And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Παραλιγο Ραδικια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Παραλιγο Ραδικια.   Παρ Οκτ 01, 2010 4:21 am

Kαι εκει που ελεγα πως ολα εχουν ηρεμησει, ξαφνικα να σου η επομενη παραφυσικη εμπειρια. Εχτες το βραδυ κατα τις 3 και 33 (διολου τυχαιο) νιωθω καποιος να κινειται μεσα στο δωματιο μου. Ξυπναω και βλεπω να υλοποιουνται μπροστα μου τρεις μορφες. Πως ειναι οι καθολικοι μοναχοι? Ενα τετοιο πραμα. Αλλα ηταν στα μαυρα. Τους καταλαβαινω και τους παρακολουθω. Ξερω οτι δεν μπορουν να με αγγιξουν λογω του Κρυσταλινου Τοιχου (κυκλος με λιθους σιδηριτη ή πυριτη γυρω απο το κρεβατι). Ελα που το περασαν και βρε8ηκαν πανω απο το κεφαλι μου. Καταλαβαινα οτι μιλαγαν αρχαια αγγλικα (Φιλοσοφε ο τομεας μας Very Happy ). Θυμαμαι και ακριβως τι λεγανε. Ξαφνικα ο ενας απο τους τρεις βγαζει ενα κουμουτσοχαρτο και αρχιζουν και οι τρεις σε σχηματισμο να με εξορκιζουν. Το θεμα ειναι οτι επιανε το ξορκι τους επανω μου. Ειχα παραλυσει μαζι και οι ικανοτητες μου. Δεν μπορουσα να μιλησω για να τους απωθησω. Οσο προχωρουσαν αρχιζα να χανω τις αισθησεις μου. Ενιωθα οτι εβγαινε η ψυχη μου. Οτι μαλλον αυτο ηταν το τελος μου. Οταν τελικα "ψοφησα" για καμια ωρα, ενιωσα ενα αγγιγμα στο προσωπο μου. Ανοιξα τα ματια μου και ειδα την κοπελα μου. Αλλα δεν καταλαβα τι μου ελεγε στην αρχη. Παρα μονο ενα κομματι απο αυτα που ελεγε.

"Χιτ νις ινσέρ ντοργκογκερίμ του γκεκουμαν μιντ ας.[...] Λπου γουαέρε γκέμπορεν φορ γκρυτού [...] Γορούλντγκεσαελίγκ σέο μιχτ εόουγ οφερσιτάν"

Θα μου πειτε πως διαολο ξερω τι ελεγε. Το παραξενο ειναι οτι τα εγραψα στο βιβλιο των ονειρων που εχω παντα διπλα στο κρεβατι.

ματ11
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Αιγόκερως Δράκος
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2010
Χιούμορ : χουαχαχαχαχα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Παρ Οκτ 01, 2010 4:44 am

Witcher Shadow έγραψε:
Kαι εκει που ελεγα πως ολα εχουν ηρεμησει, ξαφνικα να σου η επομενη παραφυσικη εμπειρια. Εχτες το βραδυ κατα τις 3 και 33 (διολου τυχαιο) νιωθω καποιος να κινειται μεσα στο δωματιο μου. Ξυπναω και βλεπω να υλοποιουνται μπροστα μου τρεις μορφες. Πως ειναι οι καθολικοι μοναχοι? Ενα τετοιο πραμα. Αλλα ηταν στα μαυρα. Τους καταλαβαινω και τους παρακολουθω. Ξερω οτι δεν μπορουν να με αγγιξουν λογω του Κρυσταλινου Τοιχου (κυκλος με λιθους σιδηριτη ή πυριτη γυρω απο το κρεβατι). Ελα που το περασαν και βρε8ηκαν πανω απο το κεφαλι μου. Καταλαβαινα οτι μιλαγαν αρχαια αγγλικα (Φιλοσοφε ο τομεας μας Very Happy ). Θυμαμαι και ακριβως τι λεγανε. Ξαφνικα ο ενας απο τους τρεις βγαζει ενα κουμουτσοχαρτο και αρχιζουν και οι τρεις σε σχηματισμο να με εξορκιζουν. Το θεμα ειναι οτι επιανε το ξορκι τους επανω μου. Ειχα παραλυσει μαζι και οι ικανοτητες μου. Δεν μπορουσα να μιλησω για να τους απωθησω. Οσο προχωρουσαν αρχιζα να χανω τις αισθησεις μου. Ενιωθα οτι εβγαινε η ψυχη μου. Οτι μαλλον αυτο ηταν το τελος μου. Οταν τελικα "ψοφησα" για καμια ωρα, ενιωσα ενα αγγιγμα στο προσωπο μου. Ανοιξα τα ματια μου και ειδα την κοπελα μου. Αλλα δεν καταλαβα τι μου ελεγε στην αρχη. Παρα μονο ενα κομματι απο αυτα που ελεγε.

"Χιτ νις ινσέρ ντοργκογκερίμ του γκεκουμαν μιντ ας.[...] Λπου γουαέρε γκέμπορεν φορ γκρυτού [...] Γορούλντγκεσαελίγκ σέο μιχτ εόουγ οφερσιτάν"

Θα μου πειτε πως διαολο ξερω τι ελεγε. Το παραξενο ειναι οτι τα εγραψα στο βιβλιο των ονειρων που εχω παντα διπλα στο κρεβατι.

Παρολο που δεν ξερω να σε βοηθησω , θα ηθελα ομως να μαθω γιαυτους τους καθολικους, που σε διαβαζαν.
Ηταν καλοι ή κακοι? Και τι σημαινει να σε διαβαζουν? Και για ποιο λογο να το κανουν?

Παντως μου φανησκε οτι στην κοπελα σου μπηκε καποιος μεσα της για να σε συνεφερει. Δεν πιστευω οτι μιλαει η κοπελα σου ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Παρ Οκτ 01, 2010 4:57 am

Αυτοι οι "καθολικοι" ας το πουμε, δεν ηταν καλοι. Ηταν μαυρη ευλογια. Το πρωτο βραδυ προσπαθουν να εξορισουν το Καλο απο μεσα απο το θυμα, το δευτερο βραδυ συνεχιζουν μεχρι να το απομιζησουν ολο. Το τριτο βραδυ ευλογουν το θυμα με Κακο. Αυτα εμαθα απο την γιαγια μου.
Η κοπελα μου ειναι νεκρη εδω και 8 χρονια. Μπορει να μιλησει σε αυτη τη γλωσσα. Και ειναι ο Φυλακας μου ολα αυτα τα χρονια.

ματ11
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Αιγόκερως Δράκος
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2010
Χιούμορ : χουαχαχαχαχα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Παρ Οκτ 01, 2010 5:35 am

Witcher Shadow έγραψε:
Αυτοι οι "καθολικοι" ας το πουμε, δεν ηταν καλοι. Ηταν μαυρη ευλογια. Το πρωτο βραδυ προσπαθουν να εξορισουν το Καλο απο μεσα απο το θυμα, το δευτερο βραδυ συνεχιζουν μεχρι να το απομιζησουν ολο. Το τριτο βραδυ ευλογουν το θυμα με Κακο. Αυτα εμαθα απο την γιαγια μου.
Η κοπελα μου ειναι νεκρη εδω και 8 χρονια. Μπορει να μιλησει σε αυτη τη γλωσσα. Και ειναι ο Φυλακας μου ολα αυτα τα χρονια.

Συγνωμη δεν ηξερα.

Οσο για τους καλογερους , ο αντρας μου ειναι αυτος που εχει την εμπειρια αυτη στην ηλικια 14 με 15 και για περιπου 40 μερες , τον εβλεπε στον ξυπνιο του να τον διαβαζει.
Και ειναι και ο λογος που φοβαται πολυ, τα μεταφυσικα και οτι εχει πολλους εφιαλτες με δαιμονες και οτι συζηταει μαζι τους. Απο οτι θυμαμαι εχω αναφερει τι ειδα πανω του την ωρα που εβλεπε εφιαλτη..
Για ποιο λογο θα μπορουσαν αυτοι να εμφανιστουν?
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Σαβ Οκτ 02, 2010 4:18 pm

Εεε, χαζομάρα είναι αλλά αυτό μου ήρθε πρώτα στο νου. Μήπως προσπαθούσαν να σε αποδυναμώσουν κάποιοι που σε ''μύριζαν'' πριν λίγο καιρό, εν όψη του Halloween;
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Σαβ Οκτ 02, 2010 5:50 pm

To Halloween αργει ακομα ρε συ Φιλ. Αλλα εχεις δικιο στο οτι με αποδυναμωναν, αποδυναμωνουν καλυτερα, διοτι ηρθαν ξανα και την Παρασκευη το ξημερωμα. Αλλα ηταν πολυ πιο ισχυρο αυτη τη φορα. Αυτη τη στιγμη ειμαι ακομα ξυπνιος και δεν παιζει να κοιμηθω. Σημερα ειναι το τριτο βραδυ. Η Θεα να βαλει το χερι της να την σκαπουλαρω. Αν και ενα πρωινο προμηνυμα που ειχα πριν ξθπνησω δεν ειχε και τους καλυτερους οιωνους.

Aradia
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Χιούμορ : Black

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Τετ Φεβ 23, 2011 9:11 pm

Εσύ Witcher Shadow, για να έχεις γύρω απ το κρεβάτι σου κύκλο με λιθους σιδηριτη ή πυριτη για προστασία, πρέπει να είσαι βαθιά χωμένος στην μαγεία... Και για να σε επισκέπτονται τέτοιες ''καλές και σχετικα δυνατές υπάρξεις'' .....Και για να λές ότι η γιαγιά σου συ είχε μιλήσει για τέτοια θέματα, να υποθέσω ότι ασχολιόταν κι εκείνη ,κανένας μάγος δεν μπορεί να φτάσει πολύ ψηλά, αν δεν έχει κάποιον απο πίσω που τον καθοδηγεί, είτε αυτός είναι συγγενής είτε απλά περιμένει την κατάλληλη στιγμή να μπεί στην ζωή σου για να σε καθοδηγήσει....
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Πεμ Φεβ 24, 2011 6:35 am

Aradia δεν ειμαι πανισχυρος μαγος. Μη παει εκει το μυαλο σου. Το "χωμενος" δεν ακουγεται σωστα οποτε 8α σου πω οτι ασχολουμε απο τα 5 μου με αυτα τα θεματα. Η γιαγια μου, και ο παππους μου πριν πεθανει, μου εδειξαν καποια πραματα στη μαγεια επανω και απο κει σιγα σιγα αρχισα να ασχολουμε και απο μονος μου.

Aradia
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Πεμ Φεβ 24, 2011 3:32 pm

Witcher Shadow έγραψε:
Aradia δεν ειμαι πανισχυρος μαγος. Μη παει εκει το μυαλο σου. Το "χωμενος" δεν ακουγεται σωστα οποτε 8α σου πω οτι ασχολουμε απο τα 5 μου με αυτα τα θεματα. Η γιαγια μου, και ο παππους μου πριν πεθανει, μου εδειξαν καποια πραματα στη μαγεια επανω και απο κει σιγα σιγα αρχισα να ασχολουμε και απο μονος μου.

Ναι , δεν ήθελα να σε θίξω, με την λέξη ''χωμένος'', απλά είμαι λίγο πιο άνετη όταν μιλάω, αλλά συγνωμη ΄΄αλλη φορά θα προσέχω πως θα εκφράζομαι... Απλά γι αυτό σε ρώτησα αν ηγιαγιά σου ήταν μάγισσα... Για ν ασχοληθείς με την μαγεία απο τόσο μικρή ηλικία , που στην ουσία ακόμα ανακαλύπτεις τον κόσμο, σίγουρα το περιβάλλον σου πρέπει να ασχολείται μ αυτό η πάρα πολλά χρόνια ή να πηγαίνει απο... γενιά σε γενιά...Έχεις ρίζες απο αγγλία?
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Παρ Φεβ 25, 2011 2:09 pm

Δεν εχω προβλημα με τη λεξη, απλα επειδη μας διαβαζουν και αλλοι, χτυπαει λιγο περιεργα.

Μονο οι παππουδες (γιαγια και παππους) μου ηταν μαγοι. Ξερω οτι οι ριζες ριζες, ειναι απο την Σμυρνη. Αλλα το πως κατεληξαν Ελλαδα και εκει που ειναι τωρα, αγνωστο. Απο μικρος ειχα δειξει την κλιση μου σε αυτο, γιατι μου λεγανε οτι ειχα ηδη ξεκινησει να ζωγραφιζω σαν κολασμενος απο 2 χρονων. Και συνεχεια εφτιαχνα πραματα που αλλα παιδακια στην ηλικια μου ουτε καν μπορουσαν να τα πουν.

Aradia
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Παρ Φεβ 25, 2011 9:01 pm

Μάλιστα κατάλαβα... Κοίτα μην το λες... Πολύ απ την Σμύρνη,ήρθαν Ελλάδα... Όντως, κι οι Σμυρνιοί έχουν μεγάλη έφεση στην μαγεία και τα ''ματζούνια'' ειδικά Wink !!!!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Τετ Απρ 27, 2011 1:21 pm

λοιπον εκανα research στα λογια αυτα και ναι...ειναι old english θα το μεταφρασω μπηκα εδω και βρηκα κατι λεξεις http://home.comcast.net/~modean52/oeme_dictionaries.htm σχεδον ολες
Deirdre
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ζυγός Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Πεμ Ιουν 16, 2011 10:13 am

Witcher Shadow συγνώμη που είμαι άκυρη αλλά που έμαθες τα αρχαία Αγγηλικά;ψωφάω να μάθω!
Lampan
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ταύρος Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Πεμ Ιουν 16, 2011 12:49 pm

τωρα ειδα το ποστ
λοιπον κατι τετιο μου ετυχε οταν ειμουν 8 ετων μια γυναικα ντυμενη στα μαυρα με πηρε στα χερια της(ξυπνιο ειμουν αλλα παραλημενος) τοτε ειμουν στο ιδιο δοματιο με τους γονεις μου θυμαμε δεν μιλησε με πηρε στα χερια της χαμογελασε ψυχρα και εγω ακομα ακινητος οι γονεις μου στο διπλα κρεβατι σε ληθη ή καλυτερα υπνοτισμο και δεν ξυπναγανε καθολου δεν ξερω τι και πως αλλα με αφησε κατω και εφυγε τρομαγμενη απο κατι που δεν ξερω εκεινο το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου ξυπνησα τελικα τους γονεις μου και προσπαθουσαν να με συνεφερουν οτι ειναι ονειρο αλλα εγω ακομα θυμαμε οτι ειμου ξυπνιος δεν θυμαμε πολλα λογω μικρης ηλικιας και λογω του ποστ του γουιτσερ που μωλις ειδα μου θυμισε ενα απο τα πιο τρομακτικα πραγματα στη ζωη μου
Lady of The Wind
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Κυρ Ιουλ 10, 2011 2:57 pm

Witcher Shadow, προσπάθησα να μεταφράσω τα λόγια της κοπέλας σου και να τι έβγαλα...
μερικές λέξεις όμως δεν κατάφερα να τις μεταφράσω αλλά πάλι βγάζει κάποιο νόημα:

Hit nis incer dogogerrim to gecumen mid as
....................geborn for greatu.....
Woruldgesoelig seo miht ...... ofersettan

-It is not our time to come together with cradle cot
.....................born for great.........
Prosperous the that power.... to overcome

Ελπίζω να σε βοήθησα
Rolling Eyes
Lampan
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ταύρος Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Κυρ Ιουλ 10, 2011 3:04 pm

Lady of The Wind έγραψε:

Witcher Shadow, προσπάθησα να μεταφράσω τα λόγια της κοπέλας σου και να τι έβγαλα...
μερικές λέξεις όμως δεν κατάφερα να τις μεταφράσω αλλά πάλι βγάζει κάποιο νόημα:

Hit nis incer dogogerrim to gecumen mid as
....................geborn for greatu.....
Woruldgesoelig seo miht ...... ofersettan

-It is not our time to come together with cradle cot
.....................born for great.........
Prosperous the that power.... to overcome

Ελπίζω να σε βοήθησα
Rolling Eyes

μονο απο το it is not our time to come together τα λεει ολα παντως γουιτσερ εχεις ενα πραγματικο φυλακα αγγελο....
Light & Darkness
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ιχθύς Γάτα
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2016

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο Ραδικια.   Σαβ Μαϊος 21, 2016 4:22 am

Πολύ ενδιαφέρον!
Μην τους φοβάσε! Απλά ζήτα την βοήθεια του φύλακα αγγέλου σου ή ανώτερων αγγέλων!
Ο Αρχάγγελος Μιχαήλ θα σε προστατεύσει απο οτι σκοτεινό υπάρχει στην ζωή σου! Smile
Όταν βρίσκεσε σε κίνδηνο απλά φόναξε "Αρχάγγελε Μιχαήλ βοήθησε με τώρα!"
Μου έτυχε κάτι και έμενα χτες το βράδυ αμέσως μόλις τον κάλεσα ένιωσα πάρα πολύ πιο προστατευμένος και γαλήνιος απ' οτι ήμουν πριν!
Κατά τ' άλλα υπάρχουν άπειροι τρόποι προστασίας (απ' οτι λογικά θα ξέρεις ήδη) που θα ενισχύσουν την προστασία σου! Όταν εξασκείς την τέχνη της μαγείας πρέπει να ξέρεις τρόπους να προστατεύεσε!

Παραλιγο Ραδικια.
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ :: Όνειρα-
Μετάβαση σε: