And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Tο χωμα του νεκροταφειου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Witcher Shadow
Admin
Admin

Άντρας Τοξότης Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Tο χωμα του νεκροταφειου   Δευ Ιουν 28, 2010 7:18 am

Το χωμα του νεκροταφειου εχει χρησιμοποιηθει απο πολλους ανθρωπους για τον σκοπο να προκαλεσουν αφυσικες ασθενειες στους εχθρους τους. Ανθρωποι που ειναι εξοικειωμενοι με τα θεματα αυτα λενε οτι ανακατευουν το χωμα του νεκροταφειου με σκονη θειαφι μαζι με τα μαλλια του εχθρου ή προσωπικα αντικειμενα, τα βαζουν σε μειγμα μεσα σε ενα μπουκαλι με 9 πινεζες, 9 καρφιτσες και 9 βιδες, και θαβουν το μπουκαλι κατω απο την πορτα του σπιτιου του εχθρου ή στον δρομο καθως το φεγγαρι χανεται με σκοπο να τους κανουν να πονεσουν ή να τους αναγκασει να φυγουν μακρια. Αλλοι υποστηριζουν οτι βαζουν χωμα νεκροταφειου στο παπουτσι του εχθρου και μαρκαρουν το μονοπατι απο το σπιτι του θυματος στο κοντινοτερο νεκροταφειο, σκορπιζοντας σε καθε σταυροδρομι το χωμα του νεκροταφειου ωστε να κανουν τον εχθρο να ακολουθησει αυτο το μονοπατι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://triquetra.freeforumsblog.com
angelic_wings
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Παρθένος Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Δευ Απρ 25, 2011 6:42 am

Να υποθεσω πως αυτα τα μαγικα ανηκουν στη μαυρη μαγια και πως σκοπο εχουν να προκαλεσουν το θανατο.Σιγουρα υπαρχουν ατομα που θα το κανουν η που το χουν κανει ηδη ,αλλα αληθεια με τι σκεπτικο?Δεν ξερουν τι τους περιμενι απο το νομο των τριων?
Εχει τυχει κατι αναλογο στην οικογενεια μου αλλα δεν μας οδηγησε στο θανατο ευτυχως.Σε αυτη την περιπτωση να φανταστω πως ο νομος των τριων θα ναι ανελεητος.
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Τρι Απρ 26, 2011 8:31 am

Η συζήτηση περί λευκών και μαύρων μάγων συνεχίζεται εδώ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Fiery_Wind
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Κριός Τίγρης
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2011
Χιούμορ : Ατελείωτο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Δευ Ιαν 09, 2012 10:55 am

Μπορεί αυτό να χρεισιμοποιηθει για το καλό του π.χ να το κάνουμε να ακολουθήσει κάποιον δρόμο αλλά για να βρει ή να δει κάποιον ή κάτι που θα τον βοηθήσει ? ? ?
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Παρ Οκτ 05, 2012 2:52 pm

Τα παραδοξα και απιθανα εμενα συναντουν!
Επισκεπτομαι συχνα το νεκροταφειο λογω του μπαμπα μου. Καποια φορα ειχε ερθει συνοδηγος η μαμα στο νεκροταφειο παρεα και ψιλοβρεχε. Οτι το ειχα πλυνει το αυτοκινητο και λογω της βροχης η μαμα μου χωρις να το θελει πατησε λασπες , με αποτελεσμα να μου κανει το πατακι του συνοδηγου χαλια.
Βαρεθηκα να το καθαρισω και δεν ασχοληθηκα αμεσα.
Τις επομενες μερες εγινε μια καραμπολα μπροστα μου στη Συγγρου και απεφυγα να εμπλακω , λες και καποιος με τραβηξε.
Μετα ενα πρωι πηγαινοντας στη δουλεια , πισω απο τη μονη Πετρακη λογω αερα ,ενα τεραστιο δεντρο κυριολεκτικα εκτοξευτηκε απο το παρτερι του και προσγειωθηκε ακριβως πισω μου ,χωρις καν να με ακουμπισει...μεσα στο δρομο.
Απορησα με την τυχη μου και αρχισα να ψαχνω τι αλλαγη ειχα κανει στο αυτοκινητο.
Το ματι μου επεσε πανω στο λασπωμενο πατακι!
Λοιπον 2 χρονια ειχα το πατακι βρωμικο , μη φυγει το χωμα και αν κατα λαθος δεν το επλενε ο αντρας μου , ακομα θα το φυλαγα.
Ειναι κρυο πραγμα αυτο το χωμα αλλα δεν ξερω... με εμενα κατι περιεργο εγινε.
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Παρ Οκτ 05, 2012 5:05 pm

Πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία! Καλύτερα που το έπλυνε όμως. Ποτέ δε ξέρεις πότε θα σου ρθει απ' το πουθενά. Είναι όντως κάτι το 'κρύο' το χώμα του νεκροταφείου. Το παρατήρησα πριν ένα μήνα που πήγα να δω τον τάφο της γιαγιάς μου. Ήταν λες και ήταν και το χώμα νεκρό, και αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν πως αμέσως έξω από τα όρια του νεκροταφείου το χώμα ήταν κανονικό.

Δεν είναι φορτισμένο αρνητικά, απλώς είναι δεμένο με τον θάνατο αυτό το χώμα. Αυτό εξέλαβα.
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Σαβ Οκτ 06, 2012 7:27 am

Αυτο που ειπες ακριβως Epsilon , νεκρο χωμα . Εντυπωσιακα διαφορετικο!
sileveth
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ζυγός Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Σαβ Οκτ 06, 2012 8:43 am

Παρόμοια αποτελέσματα έχουν και ξόρκια με νεκρόλαδο (δηλαδή λάδι από καντήλι νεκρού) αλλά εννοείται πως τέτοια ξόρκια επιφέρουν μεγάλα προβλήματα στο άτομο που του επιτίθεσαι και φυσικά ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ συνέπειες στο άτομο που θα τα κάνει
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Σαβ Οκτ 06, 2012 2:33 pm

Λοιπον αντε θα σας το πω , αλλα μην ανατριχιασετε.
Επειδη αγαπω πολυ τον μπαμπακα , στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου εχω εδω και 9 χρονια το προσωρινο σταυρο του ταφου του, ξερετε.. αυτον που βαζουν στις πρωτες 40 μερες πριν γινει το μαρμαρινο μνημα και οταν εγινε η εκταφη στα 4 χρονια , πηρα τη φωτογραφια απο τον ταφο και την εχω στη ντουλαπα μου στη δουλεια.
Τι να σας πω τωρα...ολα πανε ανελπιστα καλα!
Ισως λογω δικης μου καλης προθεσης και δικου του καλου πνευματος , εχω την προστασια του. Νιωθω οτι υπαρχει γυρω μου παντα.

Υ.Γ: Φανταστειτε οταν δεν το πλενω εγω και το παω πλυντηριο , τι παθαινει ο υπαλληλος οταν ανοιγει πορτ μπαγκαζ να καθαρισει.....!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Σαβ Οκτ 06, 2012 3:06 pm

Παντως περα απο την πλακα, η χρηση του Χωματος δεν ειναι καλη! Μπορει στην αρχη να δειχνει "καλα σημαδια", αλλα με τον καιρο τα "σημαδια" αυτα θα αποδειχθουν "κακοι οιωνοι".
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Σαβ Οκτ 06, 2012 3:29 pm

Το παραεκανα λιγο , πραγματι αυτοι οι χωροι ειναι ποτισμενοι με πονο , θλιψη και αποδομηση ζωων.
Το χωμα και γενικα οποιο υλικο απο κει , φερει πολυ βαρυ φορτιο.
Αν δεν ειχα τοσο θλιψη μεσα μου , δεν θα ειχα κανει και ο,τι εκανα , χωρις φυσικα να ειναι και το πρεπον.
Το συμπαν δειχνει επιεικια στις μεχρι τωρα αβλεψιες μου. Ειναι ο μπαμπας ομως....
dimitra_
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Δράκος
Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Σαβ Οκτ 06, 2012 5:49 pm

Τι λες κούκλα μου το παράκανες? Εγώ έχω γαρύφαλλα από τον τάφο της γιαγιάς μου γιατί οι φίλες της πετούσανε γαρύφαλλα κατά την διάρκεια της ταφής, μέσα στην θλίψη και την μαυρίλα μου έπιασα ένα τέτοιο γαρύφαλλο και το έχω κρατήσει μέσα σε ένα παλιό δερματόδετο βιβλίο που όποτε με έβλεπε να το διαβάζω μου έλεγε πως θα γίνω μεγάλη επιστήμονας...
Όποιος δεν έχει χάσει το στήριγμα του δεν καταλαβαίνει τι αξία έχουν αυτά τα πράγματα. Άλλο να πάρεις χώμα ή νεκρόλαδο από έναν τάφο και άλλο να κρατήσεις μια φωτογραφία ή τον σταυρό.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Σαβ Οκτ 06, 2012 6:02 pm

Dimitra, ολοι εχουμε χασει στηριγματα. Και γω εχασα πολλα ατομα, φιλους απο μαχες και συγγενεις. Ολους τους αγαπουσα πολυ, αλλα επρεπε ομως να προσεξω και τι θα κανω. Οπως μου ειχε πει ο Μεντορας πριν πολλα χρονια, "...ακομα και ενα μικρο πετραδακι, μαζεμενο απο τον ταφο, μπορει να αλλαξει το πεπρωμενο και το μονοπατι του θανοντα απ' οπου προηλθε. Υπαρχουν πολλοι λογοι που δεν περνουμε αντικειμενα απο το νεκροταφειο. Εκει ζουν οι ψυχες των νεκρων. Το σπιτι τους. Το οτι ειναι νεκροι δεν σημαινει οτι δεν βλεπουν ή δεν ακουν. Δεν ειναι σωστο να "κλεβουμε" απο το σπιτι τους."

Με αυτο εννουσε οτι, ακομα και με ενα μικρο πετραδακι μπορουμε να αλλαξουμε την φυσικη ροη εξελιξης της ψυχης του θανοντα. Μπορει να επηρεασουμε την φυση του πνευματος. Ειτε πολυ, ειτε λιγο.

Αυτα ειχα να πω για το Νεκροταφικο Χωμα. Ειθε οι θεοι να σας προστατευουν.

Με εκτιμηση
Magnus Belenor
dimitra_
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Δράκος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Σαβ Οκτ 06, 2012 6:21 pm

Είναι μία ενδιαφέρουσα εκδοχή αυτό που μου παραθέτεις. Μου δίνεις κάποια ερεθίσματα για σκέψη και αναζήτηση τολμώ να πω. Αν και θεωρώ τα νεκροταφεία "επένδυση" της Εκκλησίας αλλά το θέμα ξεφεύγει πολύ και δεν υπάρχει λόγος για συζήτηση του εδώ.
Να επισημάνω σαφώς πως αν κανείς δεν έχει εμπειρία να μην ανακατευτεί με τους νεκρούς διότι ταράζοντας αυτά τα νερά θα οδηγηθεί σε πολύ επικίνδυνους δρόμους. Είτε αυτό είναι χώμα από νεκροταφείο είτε λάδι είτε κεριά είτε ακόμα και οστά ή άλλοι μάρτυρες.
Fiery_Wind
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Κριός Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 12:51 am

Οστά ? ? ? affraid affraid affraid affraid affraid
Τι να τα κανουν τα οστά ?
dimitra_
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Δράκος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 4:42 am

Haris_Astr πολλά πράγματα ακόμα και ο ίδιος ο νεκρός μπορούν να χρησιμοποιηθούν στην μαγεία και ιδιαίτερα στην επιθετική. Δεν χωρούν όμως τέτοιες συζητήσεις στο φόρουμ. Καλή σου μέρα!
Fiery_Wind
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Κριός Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 4:55 am

Σε ευχαριστώ πολύ,καλή σου μέρα επίσηςVery Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 6:41 am

Η ζωη μετα θανατο;;;;;
Υπαρχει τετοιο topic ή να ανοιξουμε ενα να πουμε τις αποψεις μας;;;
Απο εδω που ξεκινησαμε εχει ενδιαφερον η συνεχεια !
Fiery_Wind
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Κριός Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 10:34 am

dimitra_ έγραψε:
Haris_Astr πολλά πράγματα ακόμα και ο ίδιος ο νεκρός μπορούν να χρησιμοποιηθούν στην μαγεία και ιδιαίτερα στην επιθετική. Δεν χωρούν όμως τέτοιες συζητήσεις στο φόρουμ. Καλή σου μέρα!
ο ίδιος ο νεκρος ? :$ Το σώμα του εννοείς ?
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 10:43 am

Haris_Astr έγραψε:
dimitra_ έγραψε:

Αστα αυτα τωρα , δεν ειναι καλα πραγματα , μην σε εξιταρουν απλα επειδη ειναι τοσο μακαβρια.
Υπαρχουν φωτεινα θεματα να ασχοληθεις!
Fiery_Wind
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Κριός Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 12:24 pm

Μαύρη Γατα έγραψε:
Haris_Astr έγραψε:
dimitra_ έγραψε:

Αστα αυτα τωρα , δεν ειναι καλα πραγματα , μην σε εξιταρουν απλα επειδη ειναι τοσο μακαβρια.
Υπαρχουν φωτεινα θεματα να ασχοληθεις!

Δεν με εξιταρουν απλά μου κινησε την περιεργια!
dimitra_
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Δίδυμος Δράκος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 12:30 pm

H περιέργεια σκότωσε την γάτα λένε και δεν εννοούν αυτήν που σου απάντησε πιο πάνω. Είπα πως δεν είναι ο χώρος και ο χρόνος για τέτοιες συζητήσεις. Αν από τους διαχειριστές θέλουν να σου απαντήσουν για την χρήση των νεκρών και της όλης ιδέας στην μαγεία είναι στο χέρι τους. Θα μπορούσα αν το ήθελαν να κάνω και ολόκληρο ποστ αλλά δεν είναι κάτι που θέλω εγώ διότι υπάρχουν και αθώα μάτια και σκληροί εκμεταλλευτές στον χώρο αυτό.
Fiery_Wind
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Κριός Τίγρης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 1:08 pm

dimitra_ έγραψε:
H περιέργεια σκότωσε την γάτα λένε και δεν εννοούν αυτήν που σου απάντησε πιο πάνω. Είπα πως δεν είναι ο χώρος και ο χρόνος για τέτοιες συζητήσεις. Αν από τους διαχειριστές θέλουν να σου απαντήσουν για την χρήση των νεκρών και της όλης ιδέας στην μαγεία είναι στο χέρι τους. Θα μπορούσα αν το ήθελαν να κάνω και ολόκληρο ποστ αλλά δεν είναι κάτι που θέλω εγώ διότι υπάρχουν και αθώα μάτια και σκληροί εκμεταλλευτές στον χώρο αυτό.
H γάτα έχει 7 ζωές tongue λαλαλα..
Δεν προκειται να ανακατευτω με τους νεκρους απλα μου έγινε απορία
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Κυρ Οκτ 07, 2012 2:16 pm

Δεν θα επανερθω στο θεμα , αλλα γραφω κατι τελευταιο.

Εχω κατσει στο πλευρο τουλαχιστον 80 ανθρωπων που εκαναν το ΜΕΓΑΛΟ βημα και αφησαν την τελευταια τους πνοη , πιστοποιωντας το θανατο τους , βγαζοντας την περιφημη ισοηλεκτικη γραμμη στο καρδιογραφημα.
Ειναι ιερος ο θανατος και η όποια χαριτωμενη κουβεντουλα για γαργαλιστικες λεπτομερειες ειναι υβρις.
Τοσα υλικα υπαρχουν στη φυση για μαγεια .Ας αφησουμε τους μακαριους στην ησυχια τους.
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tο χωμα του νεκροταφειου   Δευ Οκτ 08, 2012 2:56 am

Το θέμα ξέφυγε. Χάρη δεν δίνουμε καμία πληροφορία σε σχέση με σκοτεινές τέχνες. Εγώ προσωπικά δε γνωρίζω κιόλας. Όπως σου είπε και η Γάτα υπάρχουν φωτεινότερα θέματα. Αν θέλεις διάβασε το νέο θέμα που άνοιξε σε σχέση με τη ζωή μετά τον θάνατο. Θα διευρύνει την αντίληψή σου επί του θέματος.

Παρακαλώ οποιαδήποτε άλλη απάντηση στο θέμα, να έχει σχέση με το χώμα του νεκροταφείου, κι όχι με κάτι άλλο. Ευχαριστώ.

Tο χωμα του νεκροταφειου
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΜΑΓΕΙΑ :: Μαγεία Hoodoo & Voodoo-
Μετάβαση σε: