And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Προσευχές

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Προσευχές    Τετ Σεπ 30, 2015 12:11 pm

Η προσευχή έγινε γνωστή από τους Χριστιανούς. Πιο παλιά οι Ευραίοι προσεύχονταν στον Ναό τους, και οι Έλληνες προτιμούσαν την διαλεκτική και τα μυστήρια.

Η προσευχή είναι αγαπητή πρακτική στο λεό των Αγγέλων. Τους αρέσει να ζητούν οι άνθρωποι γιατί τότε μόνο μπορούν να βοηθήσουν.

Πρέπει όταν προσευχόμαστε να το κάνουμε σωστά. Όχι απλώς μερικά λόγια, 3 σταυρούς και ύπνο. Ξέρω πως αυτά που θα πω πιο κάτω δε γίνεται να τα κάνετε όλοι συνέχεια, αλλά μπορείτε μια φορά την εβδομάδα (ας πούμε Κυριακή). Τις υπόλοιπες μέρες κανονικά, χωρίς πολλά πολλά.

Να ανάβετε φυσικό κερί, και θυμίαμα ή σανταλόξυλο. Αν έχετε κάνει μπάνιο πιο πριν θα βοηθήσει στην ψυχολογία σας. Ξεκινήστε με μία προσευχή που ξέρετε, πχ το Πάτερ Ημών, ή όποια άλλη θέλετε εσείς. Στο τέλος προσθέστε λόγια δικά σας. Εξυμνήστε τον Θεό, την πλάση του, τους Αγγέλους του, ευχαριστήστε τους για την όποια βοήθεια σας έδωσαν, ζητήστε καθοδήγηση και σημάδια στη ζωή σας για πρόοδο και άνοδο. Θα τα δείτε σύντομα, αρκεί να έχετε το Νου σας.

Εν καιρό μπορεί να σας πλησιάσει κάποιος Άγγελος έτσι, και να σας συμβουλεύει. Αυτός δεν θα έχει απαραίτητα εντολή από πιο πάνω για να σας προετοιμάσει για κάτι. Αυτό θα γίνει μόνο όταν μπείτε σε πρόγραμμα αγγελικό.

Καλή επικοινωνία, αν το πιάσετε... Αν όχι στείλτε μου ερώτηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Panther
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσευχές    Πεμ Οκτ 01, 2015 9:13 am

Να προσθεσω οτι στην προσευχη μα και οταν μιλαμε, πρεπει να εκφερουμε σωστα τον λογον για να γινεται και ενεργειακος!
Εξηγω: πρωτα το ουσιαστικο και μετα τα κατηγορηματα του. Δηλαδη: η φραση Η ΩΡΑΙΑ ΕΛΕΝΗ, ειναι απολυτα λανθασμενη! Γιατι ετσι οπως το βλεπετε το ουσιαστικο(το φερων ουσια Α ή Β) γινεται η ωραια, ενω η Ελενη γινεται κατηγορουμενο. Η σωστα ενεργειακΗ εκφορα ειναι: Η ΕΛΕΝΗ Η ΟΜΟΡΦΗ.
Εγινε κατανοητο πιστευω. Καλες προσευχες!!!
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσευχές    Πεμ Οκτ 01, 2015 2:53 pm

Είσαι σίγουρη γι' αυτά; Δεν νομίζω πως έχουν πλέον τόση σημασία πλέον... Αυτό που λες είναι σίγουρα σωστό για παρακλήσεις κτλ. Αλλά για προσευχή;
Black Panther
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσευχές    Παρ Οκτ 02, 2015 10:18 am

Σιγουροτατη, δεν θα παρεσυρα ποτε τοσα παιδια που διαβαζουν σε κατι λανθασμενο, που δεν εχω τσεκαρει.
Ισχυει παντου και παντα. Το εγραψα εδω στις προσευχες, γιατι η προσευχη γινεται με κατανυξη και ο προσευχομενος συγκινησιακα φορτισμενος, χρησιμοποιει ολη του την ενεργεια και θεληση εκεινη την ωρα.
Αν θες να σου δωσω τη σχετικη βιβλιογραφια, δεν την δινω ανοιχτα γιατι οι ενεργειακες γνωσεις που διδονται εκει, μπορει να χρησιμοποιηθουν με κακο σκοπο και δεν θελω.
Εγω σε ασκηση με επιθυμητο πολυ συγκεκριμενο ενεργειακο αποτελεσμα, εκανα λανθασμενη εκφορα λογου και πετυχα το τελειως ενάντιο(αντιθετο) και εκανα ζημια η χαζη!! Ο δασκαλος μου μου αποκριθηκε: ας προσεχες!
Τωρα προσεχω τι θα πω παρα πολυ...και μεχρι να συνηθισω εχω κοψει τα παντα. Πανε 6 μηνες. Αν δε, συλλογιστεις ή μιλησεις συγκεκριμενη διαλεκτο, τοτε ας τα... Γινεται πλεγμα και υλοποιουνται καταστασεις και πραγματα απο το τιποτα.

Προσευχές
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ :: Σωμα - Νους - Πνευμα-
Μετάβαση σε: