And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Share | 

Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down 
Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Female Αριθμός μηνυμάτων: 308
Ημερομηνία εγγραφής: 29/07/2012
Τόπος: Αθήνα
Χιούμορ: δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Κυρ Feb 24, 2013 1:10 pm

Η Γλυκερια λεει ενα ωραιο τραγουδι:
Κοιταν αλλου κοιταν αλλου , τα παραθυρια του τρελου...!

Μην με μαλωσεις Εpsilon , θα σκαγα αν δεν το γραφα κι εγω....
Επιστροφή στην κορυφή Go down
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων: 374
Ημερομηνία εγγραφής: 02/10/2011
Τόπος: Θεσσαλονίκη - Αθήνα - Εξωτερικό
Χιούμορ: Αυτοσαρκαστικό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Κυρ Feb 24, 2013 7:49 pm

Καλά τα λες Γάτα! Κι εσύ Δήμητρα! Κάποιες φορές είναι αναπόφευκτο να ξεφύγει λίγο η κουβέντα. Αυτό κακό δεν είναι, άνθρωποι είμαστε Razz

Krito όπως έχουμε πει και σε πολλά άλλα άτομα, δε θα γίνεις μάγος (ή μάγισσα; δε ξέρω και τι είσαι) έτσι με ένα ραβδάκι ή διαβάζοντας ένα βιβλίο ''εμπορικής μαγείας''.

Για πιο πολλές πληροφορίες μπορείς να χτενίσεις το φόρουμ και να αναρτήσεις τις απορίες σου στην αντίστοιχη ενότητα.

Και σε παρακαλώ να βάλεις την πραγματική σου Ηλικία στο προφίλ σου αλλιώς θα διαγραφείς σύντομα.
μιθραντιρ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων: 8
Ημερομηνία εγγραφής: 10/05/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Σαβ Μαϊος 11, 2013 7:31 am

πος θα μου φανι χρισιμο στι μαγια[list=1][*]
μπορο να κανο μαγικα χορις ραβδη[list=1][*]
μπορο αντι για ραβδι να κανο μαγουρα[σκιπτρο]
Waric
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων: 1
Ημερομηνία εγγραφής: 29/05/2013
Χιούμορ: Τέλειο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Σαβ Jun 01, 2013 11:18 am

Question Που μπορώ να βρω κερασιά;;;;;Όσους ρώτησα δεν ξέρουν να μου πουν.Σας παρακαλώ πείτε μου.(μένω στην Αθήνα,κάτι κοντινό;;; ) Question

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Waric στις Σαβ Jun 01, 2013 11:19 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Ορθογραφικά λάθη)
jake1991
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Ημερομηνία εγγραφής: 11/06/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Τρι Jun 11, 2013 11:30 am

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι τα βοτανια του αερα ρε παιδια??
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων: 662
Ημερομηνία εγγραφής: 27/06/2010
Τόπος: Πύργος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Τρι Jun 11, 2013 12:12 pm

Waric έγραψε:
Question Που μπορώ να βρω κερασιά;;;;;Όσους ρώτησα δεν ξέρουν να μου πουν.Σας παρακαλώ πείτε μου.(μένω στην Αθήνα,κάτι κοντινό;;; ) Question

Waric θα μπορούσες να κοιτάξεις σε κάποιο φυτώριο. Αν και δεν νομίζω να μην μπορεί να βρεθεί ένα κομμάτι ξύλο κερασιάς. Και αν σε περίπτωση δεν βρεθεί όντως, ψάξε για κάποιο άλλο ξύλο στο στοιχείο που θες.
http://triquetra.freeforumsblog.com
Leena
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Female Αριθμός μηνυμάτων: 35
Ημερομηνία εγγραφής: 04/07/2013
Χιούμορ: Αρκετό!!!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Παρ Jul 05, 2013 10:35 am

Είμαι και καινουργια και προσπαθω να φτιαξω ραβδι. Το δεντρο το βρηκα αλλά...
Το μήκος του πρεπει να είναι συγκεκριμένο.??
Και επισης μπορώ να σκαλίσω πάνω του κάποιο συμβολο του αερα.???Question 
dimitra_
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Female Αριθμός μηνυμάτων: 142
Ημερομηνία εγγραφής: 16/08/2012
Τόπος: Θεσσαλία

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Πεμ Jul 18, 2013 4:26 pm

Leena έγραψε:
Είμαι και καινουργια και προσπαθω να φτιαξω ραβδι. Το δεντρο το βρηκα αλλά...
Το μήκος του πρεπει να είναι συγκεκριμένο.??
Και επισης μπορώ να σκαλίσω πάνω του κάποιο συμβολο του αερα.???Question 

Το μήκος του ραβδιού να θυμάσαι πάντα είναι όσο ο πήχης σου.
Μπορείς να σχεδιάσεις ότι εσύ πιστεύεις ότι μπορεί να σε βοηθήση στην κατεύθυνση της ενέργειας σου.
Alexsewer
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων: 6
Ημερομηνία εγγραφής: 05/08/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Δευ Aug 05, 2013 12:39 pm

[quote="Witcher Shadow"]Αν εισαι στο στοιχειο του Αερα, τοτε το ραβδι σου πρεπει να ειναι και αυτο στο ιδιο στοιχειο. Πρεπει να κοψεις ενα κλαδι Πασχαλιας περιπου 45 εκατοστα σε μηκος. Το επομενο που εχεις να κανεις ειναι να γδαρεις τον φλοιο του κλαδιου. Οχι ομως το ξυλο, το μεσα του. Να εισαι σιγουρος οτι το κλαδι ειναι πρασινωπο, να μην ειναι ξερο. Κρατωντας το ραβδι σου με τα δαχτυλα σου αναψε ενα θυμιαμα καμωμενο απο 3 βοτανια του αερα και ασε τον καπνο να το ευλογισει. Καθως καιει το θυμιαμα πες τα λογια για να το ενεργοποιησεις:

" Πνευμα του Αερα, δημιουργε του Ανεμου. Ευλογησε αυτο το ραβδι, τη δυναμη σου απο μεσα του να διοχετευει."

Μπορεις να χαραξεις αν θες και το συμβολο του Αερα πανω του ή καποιο αλλο ιερο για σενα συμβολο.
------------------------------------------------------------------------------------
Μπορεί κάποιος ρε παιδιά σας παρακαλώ 3 βοτάνια του αέρα??
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Τρι Aug 06, 2013 9:42 pm

Οσο ενας ημιμαθης ή αμαθης μουσικος μπορει με την μπακετα του να διευθυνει συμφωνικη ορχηστρα, αλλο τοσο ενας νεος φερομενος ως μαγος με το ραβδι του μπορει να κατευθυνει την ενεργεια.
Επιτελους συνεση, δεν ειναι παιδοτοπος ουτε nickelodeon.
Δειξτε τον απαιτουμενο σεβασμο στην Τεχνη και στην Φυση την ιδια, αν θελετε να σας σεβαστουν κι αυτες. Πρωτα η Γνωση, η Συνεση και μετα τα υπολοιπα. Τι να το κανετε το ραβδι, αν δεν ξερετε τα βασικα; Μονο κακο θα κανετε.
Princes of Shadows
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Female Αριθμός μηνυμάτων: 20
Ημερομηνία εγγραφής: 19/07/2013
Χιούμορ: ΑΡΚΕΤΟ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Πεμ Sep 26, 2013 7:57 pm

Μια διευκρίνιση, εγώ ανηκω στο στοιχείο της φωτιάς, εκτός απο κερασιά υπαρχει καποιο αλλο να χρησιμοποιήσω? Ξυλο τριανταφυλλιάς ας πούμε κάνει? Δεν εχω ακόμα σκοπό να κανω ραβδί, θεωρώ ότι είναι νωρις ακόμα για να το κάνω, απλα ρωτάω για να ξέρω.
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Παρ Sep 27, 2013 1:19 pm

Princes of Shadows έγραψε:
Μια διευκρίνιση, εγώ ανηκω στο στοιχείο της φωτιάς, εκτός απο κερασιά υπαρχει καποιο αλλο να χρησιμοποιήσω? Ξυλο τριανταφυλλιάς ας πούμε κάνει? Δεν εχω ακόμα σκοπό να κανω ραβδί, θεωρώ ότι είναι νωρις ακόμα για να το κάνω, απλα ρωτάω για να ξέρω.
Οταν ερθει η ωρα και νιωσεις την ακατανικητη αναγκη να κατασκευασεις ραβδι, τοτε θα ξερεις και τι χρειαζεσαι ετσι απλα. Κατι μαγικο θα εχει συμβει και θα γνωριζεις κιολας τι θες... μην αγχωνεσαι.
tsak0s
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Ημερομηνία εγγραφής: 28/03/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Παρ Mar 28, 2014 5:05 pm

καλησπερα, εγω δηλαδη που ειμαι spirit πως μπορω να φτιαξω το ραβδι μου ?
wolflive1
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων: 4
Ημερομηνία εγγραφής: 05/05/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Δευ Μαϊος 05, 2014 1:47 pm

Witcher Shadow έγραψε:
Αν εισαι στο στοιχειο του Αερα, τοτε το ραβδι σου πρεπει να ειναι και αυτο στο ιδιο στοιχειο. Πρεπει να κοψεις ενα κλαδι Πασχαλιας περιπου 45 εκατοστα σε μηκος. Το επομενο που εχεις να κανεις ειναι να γδαρεις τον φλοιο του κλαδιου. Οχι ομως το ξυλο, το μεσα του. Να εισαι σιγουρος οτι το κλαδι ειναι πρασινωπο, να μην ειναι ξερο. Κρατωντας το ραβδι σου με τα δαχτυλα σου αναψε ενα θυμιαμα καμωμενο απο 3 βοτανια του αερα και ασε τον καπνο να το ευλογισει. Καθως καιει το θυμιαμα πες τα λογια για να το ενεργοποιησεις:

" Πνευμα του Αερα, δημιουργε του Ανεμου. Ευλογησε αυτο το ραβδι, τη δυναμη σου απο μεσα του να διοχετευει."

Μπορεις να χαραξεις αν θες και το συμβολο του Αερα πανω του ή καποιο αλλο ιερο για σενα συμβολο.
------------------------------------------------------------------------------------
Αν εισαι τωρα στο στοιχειο της Φωτιας, πρεπει να κανεις την ιδια διαδικασια με την δημιουργια του Ραβδιου του Αερα. Η αλλαγη ειναι οτι το κλαδι πρεπει να ειναι απο Κερασια. Αντι για θυμιαμα αναβεις ενα κοκκινο κερι, και βαζεις και βγαζεις το ραβδι σου μεσα απο τη φλογα του. Κανοντας το πες:

"Πνευμα της Φωτιας, δημιουργε της Καταστροφης, Ευλογησε τουτο το ραβδι , τη δυναμη σου απο μεσα του να διοχετευει"

Αν εισαι στο στοιχειο της Γης, κανεις την ιδια διαδικασια με τα παραπανω Ραβδια. Η αλλαγη ειναι οτι το ξυλο πρεπει να ειναι απο Βελανιδια. Ριξε απο πανω του χωμα ή λασπη ενω λες:

"Πνευμα της Γης, δημιουργε των Βουνων, Ευλογησε τουτο το ραβδι, τη δυναμη σου απο μεσα του να διοχετευει"

Τελος για το στοιχειο του Νερου, ακολουθεις παλι την ιδια διαδικασια. To ξυλο πρεπει να ειναι απο Ιτια. Για να το ευλογησεις πρεπει να ριξεις επανω του νερο και να λες την ιδια ωρα:

"Πνευμα του Νερου, δημιουργε των Θαλασσων, Ευλογησε τουτο το ραβδι, τη δυναμη σου απο μεσα του να διοχετευει"

μπορουμε να εχουμε ολα ταραβδια
wolflive1
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων: 4
Ημερομηνία εγγραφής: 05/05/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι   Κυρ Μαϊος 11, 2014 8:08 pm

Παράθεση :

lamperos έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους.
θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το ραβδί,πως μπορούμε να ξέρουμε σε ποιο στοιχείο ανήκουμε ???
Ζητώ συγνώμη αν υπάρχει κάποιο ποστ σχετικό και δεν το έχω βρει ακόμα.

Kαθε  ζωδιο  ανηκει σε καποιο στειχιο.Ο Witcher  Shadow  εχει  ενα  τετιο ποστ εδω.

gt den eimai polly sigoyros mipos mporeis na moy peis o ydroxoos ti einai ?
 pale Neutral Question Embarassed Crying or Very sad 

Πως να φτιαξεις ενα Μαγικο Ραβδι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΜΑΓΕΙΑ :: Λευκή Μαγεία-