And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Αυρα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Αυρα   Δευ Ιουν 28, 2010 4:40 am

Η Αυρα ειναι η ενεργεια που περικλυει το σωμα του καθενος. Ολοι οι ζωντανοι οργανισμοι εχουν αυρα. Οι ανθρωποι, τα ζωα, τα φυτα. Οταν οι ενεργειες των πνευματων συνδεονται μαζι σου, αυτο γινεται μεσω της Αυρας σου. Με αυτον τον τροπο το πνευμα θεραπευει - διαχεεται μεσα στην Αυρα σου, την ανανεωνει και ενδυναμωνει την προσωπικη σου ενεργεια. Επισης η Αυρα σου λειτουργει και σαν προστασια σου. Οταν διαλογιζεσαι ή προσευχεσε στον θεο που αντιλαμβανεσαι, η Αυρα σου αυξανεται. Οι ανθρωποι που βλεπουν την Αυρα μπορουν να το δουν να συμβαινει.

Επειδη η καθημερινη σου ζωη αλλαζει διαρκως, και ετσι αλλαζει και η Αυρα σου διαρκως. Αλλαζει με τις φυσικες και συναισθηματικες αλλαγες που λαμβανουν χωρα καθολη την διαρκεια της καθημερινη σου ζωης. Μια Αυρα που ειναι λαμπερη και ζωηρη δηλωνει οτι η υγεια σου και η ενεργεια σου ειναι δυνατες. Αν υπαρχει μια Αυρα γκρι ή αποδυναμωμενη σχεδον εξαφανισμενη δηλωνει οτι ο ανθρωπος αυτος σε εχει αναγκη. Μπορεις να στειλεις θεραπευτικη ενεργεια σε καποιον που ξερεις οτι εχει αναγκη. Ωστοσο, το πνευμα του ατομου αυτου (μερικες φορες το αποκαλουν και σαν Ανωτερο Πνευμα στην ενεργειακη θεραπεια) αποφασιζει αν θα την δεχτει ή οχι. Ειναι ομως μια διαδικασια που την επιλεγεις, αλλα δεν περνεις και μερος συνειδητα. Αυτος ειναι ενας τροπος να σε προστατευει η Αυρα σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://triquetra.freeforumsblog.com
ματ11
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Αιγόκερως Δράκος
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2010
Χιούμορ : χουαχαχαχαχα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυρα   Τετ Ιουλ 07, 2010 2:44 am

Σαν αρχη θελω να επισημανω οτι .......
Το φωτοστεφανο που βλεπουμε στους Αγιους ειναι η αυρα.
Αυτο το λευκο φως ολοι το εχουμε , αλλοι πολυ και αλλοι λιγο. Ως συνηθως οι περισσοτεροι το εχουμε πανω κατω το ιδιο.
Πιστευω οτι εχει σχεση με το ποσο λειτουργεις πνευματικα - ψυχικα και δεν εννωω με θρησκειες και τα λοιπα ουτε θεμα ψυχολογιας, εχει σχεση ποσο συνδεμενος εισαι με το ΟΛΟ.
Αυτο το λευκο φως , μεταβαλλεται, οπως και ολα τα υπολοιπα επιπεδα της αυρας.
Αλλα σε καθημερινη βαση αυξομιωνετε ελαχιστα.

Την αυρα, στην καθημερινη βαση μπορεις να δεις συναισθηματα να μεταβαλλονται , την επικοινωνια κτλ. Αλλα σε γενικες γραμμες παραμενει η ιδια.
Αλλαζει δραματικα ομως οταν το σωμα - ατομο εχει δεχτει ενα μεγαλο σοκ, ειτε απο αρρωστεια ή κατι αλλο που εχει σχεση με τον ψυχισμο του ανθρωπου. Τοτε αν το ξερεις θα παρατειρησεις δραματικες αλλαγες στην ζωη του ή στην σταση ζωης.

(Αυτα ειναι προσωπικες παρατειρησεις μου)

[img][/img]
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυρα   Τετ Ιουλ 07, 2010 10:13 am

ματ ωραια παρουσιαση
ματ11
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Αιγόκερως Δράκος
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2010
Χιούμορ : χουαχαχαχαχα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυρα   Τετ Ιουλ 07, 2010 1:55 pm

Ευχαριστω!!!

Μπορει να κανω και λαθος , μπορει και οχι αλλα το λευκο φως πιστευω οτι εχει μεγαλυτερη βαρυτητα στην αυρα απο ολα τα χρωματα.
Αυτο μπορει και να μην ειναι σιγουρο γιατι δεν εχω ολικη εικονα αλλα μου δινει την αισθηση οτι απο εκει φαινονται πολλα.

Εχω δει ατομο να εχει κανικο το ασπρο φως και με τα απο ενα γερο ψυχικο σοκ , να βλεπει διαφορετικα την ζωη και να μεγαλωνει το ασπρο γυρο του και οσο περναει και ο καιρος να γινετε ολο και ποιο μεγαλο.
Ομως μια φορα στην ζωη μου , ή μαλλον το εβλεπα συνεχεια αλλα το εχω συναντηση μονο σε ενα ατομο. Το λευκο φως γυρο του ηταν παρα πολυ εντονο παρα πολυ μεγαλο σε ογκο , μπορει και εικοσαπλασιο απο τον μεσο ορο και συγκεκριμμενα ειδα και πανω απο το ασπρο ενα φωτεινο λευκο τριγωνο (αναποδο , η μυτη ηταν προς το κεφαλι του ανθρωπου και εμπαινε μεσα στο λευκο φως, λευκο και αυτο) δεν το εχω ξανασυναντηση πουθενα. Το αναποδο τριγωνο ή σαν αναποδη πυραμιδα που ελεγα εγω διαπερνουσε ολα τα στρωματα της αυρα και εισχορουσε στο λευκο επιπεδο σαν να το γεμιζε.
Αυτο το ατομο μετα απο ενα πολυ τραυματικο ψυχικο σοκ, το λευκο της αυρας του σιγα σιγα ελαττωνοταν και εχει φτασει πολυ μικροτερο απο το μεσο ορο. Σαν αρχη εξαφανιστηκε το τριγωνο και με τον καιρο το υπολοιπο .

Αυρα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ :: Ψυχικές Δυνάμεις-
Μετάβαση σε: