And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Meseonas (Horror Atmosphere Music)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
BlackWolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2015
Χιούμορ : Άρρωστο και Κάφρικο

ΔημοσίευσηΘέμα: Meseonas (Horror Atmosphere Music)   Τετ Σεπ 23, 2015 7:41 am

Το Meseonas είναι ένα δικό μου μουσικό σχήμα που το άρχισα Σεπτέμβριο του 2014. Πιστεύω θα αρέσει σε πολλούς εδω μέσα. Πολλοί με ρωτάνε πως λέγετε αυτό το είδος μουσικής. Το Meseonas συγκεκριμένα είναι μια μίξη Neoclassical / Dark Ambient με Gothic στοιχεία και ύφος, μιας και το κύριο μουσικό όργανο που βάζω στα κομμάτια μου είναι το εκκλησιαστικό όργανο (Pipe Organ). Έχω κυκλοφορήσει ένα άλμπουμ με τίτλο ''The Throne Of The Impaler'' και το κυκλοφόρησα μέσω μιας Ελληνικής εταιρίας την Deathforce Records. Πάρτε μερικά κομμάτια μου, και αν θέλετε πείτε τη γνώμη σας!

και για όσους παίζανε Castlevania μικροί (ή παίζουν ακόμα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Panther
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meseonas (Horror Atmosphere Music)   Τετ Σεπ 23, 2015 2:22 pm

Μαυρος μαγος με τοσες υφεσεις και λυρισμο σε πολλα σημεια των κομματιων σου, μαλλον νομιζεις οτι σε οδηγει κακοδαιμων και η μουσικη σου βγαζει οδηγο αγαθοδαιμονα... Για επαναπροσδιορισου αδερφε, μυριζω ηττα σε προηγουμενη ζωη σου και τωρα σου βγαινει το gothic σε τουτη δω... Μην μου ζητησεις διευκρινισεις, αυτα.
BlackWolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meseonas (Horror Atmosphere Music)   Τετ Σεπ 23, 2015 2:38 pm

Αν νομίζεις ότι μέσω της μουσικής μου θέλω να το παίξω ''κακός'', κάνεις λάθος. Ούτε καν το προσπάθησα. Αυτή η μουσική βγάζει διαφορετικό συναίσθημα στο κάθε άτομο. Επίσης ,τι σε κάνει να νομίζεις ότι στη μουσική των μαύρων μάγων δεν υπάρχει λυρισμός? Τώρα όσο για τις υφέσεις που λες, όταν αρχίζεις να γράφεις μουσικά κομμάτια ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, είναι λογικό να μη σου βγουν και τόσο καλά. Κανείς δεν ξεκινάει τέλεια. Σχετικά με προηγούμενη ζωή.....απλά δεν πιστεύω σε αυτή, ούτε στη μετά θάνατον....Για εμένα η ζωή είναι το εδώ και τώρα.
Black Panther
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meseonas (Horror Atmosphere Music)   Τετ Σεπ 23, 2015 2:58 pm

Μα ο,τι ειπα το καταλαβες αναποδα!
Ειπα οτι ενω το παιζεις κακος η μουσικη σου ειναι μινιμαλ, επαναληψη ιδιου μοτιβου με υφεσεις. Οι υφεσεις ΔΕΝ ειναι κακες σε ενα κομματι, τις λατρευω και δημιουργουν νοσταλγικα συναισθηματα, το αισθημα του ανεκπληρωτου. Φυσικα καθε προσπαθεια αξιζει τα καλυτερα και για μενα δεν υπαρχει κακη προσπαθεια!
Χαλαρωσε !
Τωρα για τουτη τη ζωη που λες πως δεν την πιστευεις, αποφασισε αν εισαι ζωντανος ή νεκρος! Αν δεν πιστευεις πως ζεις τοτε ειμαι η πρωτη που τα λεω με φαντασμα στο ιντερνετ γουσταρω τρελά!

Κοιτα μην τα παρεις παλι, εχω τα κεφια μου σημερα και παιζω. Αν εισαι ευθικτος πες το να το ξαναγυρισω στο κυριλε.

BlackWolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meseonas (Horror Atmosphere Music)   Τετ Σεπ 23, 2015 3:05 pm

Δεν τα έχω πάρει, μια χαρά ήρεμος και χαλαρός είμαι, κουβέντα κάνουμε. Κακός, ούτε το παίζω, ούτε το έπαιξα ποτέ, ούτε πιστεύω στην έννοια καλού και κακού. Για τη ζωή που είπα ότι δεν πιστεύω, είπα για τη προηγούμενη, και για τη μετα θάνατον.
Black Panther
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meseonas (Horror Atmosphere Music)   Τετ Σεπ 23, 2015 3:23 pm

Aν δεν πιστευεις στην ποιοτικη διαφορα μεταξυ καλου και κακου, τοτε πως λες οτι δεν θες να το παιξεις κακος και δεν το προσπαθησες; Τι παει να πει κακος και καλος και τι ειναι αυτο που εσυ αναιρεις;
Ο λυρισμος εκ της Απολλωνιου λυρας πρεσβευει το αγαθο, το καλο δηλαδη. Τον λυρισμο πως τον εννοεις; Ειναι τι;

Μαυρος μαγος ειναι το εναντιο του ασπρου μαγου και βεβαια δεν μιλαμε χρωματικα, αλλα ποιοτικα. Πως ερμηνευεις τις ποιοτητες ;
BlackWolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meseonas (Horror Atmosphere Music)   Τετ Σεπ 23, 2015 3:28 pm

Αν ανοίξουμε κουβέντα εδώ, θα ξεφύγουμε απο θέμα του post. Αν θέλεις να μιλήσουμε πάνω σε αυτό, στείλε μου pm να συζητήσουμε και να αναλύσουμε περί του θέματος!
Black Panther
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meseonas (Horror Atmosphere Music)   Τετ Σεπ 23, 2015 3:42 pm

Εχω μολις ξεφυγει απο το θεμα εχεις δικιο.
Τα πμ τα βαριεμαι, ανοιξε ενα ποστακι να το συζητησουμε ολοι μαζι αμα εχεις ορεξη, θεσε τις αποψεις σου και θα εχει πολυ ενδιαφερον η ανταλλαγη αποψεων.
BlackWolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meseonas (Horror Atmosphere Music)   Τετ Σεπ 23, 2015 4:02 pm

Κάτι θα κάνω...

Meseonas (Horror Atmosphere Music)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ :: Καθημερινότητα-
Μετάβαση σε: