And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

H Επαφη με τους Δρακους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: H Επαφη με τους Δρακους   Κυρ Δεκ 19, 2010 2:45 am

Οι Δρακοι μπορει να φανουν πολυ δυσκολο στο να τους αντιμετωπισεις καποιες φορες. Μπορει να γινουν πολυ αλαζονικοι, πεισματαρηδες και παντοδυναμοι, αλλα τις υπολοιπες φορες ειναι πολυ καλοι, συνεργασιμοι, και σεβαστοι. Μπορει να γινει εκνευριστικο αλλα 8α πρεπει να κρατησεις στο μυαλο σου οτι μπορει να εχουν διαθεσεις και αλλαγες στη διαθεση τους οπως εμεις. Εργαζεσαι με αλλη οντοτητα, δεν θα κανουν ακριβως αυτο που θελεις ολη την ωρα. Πιο πολυ η συμπεριφορα τους εχει να κανει με το πως θα πλησιασεις τον Δρακο και πως θα αντιδρασει μαζι σου.

Ενας αλλος σημαντικος παραγοντας ειναι ο τυπος της σχεσης που θα χτιστει αναμεσα σε σενα και τον Δρακο. Ποσο καιρο θα συνεργαζεσαι μαζι του, και αν τους σεβεσαι ή οχι. Δεδομενου οτι ειναι πολυ προσεκτικοι με τους ανθρωπους, κερδιζοντας την εμπιστοσυνη τους ειναι τα πρωτα πραματα που χρειαζεται να κανεις. Με αυτο το τροπο, θα καταληξεις με μια πολυ στενη σχεση μαζι του και ετσι θα μπορεις να καταλαβαινεις καλυτερα τις διαθεσεις του Δρακου σου. Παρακατω θα αναφερω μερικα πραματα που πρεπει να εχεις στο νου.

Ειναι συχνα αυθορμητοι και συχνα ενεργουν με τυχαιο τροπο. Φαινεται να εχουν μεγαλη αισθηση καλου χιουμορ, κατι που μπορει να σε διασκεδαζει αλλα μπορει να γινει και σκετη συγχυση οταν προσπα8εις να κανεις κατι σοβαρο ή εχει συναισθηματικο βαρος για σενα.

Το μονοπατι του Δρακου δεν ειναι για τον καθενα γιατι θελει πολυ προσπαθεια, πολυ χρονο και κουραγιο. Δεν ειναι μονο διαβασμα και πρακτικη αλλα πρεπει να βρεις και τον τροπο να συνεργαστεις με αυτα τα μαγικα πλασματα. Ειναι πολυ πιο διαφορετικο απο το να καλεις διαφορα πνευματα ή Στοιχεια.

(Στις παρακατω προειδοποιησεις με λευκο ειναι η επεξηγηση τους σε αυτες που χρειαζονται μια.)

1. Ποτε μην καλεις τον Δρακο σου στον ιερο σου χωρο και αρχιζεις να τον διαταζεις να κανει διαφορα. Να του συμπεριφερεσαι οπως θα ηθελες εσενα να σου συμπεριφερονται. Δωστου σεβασμο ως ισο και οχι ως υπηρετη, και θα συνεργαστουν μαζι σου.

Αυτο ειναι απλα μια καλη συμβουλη για καθε μαγικο πλασμα που καλεις και επιθυμεις να συνεργαστεις. Οταν επικαλεις κατι, το προσκαλεις στο χωρο σου. Προσπαθησε να εισαι ενας ευχαριστος οικοδεσποτης αλλιως θα δεις οτι κανενα μαγικο πλασμα δεν θα απανταει στα καλεσματα σου

2. Μη δειξεις οτι τον φοβασαι. Εχουν μια ενισχυμενη και υπερ-αναπτυγμενη αισθηση και μπορουν κυριολεκτικα να μυρισουν τον φοβο. Αν εντοπισουν και τον παραμικρο φοβο ή παρομοιο, δεν θα σε σεβαστουν σαν ισο και θα θεωρησουν οτι κανεις χασιμο χρονου και ενεργειας απο μερια τους.

Η θεληση μας δινει στην ενεργεια μορφη και κατευθυνση. Αν καλεσεις εναν Δρακο που σε τρομοκρατει δεν θα καταφερεις τιποτα. Η μαγεια σου θα διαλυθει και θα διασκορπιστει χωρις να εχει το επιθυμητο αποτελεσμα επειδη εισαι πολυ φοβισμενος για να το χειριστεις. Επιπλεον, η Δρακοντια ενεργεια εχει τη δικη της προσωπικοτητα και ελλατωματα. Με το να την φοβασαι δεν θα σε βοηθησει να δημιουργησεις δεσμο μαζι της.

3. Μη επιτεθεις ποτε στον Δρακο που εχεις καλεσει. Εσυ τον καλεσες. Οχι αυτος.

4. Οι Δρακοι ειναι πολυ ευφυεις. Μην προσπαθησεις να τους κανεις καποια ανοησια.

5. Οι Δρακοι τεινουν να μιλουν με γριφους και συμβολισμους.

Αυτο ειναι μια τελεια ευκαιρια να αρχισεις να κρατας αρχειο τι σημαινουν τα συμβολα για σενα. Ενω μερικες φορες μπορεις να προεκτεινεις το προσωπικο νοημα απο την καθολικη σημασια που βρισκεται στα βιβλια, τα δικα σου χειρογραφα ειναι τα συμβουλευτεις καλυτερα πρωτα.

6. Το μονο εργαλειο που ο Δρακος σεβεται (δεν φοβαται) ειναι το Αθαμι και το Σπαθι, αλλα μονο οταν το κραδαινει ενας πολυ σιγουρος Μαγιστρος που ειναι ετοιμος να σταθει μπρος του.

7. Αν νιωσεις αβολα με τη παρουσια του παροντος Δρακου, προσεκτικα και ευγενικα εξηγησε του τις επιθυμιες σου και τις ευχες που τον αφορουν. Θα σε καταλαβουν και ειτε θα σε βοηθησουν συνεργαζοντας μαζι σου ειτε θα σε αφησει στην ηρεμια σου.

Αν εχεις μια αμεση, αρνητικη αντιδραση, απλα αντεστρεψε την επικληση και ελευθερωσε τον. Ειναι καλυτερα να εισαι ασφαλης απο το να σε κλαιμε.

8. Πριν απορριψεις την βοηθεια ή την παρουσια του Δρακου, βρες πρωτα τι εχουν να σου προσφερουν και να σε διδαξουν. Δεν περιφερονται απλα εκει οπου δεν ειναι επιθυμητοι ή δεν χρειαζονται.

Αν συνεργαζεσαι με Δρακο και σου προτεινει κατι το οποιο για σενα ειναι εναντια με την ηθικη σου, ζητησε ξεκαθαριση. Οι Δρακοι δεν ειναι ανθρωποι, ο τροπος και η διαδικασια σκεψης τους ειναι διαφορετικη απο τη δικη μας, και απλα δεν κατανοουμε αυτα που μας προτεινουν ή μπορει να λειτουργουν με εναν διαφορετικο τροπο ηθικης. Αν συνεχιζεις και δεν συμφωνεις, τοτε ευχαριστησε τον ευγενικα και πες του "οχι". Μπορεις να δωσεις αν θελεις μια εξηγηση της απαντησης σου, με τον τροπο αυτο δεν θα βλαψεις την σχεση σου με τον Δρακο. Οι Δρακοι εκτιμουν την ειλικρινια, που σημαινει να εισαι ειλικρινης και με τον εαυτο σου.

9. Παντα να τους δινεις μια προσφορα. Δεν θα κανουν κατι για το τιποτα.

10. Οι περισσοτεροι Δρακοι τεινουν να ειναι λεπτοι σε συμπεριφορα στις πρωτες σας επαφες. Να εισαι ευαισθητος και να εχεις επιγνωση του τι γινεται γυρω σου γιατι αν υπαρχει κατι που θα τους θεσει σε κινδυνο δεν θα κανουν γνωστη την παρουσια τους.

11. Προσεχε τι ζητας, θα παρουν τα πραγματα κυριολεκτικα και χωρις ελεος. Μην αφηνεις τρυπες στις επιθυμιες που παρουσιαζεις στον Δρακο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Κυρ Δεκ 19, 2010 8:52 am

ΩΩΩ!!! καταπληκτικό, και έχω πολλές απορίες! θα θέσω μερικές τώρα και έπειτα βλέπουμε Razz

Παράθεση :
6. Το μονο εργαλειο που ο Δρακος σεβεται (δεν φοβαται) ειναι το Αθαμι και το Σπαθι, αλλα μονο οταν το κραδαινει ενας πολυ σιγουρος Μαγιστρος που ειναι ετοιμος να σταθει μπρος του.

Αυτό σημαίνει πως πάντοτε πρέπει να τα έχουμε δίπλα μας όταν δουλεύουμε με δράκους ή ώσπου να αναπτυχθεί μία σχέση;

Παράθεση :

Τι είδους προσφορά;

Παράθεση :
10. Οι περισσοτεροι Δρακοι τεινουν να ειναι λεπτοι σε συμπεριφορα στις πρωτες σας επαφες. Να εισαι ευαισθητος και να εχεις επιγνωση του τι γινεται γυρω σου γιατι αν υπαρχει κατι που θα τους θεσει σε κινδυνο δεν θα κανουν γνωστη την παρουσια τους.

Τι θα μπορούσε να τους θέσει σε κίνδυνο;

Επίσης πως επιλέγουμε ποιον δράκο θα καλέσουμε; άντε πες ξέρουμε το στοιχείο του, μετά;
kafrilina
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Κυρ Δεκ 19, 2010 11:01 am

αν κανεις επικληση με τι μορφη εμφανιζονται?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Κυρ Δεκ 19, 2010 12:40 pm

Filosofos έγραψε:
ΩΩΩ!!! καταπληκτικό, και έχω πολλές απορίες! θα θέσω μερικές τώρα και έπειτα βλέπουμε Razz

Παράθεση :

Αυτό σημαίνει πως πάντοτε πρέπει να τα έχουμε δίπλα μας όταν δουλεύουμε με δράκους ή ώσπου να αναπτυχθεί μία σχέση;

O Δρακος σεβεται μονο αυτο. Ολα τα αλλα δεν εχουν τοση δυναμη απεναντι του. Το Αθαμι και το Σπαθι ειναι βασικα εργαλεια οπως ειναι και για την κλασσικη μαγεια.

Παράθεση :

Τι είδους προσφορά;

Προσφορα οπως κανεις και στους θεους ή τα πνευματα που επικαλεις.

Παράθεση :

Τι θα μπορούσε να τους θέσει σε κίνδυνο;

Οτιδηποτε θα απειλουσε και σενα. Οτιδηποτε κακο. Θα πρεπει να εισαι σιγουρος οτι ειναι ασφαλες ο ιερος χωρος σου. Να τον εχει ασφαλη απο τετοιου ειδους κινδυνους

Επίσης πως επιλέγουμε ποιον δράκο θα καλέσουμε; άντε πες ξέρουμε το στοιχείο του, μετά;
Dark Force
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Κυρ Ιαν 30, 2011 3:56 am

kafrilina έγραψε:
αν κανεις επικληση με τι μορφη εμφανιζονται?

ο δρακος μην περιμενεις οτι θα σου εμφανιστει μπροστα σου παντα ετσι οπως τον περιγραφουν τα εργα

μπορει αν τον καλεσεις να μην τον δεις/ακουσεις και καθολου αλλα θα αισθανθείς μια εσωτερικη δυναμη μεσα σου που όμοια της δεν θα εχεις ξανα ζησει... κ αυτο σημαδι τους ειναι

εχω αφιερώσει ενα μεγάλο κομμάτι της ζωής μου στους δράκους, ασχολουμαι μαζι τους απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου και οσο κι'αν γυρισω πισω τον χρονο.. εχω επικαλεστεί πολλες φορες δρακο κ μονο μια φορα τον εχω δει σε οραμα κ στην κανονικη μορφη του, αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν με υπολογιζαν τα προηγουμενα χρονια..αλλα το οτι ο χρονος για ολα τα μαγικα πλασματα δουλευει με διαφορετικες ταχυτητες απο οτι σε εμας, αν εμεις πουμε οτι εγκαταλειπουμε γιατι εχουν περασασει χρονια αλλα τζιφος αυτο δεν σημαινει οτι δεν μας ακουν αλλα περιμενουν το ποτε θα ειμαστε ετοιμοι εμεις να τους δεχτουμε
mikro metalaki
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Χιούμορ : satiristiko :P

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Δευ Φεβ 07, 2011 12:42 pm

οταν λες να τους δινις μια προσφορα τι ιδους προσφορα ειναι αφτη με τι εχει να κανι?
<kostas>
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Βουβάλι
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Δευ Φεβ 07, 2011 1:17 pm

mikro metalaki έγραψε:
οταν λες να τους δινις μια προσφορα τι ιδους προσφορα ειναι αφτη με τι εχει να κανι?

δηλαδη να τους δωσεις κατι για ανταλαγμα δεν ξερω για τους δρακους το τι τους αρεσουν Rolling Eyes

mikro metalaki
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Χιούμορ : satiristiko :P

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Πεμ Φεβ 10, 2011 6:18 pm

α διλαδι αμα του δοσο φιλακι σιμβιβαζετε? xDDD
Viaddar
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Τετ Αυγ 10, 2011 11:02 am

mikro metalaki έγραψε:
α διλαδι αμα του δοσο φιλακι σιμβιβαζετε? xDDD

δεν ξερψ για τους δρακουσ , εγω παντως ναι !!! Razz
Viaddar
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Σκύλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Τετ Αυγ 10, 2011 11:04 am

πως μπορεις να επικαλεσεις ενα δρακο ? τι διαδικασια υπαρχει
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Τετ Αυγ 10, 2011 12:02 pm

Viaddar έγραψε:

Η επαφή με τους δράκους είναι για πολύ προχωρημένα επίπεδα.
Viaddar
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Δίδυμος Σκύλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Πεμ Αυγ 11, 2011 2:13 am

Filosofos έγραψε:
Viaddar έγραψε:

Η επαφή με τους δράκους είναι για πολύ προχωρημένα επίπεδα.

α, οποτε "it's out of the question " Razz απλα μου κινησε την περιεργια η δημοσιευση
Μαύρη Γατα
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Κριός Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2012
Χιούμορ : δηλητηριωδες

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Παρ Μαϊος 24, 2013 3:03 pm

Αγορασα προσφατα ενα δρακο αλογο dragonhorse, απο σκουρο πρασινο νεφριτη, δεν ειχα κατα νου κατι τετοιο, ξαφνικα τον ειδα και με τραβηξε. Αρχικα ειπα να το κρατησω επανω μου, αλλα ειχε πολυ δυνατη ενεργεια για να τον εχω μαζι μου. Μου προκαλουσε ταραχη. Τελικα τον εβαλα στην εστια του σπιτιου να το φυλαει. Του ζητησα με καθε σεβασμο να ειναι , αν συμφωνει κι εκεινος ο φυλακας του σπιτιου. Πραγματι πολλα πραγματα διορθωθηκαν με την αφιξη του σπιτι. Προσφατα δικο μου ατομο αντιμετωπισε ορθοπαιδικο προβλημα και εχρηζε χειρουργικης αντιμετωπισης. Τον πηρα μαζι μου μεσα στο χειρουργειο και η επεμβαση εγινε τοσο ευκολα , ηρεμα και γρηγορα που λογικα δεν ηταν αναμενομενο. Αντε μια και ειναι αλογο, του ζητησα να βοηθησει δινοντας δυνατα ποδια και γρηγορη αναρρωση οπως εκεινος σαν δρακος εχει. Εγινε και αυτο...
Τωρα που τα γραφω αυτα με παρακολουθει αυταρεσκα και χαριτωμενα απεναντι μου, εκει που αραζει συνηθως και νιωθω οτι ειναι χαρουμενος...! Αχ αυτοι οι Δρακοι!
power
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ζυγός Άλογο
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Κυρ Φεβ 09, 2014 10:32 am

τοσες αποριες υπαρχουν κανης δεν θα απαντηση
αν οχι εν ολιγης υπαρχουν και οι δρακοι για καποιυς μαγους ανωτερων επιπεδων
Delta01
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Μαϊμου
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2013
Χιούμορ : τρολερικο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Σαβ Ιουλ 12, 2014 5:11 am

Αυτό το άρθρο πραγματικά δεν το έχω καταλάβει πως μπορώ να επικοινωνήσω με ένα. Δράκο δηλαδή πως μπορώ να τον καλέσω
Epsilon
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Ιχθύς Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Κυρ Ιουλ 13, 2014 4:29 am

Τότε άστο. Είναι νωρίς ακόμη.
γητευτης
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Τρι Οκτ 07, 2014 5:23 am

Αν εχεις μια αμεση, αρνητικη αντιδραση, απλα αντεστρεψε την επικληση και ελευθερωσε τον. Ειναι καλυτερα να εισαι ασφαλης απο το να σε κλαιμε.

Πως μπορω να αντιστρεψω την επικληση.
Ravenwolf
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Λέων Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Τετ Οκτ 08, 2014 9:55 am

Η αποψή μου πάνω στο θέμα Δρακόντια Μαγεία είναι αν δεν είσαι έτοιμος μην το επιχειρείς. Είναι σαν Τριτοβάθμια εκπαιδευση. Πρέπει πρώτα να περάσεις την πρώτη και την δευτερη για να πας σ αυτήν. Σου δίνει μεγάλη δύναμη στα ξόρκια, αλλά όπως είπε και ο Σταν Λι "με την μεγάλη δύναμη έρχεται και μεγάλη ευθύνη". Το να μαθητεύσεις με δράκους δεν είναι εύκολη δουλεια. Θέλει αφοσίωση και προσπάθεια. Γι αυτό ο καθένας που θέλει να ασχοληθεί ας το σκεφτεί διπλά αν είναι έτοιμος σε γνωσεις και αν είναι έτοιμος στην υπόσχεση που θέλει να δώσει σαν μαθητής. Και το δευτερο μέλος δεν ισχύει μονο για την Δρακόντια αλλά για όλες τις μορφές.
Οι δράκοι είναι πλάσματα από άλλο κόσμο, από αλλη διάσταση. Πρέπει να είναι σε θέση ο αναζητητής να μπορεί να αισθανθεί διαφορετικές δονήσεις ώστε να μπορεσει να τους αισθανθεί. Δουλεύει πρώτα σαν άνθρωπος και μετά σαν συνεργάτης δράκων.
Μην επικαλείς ό,τι δεν μπορείς να διώξεις. Ένας από τους βασικούς κανόνες της Τέχνης. Δεν πρόκειται να βρείτε πολύ εύκολα κάποιον ο οποίος θα σας πει πως να το κάνετε χωρίς να σας ξέρει. Δυο βασικοί λόγοι είναι για να προστατέψει το τελετουργικο από τους αρχάριους λόγω σεβασμού και ο άλλος είναι για να προστατέψει τον άνθρωπο που το θέλει. Η μαγεία είναι ενέργεια σαν την φωτιά. Αν δεν προσέχεις καιγεσαι. Έτσι κι εδώ ο απρόσεκτος μπορεί να πληγωθεί όχι φυσικά αλλά νοητικά.
Ένας απλός τρόπος για να προσελκύσετε την δυναμη τους στην ζωή σας είναι όπως έκανε και η Μαυρη Γάτα με τοτέμ. Μικρές απεικονήσεις τους που να τις νιώθετε ότι η συμβολίζουν κάτι ή όντως είναι κάτι.
Τέλος όποιος θέλει πραγματικά να ασχοληθεί με κάτι, τον ενδιαφέρει δεν κάθεται απλά και περιμένει. Ψάχνει παντού. Και αν όντως ειναι στην μοίρα του να το συναντήσει αργά ή γρηγορα θα εμφανιστεί κάτι που θα τον βοηθήσει (το γνωστό "όταν ο μαθητής είναι έτοιμος, ο δάσκαλος εμφανίζεται μόνος του).

Αυτά τα λίγα
http://signofthedragon.blogspot.com
Black Panther
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Καρκίνος Κατσίκα
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Επαφη με τους Δρακους   Τετ Οκτ 08, 2014 2:55 pm

Εγω τελικα Λυκο μου τους δρακους μου τους χαρισα...
Δεν με τραβουσαν πια, ασε που σαν ερπετικη φυση με ανατριχιαζαν. Μολις τους ξεφορτωθηκα, πολλα αλλαξαν προς το τελειο (ουτε καν προς το καλυτερο).
Πιστευω πως δεν μου ταιριαζουν τελικα αυτες οι ενεργειες, ασε που πια δεν τις εχω και αναγκη...

H Επαφη με τους Δρακους
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΜΑΓΕΙΑ :: Δρακόντια Μαγεία-
Μετάβαση σε: