλά μακριά με αυτές τις καταστρεπτικές διδασκαλίες.
sad fairy
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Παρθένος Βουβάλι

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Πεμ Οκτ 01, 2015 1:47 pm

bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce
sad fairy
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Παρθένος Βουβάλι

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Παρ Οκτ 02, 2015 4:08 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Georgenewm
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2015

ΔημοσίευσηΘέμα: Καλως σας βρηκα !!!   Πεμ Δεκ 03, 2015 7:58 pm

Αρχικά να πω ότι ήταν το πρώτο blog που βρήκα κάνοντας μια απλή αναζήτηση σχετικά με τον όρο μαγεία και χαίρομαι πολύ διότι το συγκεκριμένο blog είναι αρκετά αναλυτικό και βοηθητικό και αυτό είναι κάτι που με έκανε να κολλήσω και να το εμπιστεύομαι για τις πληροφορίες που θέλω να έχω αντί να ψάχνω από 'δω και από ΄κει στο ίντερνετ χίλια thanks εμπνευστή του blog alien
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!   Παρ Δεκ 11, 2015 10:42 am

Όταν ξεκίνησε αυτό το φόρουμ, πριν από 6 πλέον χρόνια, ο λόγος ήταν ότι ήμασταν μια ομάδα με κοινό όραμα και ίδια ανάγκη να βοηθήσουμε τους νέους στην Τέχνη. Ήμασταν μόνο 4 άτομα, μακριά ο ένας από τον άλλον γεωγραφικά, αλλά πάντα ενωμένοι νοητικά. Το ξεκινήσαμε αυτό, όντας μέλη σε άλλο φόρουμ (πλέον έχει κατέβει), με το σκοπό που ανέφερα. Σεβόμενοι πάντα τις ιδιαιτερότητες, τα πιστεύω και τις απόψεις όλων. Ακόμα και αν ξεφύγαμε από αυτό κάποιες φορές, συγγνώμη.

Το ότι εγώ, ο Witcher Shadow, φέρω τον τίτλο του Διαχειριστή, δεν με κάνει ανώτερο. Ο Epsilon, o ένας από τους 4 μας, μίλησε πολύ σωστά πάνω στο θέμα που δημιουργήθηκε. Και εγώ θα συμφωνήσω μαζί του.

Μπορεί να φαίνεται σαν αδικία προς τον BlackWolf, καθώς είναι σε αντίθετο μονοπάτι από αυτό που υποστηρίζει ο χώρος αυτός, αλλά έτσι είναι. Μέσα στα 6 χρόνια, δεχτήκαμε πολλά παρόμοια περιστατικά. Άλλα τα προλάβαμε και άλλα δυστυχώς "πέρασαν" στα μέλη. Οι παλιοί ίσως να θυμούνται μερικά από αυτά.

Αυτός ο χώρος, αλλά και εμείς όλοι που το διαμορφώσαμε στη μορφή που φέρει σήμερα, μέλη και διαχειριστές, αυτή τη σφραγίδα απόκτησε πλέον. Να μην υποστηρίζουμε μονοπάτια και παρακλάδια της Αριστερής Ατροπου. Αυτό δεν σημαίνει ότι αναιρείται και ο καθένας γι'αυτό το λόγο σαν προσωπικότητα. Δεν μπορούμε να κάνουμε συζητήσεις που αφορούν θέματα αυτής. Θα πει κανείς "Ναι εδώ έχετε δαίμονες και σκοτεινά πλάσματα".... Όντως έχουν γραφτεί και για αυτά καθώς και για αιρέσεις. Όμως όλα είναι καθαρά ενημερωτικά. Όποιος ενδιαφέρεται για της Αριστερής Πλευράς τα μονοπάτια, είναι ελεύθερος να αποχωρήσει ή να τα συζητήσει μέσω Προσωπικών Μηνυμάτων.

Αυτά είχα να πω ως άτομο αλλά και ως εκπρόσωπος του χώρου αυτού.
http://triquetra.freeforumsblog.com

Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: Μέλη-
Μετάβαση σε: