And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Η μαγεία κατά την άποψή μας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Κυρ Οκτ 10, 2010 11:25 am

Είναι λογικό να μην σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο όταν έρχεται στο νου μας η λέξη μαγεία. Άλλη ερμηνεία δίνουν οι παλιοί, κι άλλη οι καινούριοι. Και παρεμβαίνουν ένα σορό άλλα κριτήρια.

Αν δε κάνω λάθος (διορθώστε με αν κάνω ε Razz ) ο Κρόουλι είχε δώσει έναν ορισμό: ''Μαγεία είναι η τέχνη της αλλαγής κατά βούληση''.

Εγώ δεν έχω ακόμη πολύ καθαρή εικόνα, καθώς είμαι καινούριος. Μαγεία όμως σημαίνει για μένα πρώτα απ' όλα τρόπος ζωής. Λίγο πολύ όπως θεωρούν το κουνγκ φου οι παραδοσιακοί Κινέζοι.

Περιμένω με ενδιαφέρον τις απόψεις σας Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Κυρ Οκτ 10, 2010 11:39 am

Και γω δεν ειμαι σιγουρος για το αν τα ειπε τα λογια ο Κροουλυ, καθως ειχε πει πολλα. Ομως ο καθενας μας τη Μαγεια την βλεπει διαφορετικα. Αν ρωτησω ενα παιδακι τι ειναι μαγος, θα σου πει τον Χαρι Ποτερ, και οχι αδικα καθως ειναι ο πιο διασημος "μαγος" της γενιας μας. Αν ομως ρωτησω μια ηλικιωμενη/ο θα μου πει οτι αυτα ειναι σατανιστικα πραματα. Δυο αποψεις απο δυο διαφορετικες γενεες.

Μεσα απο την εμπειρια μου, εμαθα και εχασα πολλα. Με ωριμασε και μου εδειξε οτι υπαρχει και αλλος τροπος σκεψης απο αυτον που μας μαθαινουν. Μου επετρεψε να αναπτυξω τις δυναμεις που υπηρχαν μεσα μου, και αν εκανα το αντιθετο, σημερα δεν θα ημουν εδω να γραφω, ποσο μαλλον να υπαρχει το φορουμ αυτο. Εμαθα να μην ζητω πολλα, παραπανω απο αυτα που χρειαζομαι πραγματικα. Εμαθα να μην ζηταω τα πλουτη, τη δοξα και την φημη, οπως κανουν αλλοι στην ηλικια μου.

<kostas>
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Βουβάλι
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Κυρ Οκτ 10, 2010 11:54 am

.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την <kostas> στις Πεμ Ιουλ 19, 2012 6:27 am, 1 φορά
Angel
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Κυρ Οκτ 10, 2010 4:35 pm

γεια σας και παλι....
ειχα καιρο να μπω...εκανα ενα διαλλειματακι γιατι μου πεσαν πολλα Razz
λοιπον...
η αποψη μου για τη μαγεια ειναι λιγο διαφορετικη απο τη συνιθισμενη...
για μενα μαγεια ειναι κατι πιο επιστημονικο παρα μυστικιστικο ...πιστευω πως μαγεια ειναι η ενεργεια ητην οποια εχουμε την ιδιοτητα να χειριζομαστε...μεσω τοης βουλησης της σκεψης και των συναισθηματω μας...
τωρα για το θεμα ξορκια..θα με παρετε με τις πετρες..αλλα νομιζω πως υπαρχουν μονο και μονο για να μας βαλουν στο πνευμα...να μπουμε στην ατμοσφαιρα και να δωσουμε περισσοτερο συναισθημα...
μαγεια για μενα μπορι να κανει ο καθενας...
θελει δυνατο συναισθημα...ζωηρη φαντασια..πιστη σε αυτο που κανεις...και γνωσεις οραματισμου...
τιποτα αλλο...ουτε υλικα ουτε τπτ!..
μερικα υλικα ομως πιστευω οτι εχουν και καποιοες ιδιοτητες...οι οποιες ενισχυουν αυτο που κανουμε...αλλα δεν ειναι τιποτα μπροσρτα στην εσωτερικη μας δυναμη....
η μαγεια δεν βρισκετε εξω μας...στα υλικα..στο χωρο...στο περιβαλλον...βρισκετε μεσα μας!!!...
ειναι η δυναμη να επηρεαζουμε τα γεγονοτα με την βουληση μας...
με την ενεργεια μας...
για μενα δν ειναι το φιλτρο που κανει τη δουλεια...ενα φιλτρο δεν ειναι τιποτα..ειναι καποια αναμεμυγμενα υλικα..αυτο που κανει το φιλτρο...ειναι αυτο που πιστευουμε εμεις πως ειναι...
γενικα..πιστευω πως με τον συνδιασμο νου ψυχης..μπορεις να κανεις τα παντα!!!!!!!!!!!!!!
δεν υπαρχουν περιορισμοι...
βασικα υπαρχουν στο επιπεδο μας...
αλλα ειναι δυνατο! affraid affraid affraid
τι αλλο? Razz Razz Razz
οσο για τις δυναμεις...τελικα πιστευω πως δεν υπαρχουν ανθρωποι οι οποιι γεννιουνται με αυτες..
και πιστευω πως ολοι μπορουν να τις αποκτησουν...γιατι οπως ειπα...με το νου και την ψυχη κανεις τα παντα...
οσο για τη δυναμη που νομιζα πως ειχα(εμπαθεια)....
πιπ**ς...επεβαλα στον εαυτο μου επειδη ημουν πορωμενος και αποροφημενος οτι εχω αυτη τη δυναμη..
και οντος!!..εννιωθα συναισθηματα...αλλα μολις καταλαβα...ολα εγιναν παλι κανονικα!
αρα..και η δυναμη της αυθεπιβολης ειναι μια τεραστια δυναμη!!
,ε την οποια μπορουμε να κανουμε τα παντα.............
το μονο που χρειαζετε ειναι προσπαθεια και εξελιξη...
μεσα στο καλοκαιρι οπως βλεπετε αλλαξα τελειως αποψεις!!!! affraid affraid affraid affraid affraid
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Κυρ Οκτ 10, 2010 4:47 pm

Καλώς όρισες και πάλι Angel.

Ναι πραγματικά ήρθαν τα πάνω κάτω. Razz

Ο επιστημονικός τρόπος που λες είναι λιγάκι μυστικιστικός όμως. Η δύναμη της αυθυποβολής είναι σίγουρα τεράστια. Όσο για τις δυνάμεις πιστεύω πως γεννιόμαστε με κάποιες ή κάποια, αυτή εξελίσεται κι έπειτα ίσως προκύψουν άλλες.

Συμφωνώ μαζί σου πως χρειάζεται προσπάθεια ώστε να εξελιχθούμε μα η βοήθεια δε βλάπτει, κι έτσι όπως το θέτεις τα περισσότερα υλικά είναι βοηθήματα αυθυποβολής. Ακόμα κι αν είναι έτσι, είναι καλό για αρχή θα έλεγα, χεχε.
Angel
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Κυρ Οκτ 10, 2010 4:49 pm

Very Happy
οποτε διαφονουμε μονο στο θεμα δυναμεις.... Shocked
παλι καλα Razz Razz
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Δευ Οκτ 11, 2010 2:25 am

για μενα σαν μαγος που ασχολειται κοντα 3 χρονια ειναι ο τροπος για να δεις τη ζωη με αλλο ματι να δεις περα απο αυτο που σου εχουν ωρισει η κοινωνια που σε σκοτωνει μερα με τη μερα η μαγεια σου δινει ενα εναλλακτικο τροπο σκεψης και λογικης καθως κακα τα ψεμματα ολους μας εχει βοηθησει σε μια δυσκολη στιγμη επεισης διδασκει πολλα πραγματα που υπο αλλες συνθηκες δεν θα το σκευτοσουν πχ υπομονη και αντοχη στις δυσκολιες η να αγαπας και νοιαζεσε το διπλανο σου οσο για τις δυναμεις που θυξατε παραπανω ναι ειναι ενα δυνατο σημειο αλλα εγω κραταω αυτος που χε πει καποτε ο witcher "μαγος δεν ειναι αυτος που χει δυναμεις αλλα αυτος που σκευτεται και δουλευει σαν μαγος με τη καρδια ενος μαγου"
selini
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Δευ Νοε 29, 2010 7:10 am

Αν και δεν ειμαι στο χωρο πολυ καιρο θεωρω πως "Επιστημονικα" μαγεια ειναι αυτο που ειπε ο Filosofos
Η τέχνη της αλλαγης κατα βούληση
και μαγοι ειναι αυτοι που γνωριζουν αυτη την τεχνη και μπορουν να φερουν αλλαγες
Όμως δεν νομιζω πως ένας μαγος θα μπορουσε να "κλεισει" την μαγεια μεσα σε εναν ορισμο
Οι ορισμοι γινονται με την λογικη και η μαγεια δεν βασιζεται τοσο εκει οσο στο συναισθημα.
Μαγεια ειναι ολα οσα υπαρχουν γυρω μας
Ο ερωτας που σε ταξιδευει, η θαλασσα που αλλαζει τοσο γρηγορα και αποτομα, ο ηλιος , η σεληνη, οι πλανητες και ο τροπος που κινουνται. Ο τροπος που γεννιεται ενα παιδι, το πως λειτουργει ενα ανθρωπινο σωμα και ενας ανθρωπινος εγκεφαλος.
Η διαχειριση της εσωτερικης μας δυναμης και η αναπτυξη της.
Μαγεια ειναι να ξερεις γιατι ζεις και να αναζητας αυτα που πραγματικα εχουν αξια και οχι παροδικη ευχαριστηση.
Να ξερεις τις δυναμεις σου και να μπορεις να τις χρησιμοποιησεις
Οσο αναφορα τα ξορκια θα συμφωνησω με τον Angel. Ειναι απλα για να σε κανουν να πιστεψεις περισσοτερο.
Προσωπικα πιστευω πως ολα ειναι ενεργεια που στελνετε στο συμπαν , απο εκει μας γυριζει πισω οτι εχουμε στειλει. Οποτε μεσω οραματισμου, εντονων συναισθηματων και πιστης σε αυτο που κανουμε και στις δυναμεις μας μπορουμε να καταφερουμε τα παντα. Ισως υπαρχουν υλικα που ενυσχιουν ομως ακομα και χωρις αυτα μπορουμε να εχουμε αποτελεσματα. Το κλειδι ειναι στον οραματισμο και στα συναισθηματα μας εκεινη την στιμγη, απο εκει και επειτα εχει να κανει με το τι θα κανει τον καθενα απο εμας να πιστεψει περισοτερο σε αυτο που κανει. Αν μπορω να πιστεψω το ιδιο εντονα χωρις υλικα τοτε δεν μου χρειαζονται.

Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Δευ Νοε 29, 2010 11:06 am

Παράθεση :
Η διαχειριση της εσωτερικης μας δυναμης και η αναπτυξη της.
Μαγεια ειναι να ξερεις γιατι ζεις και να αναζητας αυτα που πραγματικα εχουν αξια και οχι παροδικη ευχαριστηση.
Να ξερεις τις δυναμεις σου και να μπορεις να τις χρησιμοποιησεις

Πραγματικά σ' αυτές τις γραμμές συνοψίζεις την έννοια της μαγικής εκπαίδευσης. Very Happy
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Δευ Νοε 29, 2010 2:41 pm

Τον τελευταιο καιρο εχω αλλαξει πλεον αποψη περι της Μαγειας και της χρησης της. Δεν θα αναλυσω τι ειναι η μαγεια για μενα ουτε τι σημαινει. Αναλυσεις υπαρχουν οσοι ειναι και οι ανθρωποι.

Βλεπεις στον κινηματογραφο ταινιες με παιδακια μαγους και μαγισσες, παιχνιδια με μαγους και αλλα παρομοια. Δεν λεω ειναι καλα ολα αυτα ωστε να μην εχουν οι νεες γενιες την αρνητικη σταση που κρατησαν οι προηγουμενες γενιες στο θεμα Μαγεια. Αλλα μαλλον εχουν ξεφυγει τα πραματα απο τα ορια τους. Το καθε παιδακι νομιζει οτι με το να κανει ενα ξορκι που ειδε στην ταινια θα πιασει. Και αρχιζει και ψαχνετε μεσα στο ιντερνετ με διαφορα φορουμ φορτωμενα με ξορκια και τελετουργικα, με αποτελεσμα να παθουν κακο επειδη κανεις δεν βρεθηκε να τους πει μια κουβεντα.

Νομιζουν τα παιδακια απο 12 - 16 χρονων οτι οι δυναμεις ειναι σοκολατακια και τις αποκτας ανετα. Οτι μπορεις να αλλαξεις δυναμεις με το καλημερα. Αν ηταν τοσο απλα τα πραματα τοτε θα ειμασταν ολοι Σουπερμαν. Να ενημερωσω λοιπον πως οι δυναμεις ειναι μεσα στον καθενα. Οταν ειναι να ενεργοποιηθουν θα το κανουν οταν θελουν. Οχι οταν θελετε εσεις. Μπορει και να μην γινει ποτε αυτο. Να μην ειναι γραφτο να ειστε μαγοι ή μαγισσες. Μπορειτε να ασχοληθειτε με την μαγεια αλλα σαν απλοι μαγοι και οχι μαγικοι. Και τι νομιζετε ειναι οι μαγικοι μαγοι? Ανθρωποι που ενεργοποιηθηκαν τα χαρισματα τους γρηγορα ή εκ γεννετης αλλιως.

Σε ολα τα φορτωμενα φορουμ με 5000 ξορκια για τη καθε μ%%@#!α, δεν εξηγει ενας ευλογημενος τι να προσεχει ο μελλον μαγος. Τους κινδυνους. Αντε φορτωνουν μαγιολικια σαν να ειναι παζαρι και δωστου καψιμο τα μικρα. Ουτε θεωρια ουτε αναλυσεις θεματων, που φαινομενικα ειναι χαζα και ανουσια. Εναν απο αυτους να ρωτησεις τι ειναι η Διαβολοπαγιδα ή το αμιουλετο και θα σου πουνε κουκου ρουκου. Αν ρωτησεις πως κανεις Κυκλο Προστασιας και πως, θα σου πουν αρλουμπες. Κανεις δεν μπηκε στον κοπο να πει δυο πραματα θεωρητικα.

Ολο αυτο το μηνυμα εχει να κανει με καποια πραματα που βλεπω και μαθαινω κατα καιρους απο διαφορα φορουμ. Με το να κανει ενα πιτσιρικι αιτηση σε ενα φορουμ μπορει να πει ψεμματα για την ηλικια. Αλλα τη μαλακια (και σορρυ για τη λεξη) δεν θα αργησει να την κανει. Γιατι περα οτι δεν καταλαβαινει τα περισσοτερα, κανει και οτι βλεπει (πχ. κυνηγια δαιμονων και φαντασματων, ξορκια ανεξελεγκτα κ.α.)

manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Δευ Νοε 29, 2010 4:00 pm

Witcher Shadow έγραψε:
Τον τελευταιο καιρο εχω αλλαξει πλεον αποψη περι της Μαγειας και της χρησης της. Δεν θα αναλυσω τι ειναι η μαγεια για μενα ουτε τι σημαινει. Αναλυσεις υπαρχουν οσοι ειναι και οι ανθρωποι.

Βλεπεις στον κινηματογραφο ταινιες με παιδακια μαγους και μαγισσες, παιχνιδια με μαγους και αλλα παρομοια. Δεν λεω ειναι καλα ολα αυτα ωστε να μην εχουν οι νεες γενιες την αρνητικη σταση που κρατησαν οι προηγουμενες γενιες στο θεμα Μαγεια. Αλλα μαλλον εχουν ξεφυγει τα πραματα απο τα ορια τους. Το καθε παιδακι νομιζει οτι με το να κανει ενα ξορκι που ειδε στην ταινια θα πιασει. Και αρχιζει και ψαχνετε μεσα στο ιντερνετ με διαφορα φορουμ φορτωμενα με ξορκια και τελετουργικα, με αποτελεσμα να παθουν κακο επειδη κανεις δεν βρεθηκε να τους πει μια κουβεντα.

Νομιζουν τα παιδακια απο 12 - 16 χρονων οτι οι δυναμεις ειναι σοκολατακια και τις αποκτας ανετα. Οτι μπορεις να αλλαξεις δυναμεις με το καλημερα. Αν ηταν τοσο απλα τα πραματα τοτε θα ειμασταν ολοι Σουπερμαν. Να ενημερωσω λοιπον πως οι δυναμεις ειναι μεσα στον καθενα. Οταν ειναι να ενεργοποιηθουν θα το κανουν οταν θελουν. Οχι οταν θελετε εσεις. Μπορει και να μην γινει ποτε αυτο. Να μην ειναι γραφτο να ειστε μαγοι ή μαγισσες. Μπορειτε να ασχοληθειτε με την μαγεια αλλα σαν απλοι μαγοι και οχι μαγικοι. Και τι νομιζετε ειναι οι μαγικοι μαγοι? Ανθρωποι που ενεργοποιηθηκαν τα χαρισματα τους γρηγορα ή εκ γεννετης αλλιως.

Σε ολα τα φορτωμενα φορουμ με 5000 ξορκια για τη καθε μ%%@#!α, δεν εξηγει ενας ευλογημενος τι να προσεχει ο μελλον μαγος. Τους κινδυνους. Αντε φορτωνουν μαγιολικια σαν να ειναι παζαρι και δωστου καψιμο τα μικρα. Ουτε θεωρια ουτε αναλυσεις θεματων, που φαινομενικα ειναι χαζα και ανουσια. Εναν απο αυτους να ρωτησεις τι ειναι η Διαβολοπαγιδα ή το αμιουλετο και θα σου πουνε κουκου ρουκου. Αν ρωτησεις πως κανεις Κυκλο Προστασιας και πως, θα σου πουν αρλουμπες. Κανεις δεν μπηκε στον κοπο να πει δυο πραματα θεωρητικα.

Ολο αυτο το μηνυμα εχει να κανει με καποια πραματα που βλεπω και μαθαινω κατα καιρους απο διαφορα φορουμ. Με το να κανει ενα πιτσιρικι αιτηση σε ενα φορουμ μπορει να πει ψεμματα για την ηλικια. Αλλα τη μαλακια (και σορρυ για τη λεξη) δεν θα αργησει να την κανει. Γιατι περα οτι δεν καταλαβαινει τα περισσοτερα, κανει και οτι βλεπει (πχ. κυνηγια δαιμονων και φαντασματων, ξορκια ανεξελεγκτα κ.α.)

εχεις απολυτο δικιο τα μισα νομιζουν οτι εινα πυροκινητικα επειδη εβαλαν το δαχτυο στη φλωγα και κουνηθηκε και τα αλλα μισα οι σουπερμαν και αμα τους πεις τιποτα σε κραζουν επεισης καιρος ειναι σιγα σιγα να προσγειωνεται η ανθρωπινη κοινωνια οτι η μαγεια δεν ειναι μονο κυνηγι και λεγεωνα των υπερηρωων
mysterygirl
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2011
Χιούμορ : υπερβολικο θα ελεγα!!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Πεμ Ιουλ 19, 2012 3:03 am

δεν θελω να αναλυσω κ πολυ την αποψη μου για την μαγεια.θα προσπαθησω λοιπον να συνοψισω τα οσα πιστευω!
λοιπον για εμενα η μαγεια υπαρχει μεσα σε οοολουυσσ τους ανθρωπους εκ γενετης.απλως δεν αναπτυ3αμε ποτε και δεν α3ιοποιησαμε τις ικανοτητες μας!αν εχουμε την υπομονη και τη θεληση μπορουμε να ανακαλυψουμε κ να αναπτυ3ουμε αυτη την αγνωστη πλευρα του εαυτου μας! η μαγεια πιστευω πως ειναι το πιοοο φυσικο πραγμα στον κοσμο!!ετσι οπως μπορουμε να περπαταμε,να χορευουμε να ζωγραφιζουμε μπορουμε κ να ασκουμε μαγεια.........

*πραγματι σημερα ιδιως τα παιδια νομιζουν οτι θα πουν ενα 3ορκι κ θα αποκτησουν δυναμεις.ή οτι θα πουν ενα θελω να αποκτησω δυναμεις,θα προσπαθησουν μια μερα και αυτο ειναι ολο!και για να ειμαι ειλικρινης κι εγω καπως ετσι 3εκινησα να ψαχνομαι! Embarassed μετα φυσικα καταλαβα.,,.................
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μαγεία κατά την άποψή μας   Σαβ Σεπ 22, 2012 1:34 pm

Το εχω γραψει ξανα: μαγεια για μενα ειναι η εμφανιση και προσληψη απο τις αισθησεις και το νου κααστασεων που κατω απο φυσιολογικες συνθηκες θα ηταν απιθανο να γινουν αντιληπτες.

Η αποψη μου περι ηλικιας ειναι οτι μεχρι τα 15 περιπου τα πραγματα ειναι καπως ευπλαστα και παρανοησεις γινονται ευκολα.
Για μενα ο Ποττερ και ο Αρχοντας των δαχτυλιδιων , εχουν κανει ζημια στα παιδια και μαλιστα σκοπιμως λογω παγκοσμιοποιησης.
Επιθυμουν παιδια που απο νωρις να χασουν την πιστη σε κατι ανωτερο και τα βαζουν στο λουκι να παλευουν με δαιμονια και αρνητικες ενεργειες, βαζοντας τα στο διπολο καλο- κακο. Το καλο ομως ποιο ειναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Αποφευγουν εσκεμμενα να δειξουν την Ανωτερη Δυναμη , βαζοντας τον ηρωα να παλευει με με τον ιδιο του τον εαυτο για να φτασει ομως που;;;;; Ποιο ειναι το μετρο συγκρισης για να ταυτιστει ο ηρωας; ΄
Στην καλυτερη περιπτωση ο γερος μεντορας του ή η αγαπη του κοριτσιου ή η λανθανουσα ερωτικη σχεση με τον επιστηθιο φιλο του.
Το χαμογελο και η χαρα ζωης απουσιαζει , δειχνοντας γκριζομπλε τοπια και αλλοκοτες νοοτροπιες.
Ειναι η ΚΟΙΝΩΝΙΑ που σας προετοιμαζουν να ζησετε παιδια!!!!!!!!!!!!!
Παρακμιακα ξορκια, αγελαστοι, κατω απο τη γη, με το ΜΑΤΙ να σας εποπτευει, ΣΤΟ ΤΡΙΠΑΚΙ ΤΟΥ FACE BOOK ηδη απο τωρα, για να εκτιθεσται παγκοσμιως και να αισθανεσται μοναδικοι.....

Για σκεφτειτε λιγο ....

Η μαγεία κατά την άποψή μας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ :: Καθημερινότητα-
Μετάβαση σε: