And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Πως θα καταλαβεις οτι μια Θεοτητα σε καλει?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Πως θα καταλαβεις οτι μια Θεοτητα σε καλει?   Δευ Ιουν 28, 2010 6:56 am

Πιθανα να εχει συμβει σε ορισμενους να συμβαινουν παραξενα πραγματα στην καθημερινη τους ζωη, και οι περισσοτεροι απο αυτους να μην δινουν σημασια. Αλλα οσοι δινουν σημασια σε αυτα τα παραξενα αρχιζουν να νιωθουν πως καποια Θεοτητα προσπαθει να τους καλεσει.

Οταν καποιος ειναι "προστατευομενος" απο καποιο θεο ή θεα, υπαρχει μια σειρα απο διαφορα μηνυματα που στελνουν, αντι για ενα μεμονωμενο περιστατικο. Τα περισσοτερα μηνυματα τους ειναι συμβολικα. Ποτε δεν θα σου εμφανιστουν : "Εεε! Φιλαρακο ο Διας ειμαι! Κοιταξε με!" ή κατι παρομοιο. Για παραδειγμα, μπορει να εχεις ενα ονειρο ή ενα οραμα, στο οποιο θα ερθεις σε επαφη με μια ανθρωπινη φιγουρα που εχει κατι το διαφορετικο ομως απο εναν κοινο ανθρωπο. Ισως να αναγνωρισεις οτι ειναι μια θεοτητα, αλλα σε ορισμενες περιπτωσει θα υπεκφυγουν την αποκαλυψη σχετικα με το ποια θεοτητα ειναι. Ετσι θα μπορουσες να κανεις μια μικρη ερευνα για να καταλαβεις ποια θεοτητα ηταν αυτη που προσπαθουσε να ερθει σε επαφη μαζι σου.

Τα οραματα και τα ονειρα ομως δεν ειναι τα μοναδικα μηνυματα τους. Μπορει να εχεις μια εμπειρια στην οποια τα συμβολα της θεοτητας αυτης να εμφανιζονται τυχαια στην καθημερινη σου ζωη. Αν δεν εχεις δει ποτε στην ζωη σου κουκουβαγια απο κοντα, για παραδειγμα, και ξαφνικα συναντησεις μια ή εχει φτιαξει φωλια στην αυλη σου ή περνεις ενα δωρο μια κουκουβαγια σε αγαλμα ή κατι αλλο διακοσμητικο, αυτη η θεοτητα θα μπορουσε να ειναι η δικια μας ελληνιδα θεα Αθηνα. Πρεπει να δωσεις προσοχη στα επαναλαμβανομενα γεγονοτα, και να δεις αν μπορεις να προσδιορισεις το μοτιβο. Και τοτε θα μπορεσεις να βρεις ποιος ειναι αυτος που προσπαθει να επικοινωνησει μαζι σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ravenwolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα καταλαβεις οτι μια Θεοτητα σε καλει?   Δευ Ιουν 13, 2011 7:59 pm

Συγγνώμη που γραφω σε τόσο παλιό θέμα αλλα θα ήθελα να πω ότι τα μηνύματα μπορεί να είναι από πνευματα των ζώων συμφωνα με τον σαμανισμό και όχι μια ανθρωπόμορφη θεότητα. Σε ένα βιβλίο της η Sandra Ingerman που είναι οδηγός για σαμανικά ταξίδια αναφέρει ένα παραδειγμα κατά το οποίο της εμφανίζονται κουκουβαγιες και απλά ήταν το πνεύμα της κουκουβάγιας που ήθελε να την προστατεύει από ένα ατύχημα.
http://signofthedragon.blogspot.com
Shadow
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Παρθένος Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα καταλαβεις οτι μια Θεοτητα σε καλει?   Τρι Ιουν 14, 2011 3:18 am

Δεν ξέρω αν είναι σημάδι απο θεότητα αλλά εδώ και δύο μήνες περίπου όποτε κοιτάω το ρολόι του κινητού μου η ώρα είναι πάντα 20.20 , 11.11 , 21.21 , 10.10 , 15.15 , 16.16 , 17.17 κτλ. Είναι κάποιο σημάδι απο κάποιαν θεότητα;
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα καταλαβεις οτι μια Θεοτητα σε καλει?   Τετ Ιουν 15, 2011 3:17 pm

Ravenwolf έγραψε:
Συγγνώμη που γραφω σε τόσο παλιό θέμα αλλα θα ήθελα να πω ότι τα μηνύματα μπορεί να είναι από πνευματα των ζώων συμφωνα με τον σαμανισμό και όχι μια ανθρωπόμορφη θεότητα. Σε ένα βιβλίο της η Sandra Ingerman που είναι οδηγός για σαμανικά ταξίδια αναφέρει ένα παραδειγμα κατά το οποίο της εμφανίζονται κουκουβαγιες και απλά ήταν το πνεύμα της κουκουβάγιας που ήθελε να την προστατεύει από ένα ατύχημα.

το παραδειγμα με τη κουκουβαγια ηταν απλο παραδειγμα στην ουσια μεσα απο το πνευμα του ζωου εμφανιζετε η θεοτητα πριν λιγο καιρο εγω ο ιδιος ειχα προειδοποιηση απο θεοτητα μεσω του πνευματος μιας γατας σε νεκροταφειο εξου και που αναφερετε σε σαμανισμο -δρυιδισμο
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα καταλαβεις οτι μια Θεοτητα σε καλει?   Τετ Σεπ 12, 2012 1:57 pm

Προ 4ετιας ημουν σε δυσκολη καμπη της ζωης μου και τοτε λογω στεναχωριας , απεκτησα και καποια προβληματακια υγειας, ολα σωματομετατροπες , που τωρα ειναι σε καταστολη, ευτυχως. Σιγα μην τα αφηνα....
Ειχα δει λοιπον σε βαθυ υπνο εναν αντρα ενστολο , στο σπιτι μου , να με καλει σε ενα αγνωστο δωματιο, οπου μια κοπελα κειτοταν νεκρη και αφου του ειπα οτι δεν κοιμαται και να κανει κατι την ανεστησε.
Μετα αρχισε να αλλαζει μορφες και σωματοτυπους , λεγοντας μου οτι ξερει τις προτιμησεις και ενδιαφεροντα μου και τελος μου τονισε οτι πρεπει να ξαναβρω τον αυτοσεβασμο και την αυτοπεποιθηση μου.
Μερες μετα ψαχνοντας καποιες πληροφορις απο τοιχογραφιες για τον Οσιρη, επεσα τυχαια πανω σε εναν πινακα ζωγραφικης που τον απεικονιζε, σε μοντερνα εκδοση και ναι!!!!!!!!! ηταν ο ανθρωπος του ονειρου μου.
Το εδειξα εκπληκτη στον αντρα μου , ο οποιος δεν μου εδωσε καμια σημασια , οταν ομως το ιδιο βραδυ ξαναηρθε στο ονειρο μου , περιγραφοντας χαρακτηριολογικες λεπτομερειες και φρασεις της γιαγιας του αντρα μου , που δεν ειχα γνωρισει καθολου, τοτε εντρομος μου εδωσε την πρεπουσα σημασια και ο αντρας μου επιτελους... κι εγω πειστηκα οτι η αρχετυπικη ενεργεια του Οσιρη μου εκανε την τιμη να με επιλεξει.
Ειναι πολυ ομορφα ολα αυτα.....

Πως θα καταλαβεις οτι μια Θεοτητα σε καλει?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕΛΩΝ :: Συμβουλές για τους Νέους Μάγους-
Μετάβαση σε: