And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Οράματα, ή αρχή.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
george
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ζυγός Βουβάλι
Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2010
Χιούμορ : 98%

ΔημοσίευσηΘέμα: Οράματα, ή αρχή.   Πεμ Νοε 05, 2015 1:39 pm

Πήρα το θάρρος να μοιραστω και εγώ κάτι από τη ζωή μου με σας.Θα σας πω για μια πολύ περίεργη πτυχή της ζωής μου. Πρώτα από όλα, θα σας ζητησω να είσαστε σοβαροί και να σεβαστειτε αυτά που θα γράψω,διότι τα γεγονότα που θα αναφέρω είναι εντελώς αληθινά και αποτελούν ανατριχιαστικές εμπειρίες προσωπικά για εμένα.
Όλα ξεκίνησαν τον Απρίλιο του 2011. Μόλις γυρισα στην Αθήνα από τις διακοπές του Πάσχα.Εκείνη την ημέρα είχα ένα ανεξήγητο άγχος,μια ταραχή, μου ερχόταν ξαφνικά να κλαψω,χωρίς κανένα λόγο. Έπεσα για ύπνο το βράδυ και ονειρευτικα μια φίλη μου. Με κοίταζε και έλεγε συνεχώς μη φοβασαι... Το ξέρω ήταν ξαφνικό και αλλά τέτοια ακατανοητα, χωρίς συνοχή πραγματα. Το πρωί ξυπνησα με ένα τρομερό πονοκέφαλο στο κουτελο,στο σημείο ανάμεσα στα φρύδια. Πηγαίνοντας στο σχόλιο( ήμουν δεύτερα λυκείου τότε ) κάνοντας την καθιερωμένη προσευχη, γυρνά ο λυκειάρχης και λέει : τώρα ας κάνουμε παιδιά ενός λεπτού σιγή για την αείμνηστη Ευδοκία. Παγωσα!! Νόμισα ότι δεν άκουσα καλά.Πήγα γρήγορα στα παιδιά. Ή κοπέλα πεθανε στον ύπνο της 2 μέρες πριν. Ήταν τόσο ξαφνικό.
Μια εβδομάδα αργότερα. Καθόμουν στο καναπέ,ήταν πρωί και είχα ξυπνήσει περίεργα. Ξαφνικά, νιώθω να σκοτεινιάζει ο τόπος..σαν να μην έβλεπα. Άκουσα μια κραυγή και είδα μια γυναίκα να πέφτει στο κενό...ταρακουνιθηκα! Τρελενομαι..τρελενομαι σκέφτηκα. Άρχησε πάλι το κεφάλι μου να με πονά σε αυτό το σημείο. Την επόμενη μέρα ( το γράφω και με έχει πιάσει ρίγος ) βγαιναμε από το πάρκινγκ της πολυκατοικίας για να πάμε για φαγητό..λίγο πριν βγούμε ομως, ή γυναίκα που έμενε στο πέμπτο έπεσε από το μοαλκονι, αφτοκτωνησε..έπεσε μισό μέτρο ποιο πέρα από το αυτοκίνητο μας. Ή μητέρα μου τα εχασε. Άρχισε να κλαιει. Τρελάθηκε. Εγώ ήμουν τέρας ψυχραιμίας..σαν να το περιμενα. Δεν έχω ανατριχιασει περισσότερο στη ζωή μου. Ακόμη έχω την σκηνή στο μυαλό μου.
Ένα μήνα μετά. Ένιωθα ότι Χάνομαι, πεθαίνω..ξυπναω απότομα από ένα τηλεφώνημα. Ήταν ή θεία μου. Ο θείος μου πέθανε μετά από χρόνια ασθένειας.
Λίγες μέρες αργότερα, πάνω στο διαλογισμό άρχισε να με πονα το κεφάλι μου στο γνωστό σημειο. Είδα μια γυναίκα να φωνάζει Παναγία μου..Χριστέ μου. Κάτι κρατούσε στην αγκαλιά της. Φοβηθηκα, ήμουν πλέον σίγουρος ότι κάτι πολύ κακό θα γίνει. Δύο μέρες μετά κάναμε βόλτα στη πόλη και καθώς περπατούσαμε συνέβει κάτι τραγικό. Ήταν μια οικογένεια σε ένα παγκάκι ή μητέρα κρατούσε ένα μωρό και το άλλο παιδί της από το χερι, το οποίο ήταν γύρο στα τέσσερα. Ο πατέρας καθόταν χαλαρος, στο παγκακι, χωρίς να προσέχει. Κάποια στιγμή ή μητέρα αφήνει το παιδάκι από το χερι, ώστε να πιάσει καλύτερα το μωρό. Τότε το παιδί βλέπει το λούνα παρκ από την απέναντι πλευρά του δρόμου και χαμογελαστό τρέχει γρήγορα προς τα εκεί...μόνο που περνούσε αμάξι. Θεατές εμειες, όλα γίνανε σε κλάσματα δευτερολέπτων. Τα φρένα από τον οδηγό επιασαν.. Αλλά το μωρό ήταν Ιδη κάτω αναίσθητο. Το πήρα ή μητέρα του κλαίγοντας στην αγκαλιά της και φώναζε Χριστέ μουυυ Παναγία μου γιατιιι..ήμουν έτοιμος να λιποθυμισω.
Ήταν ξεκάθαρο πλέον, ότι έχω κάποια οράματα θανάτου. Άρχισα εντατικά άλλο μοντέλο διαλογισμού, ώστε να το ελεγξω και να το εξελιξω. Τώρα πλέον έχω προμηνυματα για το μέλλον. Δυστοιχως ή ζωή μου είναι ποιο περίπλοκη και φυσικά το μεταφυσικό παίζει κύριο λόγο και δεν εννοώ τα προμηνυματα. Πολλά συνέβησαν και ίσως αλλά τόσα. Τι να πω.. Οι εμπειρίες μετράνε. Αυτό το καιρό βοηθαω μια γυναίκα που ήταν θύμα μαύρης μαγείας με σκοπό το θάνατο να αναρρώσει από μια αρρώστια. Τα αποτελέσματα με δικαιώνουν. Λυσιματα, άσματα και προσευχές αποδείχτηκαν θαυματουργά παρά τις λιγοστές ελπίδες των γιατρών. Έχω μάθει πολλά, εύχομαι να βρικατε ενδιαφέρον το ποστ μου.
Με σεβασμο στα μέλη του φορουμ,
George.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Light & Darkness
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ιχθύς Γάτα
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2016

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οράματα, ή αρχή.   Παρ Μαϊος 27, 2016 11:05 am

Πολύ ενδιαφέρον η ιστορία σου! Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σε βοήθησε κανένα άλλο μέλος του φόρουμ! Λοιπόν απ' ότι κατάλαβα τα οράματα άρχισαν εκείνο το βράδυ που είδες το όνειρο με την φίλη σου και άρχισες να έχεις πόνο σε αυτό το σημείο. Λοιπόν έχω μια υποψία πως είχες αυτόν τον πόνο και τα οράματα γιατί άνοιξε το τρίτο μάτι σου! Very Happy
Είναι και τα δύο συμπτώματα!
Εγώ το θεωρώ ευλογία και κατάρα :/
Μπορείς να κλείσεις το τρίτο μάτι σου αν δεν αντέχεις να βλέπεις αυτά τα δυσάρεστα πράγματα αλλά δεν θα στο πρότεινα! Αφού έχεις το χάρισμα γιατί να το καταστρέψεις?
Παρόλ' αυτά η επιλογή είναι στο χέρι σου. Αν θες κι άλλες πληροφορίες για το θέμα ρώτα Smile
Αυτό ειναι ένα άρθρο για το τρίτο μάτι http://www.astrology.gr/epikairotita/O-KOSMOS-MILAEI-GIA/item/54177-ti-einai-to-trito-mati-kai-ti-symvainei-otan-vlepei
george
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ζυγός Βουβάλι
Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2010
Χιούμορ : 98%

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οράματα, ή αρχή.   Κυρ Ιουν 12, 2016 5:15 am

Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό συμπερανα και εγω. Απλά δεν μπορώ να το ελεγξω..σε πολλές περιπτώσεις δεν ξέρω πότε και πώς θα γίνει το κακό. Απλά περιμένω..
Light & Darkness
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ιχθύς Γάτα
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2016

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οράματα, ή αρχή.   Κυρ Ιουν 12, 2016 8:44 am

Αν θες να μάθεις να το ελέγχεις έχει και το ίδιο το φόρουμ κάποιες ασκήσεις για το τρίτο μάτι. Μπορεί να σε βοηθήσουν.

Οράματα, ή αρχή.
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕΛΩΝ :: Εμπειρίες από την Μαγεία-
Μετάβαση σε: