And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Βαρεμάρα ρε παιδί μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KOUBARA
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Δευ Ιουλ 26, 2010 8:13 am

Αγαπητε μου φιλοσοφε, για το θεμα που συζητουσαμε πριν.
Η παραπαιδεια , αντιθετα με αυτα που λες, για να ανθισει, χρειαζεται χρημα. Αρα η ελειψη χρηματος αυτοματα θα σκοτωνε την παραπαιδεια. Και τοτε , ισως να ανθπυσε η πραγματικη παιδεια.
Οσο για την ποικιλότητα και την πολυπολιτισμικότητα , πιστεψε με , την στερουνται ακομα και σε μεγαλες πολεις. Ξερεις ποσο καιρο εχει να ερθει στην πολη μου θεατρο? Εναν ολοκληρο χειμωνα δεν ακουστηκε τιποτα.
Αναγκη εχουμε απο παρα πολλα πραγματα. Πραγματα τα οποια θα μας καλλιεργησουν, πραγματα τα οποια θα μας αυξησουν την κριτικη σκεψη, πραγματα απο τα οποια θα μας προαγουν σαν ανθρωπους. Εμεις ομως, αν δεν κανω λαθος, μιλουσαμε για προβληματα....!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Δευ Ιουλ 26, 2010 9:50 pm

manren έγραψε:
αστρικη προβολη δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι ικανοτητα σε μια συχνοτητα χαλαρωσης να κανουν αστρικο ταξιδι ναι αλλα αστρικη προβολη οχι

Αστρική προβολή είναι όταν προβάλεις με κάποια μορφή τον εαυτό σου στο αστρικό πεδίο και αστρικό ταξίδι ουσιαστικά κάτι σαν αστρική όραση;

Αγαπητή κουμπάρα θα δείξει αυτή η σχολική χρονιά αν θα πεθάνει η παραπαιδεία στην Ελλάδα. Όσο για τα θέατρα που ανέφερες, δεν είναι το μόνο που μπορεί να μορφώσει πολιτισμικά κάποιο άτομο. Εμένα μου αρέσουν οι πόλεις και τα πανεπιστήμια γιατί έχουν καταπληκτικές βιβλιοθήκες, έχουν συναυλίες, και γενικά διάφορα δρώμενα. Το ότι δεν έχουν έρθει στην πόλη σου μπορεί να είναι λόγω των πληγών του δημάρχου σας, πληγές που απέκτησε απ' το ξύσιμο Razz

Προχτές μου έλεγε ένα παιδί από ένα χωριό στον Εύρο πως έχουν τρελαθεί στις συναυλίες Ελλήνων καλλιτεχνών όπως Αλεξίου.
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τρι Ιουλ 27, 2010 12:31 am

αστρικη προβολη ειναι οταν μπορεις να υλοποιεις το πνευματικο σου σωμα σε μορφη υλικου στο υλικο πεδιο αστρικο ταξιδι ειναι οτνα η ψυχη σου μπορει να "βγει" απο το σωμα σου και να περιπλανηθει στους γυρω χωρους οσο για το θεατρο τις προαλλες που θελα να παω με παρεα εδω στο ηρακλειο μου ζητησαν 25 ευρω το ατομο με εργατικη εκπτωση
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τρι Ιουλ 27, 2010 6:16 am

Να παν να απαυτωθούν. Άκου 25 το άτομο...
FeoN
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τρι Ιουλ 27, 2010 8:52 am

Filosofos έγραψε:
Να παν να απαυτωθούν. Άκου 25 το άτομο...

lol!
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τρι Ιουλ 27, 2010 2:06 pm

Μανρεν μελέτησα κάποια ηλεκτρονικά βιβλία και τα λεν κάπως διαφορετικά. Ως αστρική προβολή ορίζεται η προβολή του εαυτού μας στο αστρικό πεδίο. Το να μπορέσεις να γίνεις ορατός ή να έχεις επαφή με το υλικό πεδίο είναι θέμα προπόνησης.

Αν το σκεφτούμε έχει κάποια λογική, τα φαντάσματα δεν αποκτούν πάντα όλα με τη μία διάφορες δυνατότητες, αλλά με τα χρόνια, δηλαδή όσο πιο πολύ είναι εγκλωβισμένα στο αστρικό πεδίο ανακαλύπτουν νέες δυνατότητες.

Μα ακόμα κι αν είναι έτσι όπως το λες, γιατί λέγεται αστρική προβολή, αφού δεν θα υπάρχει επαφή με το αστρικό πεδίο αλλά με το υλικό.
gioutzin
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ιχθύς Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τετ Ιουλ 28, 2010 12:10 am

''Καλή η σωματική υγεία αλλά δεν αρκεί από μόνη της. Αν ένας άνθρωπος έχει υποστεί ένα σοκ που έχει σημαδέψει τη ζωή του και δε ζει όπως είχε επιλέξει να ζει, πιο το καλό της όποιας σωματικής του υγείας; να την βράσει'''

Πεστα ρε filosofe πεστα...
gioutzin
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ιχθύς Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τετ Ιουλ 28, 2010 12:12 am

ααααααααα καλα πυγα λιγο πολυ πισω σορυ απλα μου αρεσε αυτο που ειπες Very Happy
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τετ Ιουλ 28, 2010 12:54 am

Καλώς τον! χεχε, γιατί χάθηκες εσύ τόσο καιρό; Razz
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τετ Ιουλ 28, 2010 1:09 am

Filosofos έγραψε:
Μανρεν μελέτησα κάποια ηλεκτρονικά βιβλία και τα λεν κάπως διαφορετικά. Ως αστρική προβολή ορίζεται η προβολή του εαυτού μας στο αστρικό πεδίο. Το να μπορέσεις να γίνεις ορατός ή να έχεις επαφή με το υλικό πεδίο είναι θέμα προπόνησης.

Αν το σκεφτούμε έχει κάποια λογική, τα φαντάσματα δεν αποκτούν πάντα όλα με τη μία διάφορες δυνατότητες, αλλά με τα χρόνια, δηλαδή όσο πιο πολύ είναι εγκλωβισμένα στο αστρικό πεδίο ανακαλύπτουν νέες δυνατότητες.

Μα ακόμα κι αν είναι έτσι όπως το λες, γιατί λέγεται αστρική προβολή, αφού δεν θα υπάρχει επαφή με το αστρικό πεδίο αλλά με το υλικό.

το λαθος των βιλιων του εμποριου ειναι οτι τη σωστη γνωση την κανουν λαθος η αστρικη προβολη δεν γινετε 100% στο αστρικο πεδιο αλλα η ενεργεια που χρησιμοποιητε για να γινει εκτος απο την υλικη (σωμα ) θελει και την ψυχικη που περνει ενεργια μεσω του αστρικου πεδιου αρα το τελικο αποτελεσμα ειναι ενα η αστρικη προβολη δεν γινετε στο αστρικο πεδιο αλλα μεσω του αστρικου πεδιου και δες το και αλλιως γιατι να κανεις αστρικη προβολη στο αστρικο πεδιο εφοσον με μια απλη καθημερινη προπονηση - διαλογισμο μπορεις χαλαρα να πας στο αστρικο πεδιο?
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τετ Ιουλ 28, 2010 1:17 am

Εννοείς ως αστρικό ταξίδι ε; χμμ, δεν έχεις άδικο. Η αστρική προβολή όμως τότε είναι καθαρά θέμα χαρίσματος ή όχι;
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Πεμ Ιουλ 29, 2010 1:33 am

κοιτα αγαπητε τρελιαρη φιλοσοφε ολοι μπρουν να προσπαθησουν να κανουν αστρικη προβολη απλα καποιοι θα τα καταφερουν και καποιοι οχι δεν ξερεις αν εχεις κατι μεχρι την στιγμη που προσπαθεις για αυτο Wink
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Πεμ Ιουλ 29, 2010 9:52 am

manren έγραψε:
κοιτα αγαπητε τρελιαρη φιλοσοφε ολοι μπρουν να προσπαθησουν να κανουν αστρικη προβολη απλα καποιοι θα τα καταφερουν και καποιοι οχι δεν ξερεις αν εχεις κατι μεχρι την στιγμη που προσπαθεις για αυτο Wink

Πωω τι ξεγυρισμένη τάπα ήταν αυτή!!
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Πεμ Ιουλ 29, 2010 10:32 am

Filosofos έγραψε:
manren έγραψε:

Πωω τι ξεγυρισμένη τάπα ήταν αυτή!!

Laughing Laughing
White Magician
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2010
Χιούμορ : Full

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαρεμάρα ρε παιδί μου   Τρι Αυγ 03, 2010 3:49 pm

Να με και εγω στην παρεα σας!
ειδα και εγω γατα να κλανει!(ελπιζο το ''κλανει'' να μην επιβαρηνει το site!αμα το επιβαρινει Πμ και το επεξεργαζομαι!!) Laughing ακουστικε σαν να εχεις ενα γκαζακι και να γινετε εκσαγογη αεριων!! Laughing μετα νομιζα οτι θα παθω ασφηξια! Shocked

Βαρεμάρα ρε παιδί μου
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ :: Καθημερινότητα-
Μετάβαση σε: