Πρόσφατα Θέματα

» Οι Βαθμοί στη Δρακόντεια Μαγεία
Παρ Ιαν 19, 2018 4:55 pm από Witcher

» Τι είναι η Δρακόντεια Μαγεία;
Παρ Ιαν 19, 2018 10:47 am από Witcher

» Η Φυλακή Μάουντσβιλ
Πεμ Ιαν 11, 2018 5:32 pm από Witcher

» Ανακοινώσεις 2018
Τετ Ιαν 10, 2018 12:49 pm από Witcher

» Eastern State Penitentiary: Το Αληθινό Στοίχειωμα των “12 Πιθήκων”
Τρι Ιαν 09, 2018 11:21 am από Witcher

» καλη χρονιααααα και καλως σας βρηκα!!
Κυρ Ιαν 07, 2018 1:20 pm από teras

» Μεταλλική Μαγεία (Metal Magic)
Παρ Δεκ 29, 2017 1:44 pm από Witcher

» Πύρινοι - Οι Μάγοι της Φωτιάς
Παρ Δεκ 29, 2017 11:35 am από Witcher

» Το Απάγκιο εκδοσεις Libron
Παρ Δεκ 29, 2017 1:34 am από Black Panther

Δαιμονας; (δε ξερω)

Μοιραστείτε
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Φήμη : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2010

Δαιμονας; (δε ξερω)

Δημοσίευση  Filosofos Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 10:44 pm

Καθώς τα όνειρα είναι σημαντικό κομμάτι των απόκρυφων τεχνών, λέω να αρχίσω να ανεβάζω για να μάθουμε όλοι απ' τους εμπειρότερους.

Να ξεκαθαρίσω πως απ' το όνειρο που παραθέτω παρακάτω δε κατάλαβα τίποτε, αλλά ήταν ζωντανό με όλη την έννοια της λέξης.

Ήταν όνειρο, μέσα σε όνειρο. Λαγοκοιμόμουν, και ξαφνικά κάτι με ξύπνησε. Ανοίγω τα μάτια μου και βλέπω μια ανθρώπινη φιγούρα κοκκινόμαυρη με φτερά στην πλάτη, να στέκει στο παράθυρό μου (από μέσα) και να με κοιτάει. Εγώ φρίκαρα, άρχιζα να φωνάζω σαν υστερικό και ξύπνησα (και μεταφέρθηκα στο άλλο επίπεδο ονείρου). Εκεί είπα ένα όνειρο ήταν, αλλά έτσι όπως καθόμουν στο κρεβάτι μου, είδα κάτι μικρό να κινείται μέσα στο δωμάτιο. κοίταξα προσεκτικά και είδα μια πολύ μικρή τίγρη. Την έπιασα, την έλουσα με αγιασμό (δε ξέρω γιατί, ίσως να ήμουν ταραγμένος απ' το προηγούμενο όνειρο), και έπειτα την έπνιξα. Το παράξενο ήταν πως μόλις την σκότωσα το σώμα της έγινε σκληρό και η μύτη της μαλακή...
Μετά ξύπνησα.

Πείτε τίποτα αν καταλάβατε παρακαλώ Very Happy
<kostas>
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Βουβάλι
Φήμη : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

Απ: Δαιμονας; (δε ξερω)

Δημοσίευση  <kostas> Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 10:56 pm

Μέσα Όνειρα ή αλλιώς «Όνειρα μέσα σε Όνειρα»
Πρόκειται για όνειρα στα οποία βλέπουμε ότι ξυπνάμε και νομίζουμε ότι έχουμε ξυπνήσει, ενώ στην πραγματικότητα συνεχίζουμε να κοιμόμαστε και να ονειρευόμαστε. Αυτά τα όνειρα δεν υποδηλώνουν τίποτε άλλο πέρα από την μετάβαση από την κατάσταση REM (Rapid Eye Movement, που υποδηλώνει τον πολύ βαθύ ύπνο) σε πιο ελαφρύ ύπνο. Γι αυτό συνήθως, δεν θυμόμαστε πολύ καλά το πρώτο μέρος του ονείρου (δηλαδή αυτό προτού «ξυπνήσουμε») αλλά το δεύτερο.

Πρόκειται για όνειρα στα οποία βλέπουμε ότι πολεμάμε «κάτι» (που μπορεί να είναι οτιδήποτε, μα πάντα μας προκαλεί μια «απόκοσμη» αίσθηση) και τελικά βγαίνουμε νικητές ή ξυπνάμε λίγο προτού ηττηθούμε. Είναι όνειρα που προκαλούν πολύ αγωνία και συχνά συνοδεύονται από οργή. Αν και συνηθίζεται να ερμηνεύονται -από τους μυστικιστές- ως πραγματικές μάχες με κάποια οντότητα στο αστρικό πεdio

λει σε καπια ποστ που εχει το φορυμ Wink
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Δημοσίευση  Filosofos Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 4:41 am

Τη συγκεκριμένη νύχτα αποκλείεται να έπεσα σε βαθύ ύπνο καθώς είχα αϋπνίες. Κοιμόμουν λίγα λεπτά και ξυπνούσα..
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος

Δημοσίευση  manren Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 11:06 am

πιθανα να ειναι εσωτερικη πιεση που σου βγηκε ετσι στο ονειρο και την κατεκτησες με το να πνιξεις το συγκεκριμμενο ζωο
Filosofos
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Δημοσίευση  Filosofos Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 5:49 pm

Πράγματι ήμουν υπό πίεση, για τις εργασίες τους πανεπιστημίου. Ο τύπος που με κοιτούσε όμως;
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος

Δημοσίευση  manren Την / Το Σαβ Δεκ 25, 2010 3:17 am

για την φυγουρα δεν μπορω να σου πω με συγουρια μπορει να ταν παραισθηση η και καποιο πλασμα παρακολουθησης
Aradia
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Φήμη : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Χιούμορ : Black

Δημοσίευση  Aradia Την / Το Πεμ Φεβ 24, 2011 6:13 am

Εγώ πάντως άμα έβρισκα την τίγρη θα την υιοθετούσα.... Είναι γλυκά πλασματάκια!!!! Razz

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Ιαν 23, 2018 9:45 pm