And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΡΑΦΑΕΛΑ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Κυρ Απρ 17, 2011 3:40 pm

καλησπερα σας κ εκ των προτερων σας ευχαριστω πολυ που θα αφιερωσετε χρονο για να με διαβασετε...λοιπον δεν ξερω απο που να αρχισω....ειμαι 30 ετων και ως τωρα εχω γευτει απογοητευσεις κ προδοσιες απο φιλους κ σχεσεις.....να σας εξηγησω για να καταλαβετε κ να μου πειτε τι κανω λαθος,που φταιω κ καταληγω να ειμαι τωρα μονη μου...
στο σχολειο ειχα 2 καλους φιλους (κοριτσι+αγορι)τους οποιους τους κοροιδευαν επειδη η κοπελα ηταν με κιλα πολλα κ φοραγε κηδεμονα για την πλατη της,το αγορι το κοροιδευαν επειδη ηταν ο καλυτερος μαθητης κ με κιλα..εγω τους εκανα παρεα ολα τα χρονια κ οταν τελειωσαμε το σχολειο κ με την δικη μου ενθαρυνση τους βοηθησα να δυνατησουν κ να βρουν την αυτοπεποιθεση τους κ φυσικα τους βρηκα κ σχεσεις κ τους γνωρισα κ αλλους φιλους-γνωστους κ γιναμε παρεα μεγαλη...με παρατησαν γιατι δεν ειχαν χρονο για μενα κ εβαλαν λογια στους αλλους.............τοτε ειχα κ γω σχεση κ ποτε δεν τους εφτυσα για το τοτε αγορι μου...το οποιο με απατησε σορυδον κ με κοροιδευε..οταν λοιπον με παρατησαν ολοι αρρωστησα απο την στεναχωρια σοβαρα κ για αρκετα χρονια δεν ειχα παρεα..ακομη κ στην σχολη που πηγαινα δεν με καναν παρεα επειδη τοτε δεν ημουν ομορφη ειχα παρει κορτιζονες κ ειχα φουσκωσει κ δεν μου μιλαγαν.....μετα απο πολυ καιρο βρηκα νομιζα δηλ οτι βρηκα μια φιλη της οποιας της σταθηκα πολυ στα δυσκολα οταν μαλωνε με το αγορι της,οταν εψαχνε για δουλεια,οταν η μαμα της ηταν σοβαρα αρρωστη εγω εμενα διπλα της για να μην ειναι μονη της μιας κ δεν ειχε αδερφια κ ο μπαμπας της ειχε πεθανει...οτι ηθελε εγω διπλα της κ κεινη οταν δεν εβλεπε το αγορι της με εβλεπε κ καναμε παρεα..κ ενω οταν πριν 3 χρονια γνωρισα εναν τον οποιο ερωτευτηκα τρελα κ ως τωρα αγαπαω ενιωθα οτι τα ειχα ολα ομως ξαφνικα λοιπον ενω ειχαμε βγει για καφε με τη φιλη μου κ ολα τελεια στην συναντηση μας χωρις λογο κ αφορμη δεν την ξαναειδα ποτε....την τηλεφωνησα απειρες φορες την εψαξα αλλα δεν μπορεσα να την βρω..χαθηκε χωρις να μου πει ποτε γιατι διεκοψε την φιλια μας τι την πειραξε αν την πειραξε...ακομα που κ που τησ στελνω μαιλ μην στο κινητο αλλα τπτ δεν απαντα...και δεν μου φτανε αυτο...κ αυτος που αγαπησα μετα απο 3 χρονια δηλ πριν 2 μηνες απο το τηλ ουτε καν απο κοντα μου λεει θελει να χωρισουμε....λογος;;;κανενας..του τυπου εκεινος φταιει,δεν μου αξιζει,δεν ξερει αν θα αντεξει το για παντα,οτι δεν εχει σταθερη δουλεια,οτι εκανε αυτος λαθη μαζι μου,οτι μου φερθηκε χαζα,οτι ξερει οτι εκεινος θα χασει,οτι ολα οσα εκανε κ ειπε ηταν αληθινα αλλα πρεπει να φυγει,οτι ισως ο χρονος μας φερει ξανα κοντα,οτι θα φαει το κεφαλι του,ασυναρτησιες γιατι σε ολα τα βρισκαμε..στα δυσκολα μαζι ημασταν ενωμενοι,οτι ηθελε του το εδινα,οτι τον ενοχλουσε το διορθωνα οσο μπορουσα,κ κεινος μου φεροταν καλαα,καναμε σχεδια για γαμο παιδια κ φετος να ψαχναμε για σπιτι μολις εβρισκα δουλεια,με τους γονεις του ημασταν καλα..ολοι με ηξεραν φιλοι-συγγενεις..κ το αστειο ειναι οτι φετος τις τελευταιες μας συναντησεις ελεγε οτι δεν μπορει χωρις εμενα οτι ειμαι ο ανθρωπος του,οτι εχει παει σε αλλο επιπεδο η σχσεη μας οπου ειναι αυτονοητο οτι αγαπιομαστε κ θα μαστε για παντα μαζι κ οτι μαζι θα ξεπερασουμε τις δυσκολιες που ειχαμε με την δουλεια....ο μονος λογος που που κ που μαλωναμε ηταν τα κιλα τα παραπανω που ειχα τον πειραζανε ελεγε αλλα ολα οσα εψαχνε τα ειχε βρει σε μενα..αν αδυνατιζα θα ημουν η τελεια...παντα προσπαθουσα να αδυνατισω αλλα καπου κολλαγα..τελικα ηταν ο θυροειδης θυμωσε που δεν το ειχα κοιταξει νωριτερα κ οτι θα θελε να χει μια αδυνατη το καλοκαιρι στην παραλια...μην φανταστειτε οτι ηταν θεος..ειχε φαλακρα,κοντος κ μια ελαφρια κοιλιτσα αλλα εμενα δεν με χαλαγε.....ακομα να καταλαβω γιατι εφυγε...δεν ηθελε να με δει...δεν προηγηθηκε τσακωμος..ημασταν τωρα τελευταια στα μελια πιο πολυ...ειπε αυτες τις ασυναρτησιες κ οτι θα αλλαξει αριθμο να μην τον ξαναενοχλησω ..ως τωρα δεν τον εχω ενοχλησει αλλα εμενα με τρωει το σαρακι..μερες εχω να φαω κ με το ζορι να πιω νερο,ποτε θα κοιμαμαι ωρες να μην σκεφτομαι αλλες φορες θα φαω πολυ κ μετα θα κανω εμετο..το θεμα ειναι πως κ στην δουλεια ειχα ατυχιες...εκει που λεγα οκ εκει κατι στραβο θα βγαινε κ θα εκλεινε το ποστο η θα μας διωχνανε τα νεα ατομα λογω κρισης....στην δουλεια ειχα γνωστες-φιλες που οσο ημουν δουλεια οκ τωρα με ξεχασαν ολο δικαιολογιες κ ουτε ενα μην δεν στελνουν οποτε κ γω σταματησα να ενοχλω αφου δεν με θελουν οκ δεν γινομαι φορτικη.....
ομως αναρωτιεμαι τι κανω λαθος κ ειμαι μονη μου στα 30 μου χρονια κ δεν εχω δουλεια οσο κ να προσπαθω να βρω οτιδηποτε...ακομη κ καθαριστρια η φυλλαδια αλλα λενε καποιοι δεν εχω πειρα η το μεσον,δεν εχω φιλες-φιλους αληθινους,δεν εχω την αληθινη αγαπη.........γιατι;;;;;;;;;;;τοσο κακο ειναι που στην τελικη θελω μοναχα μια δουλεια οτιναναι αρκει να βγαινει το μεροκαματο,υγεια,φιλια,αγαπη....νοιωθω τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο μινη δεν αντεχω με τρωει καθε μερα η θλιψη κ το γιατι..................
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ αληθινα που με διαβασατε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
<kostas>
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Τοξότης Βουβάλι
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Δευ Απρ 18, 2011 1:12 am

Sad
ΡΑΦΑΕΛΑ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Δευ Απρ 18, 2011 2:34 pm

<kostas> έγραψε:
Sad

σε ευχαριστω για την συμπαρασταση...αν θελεις μπορεις να μου πεις την αποψη σου...θα χαρω πολυ...
kafrilina
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Τρι Απρ 19, 2011 3:12 am

Ισως το μονο προβλημα να ειναι η σταση που δειχνεις. Καμια φορα τα ορια πρεπει να τα βαζουμε εμεις ,οσο αφηνουμε εμεις να μας πατανε τοσο οι αλλοι θα το κανουν. Την εχω πατησει και εγω με φιλους που αποδυχτηκαν συμφεροντολογοι βεβαια με διαφορετικο τροπο. Οι σχεσεις πρεπει να ειναι ισοτιμες αλλα καποια ατομα εχουν την ικανοτητα να σε κανουν να πιστευεις οτι εχουν ποιο σοβαρα προβληματα απο σενα. Ισως το μονο προβλημα ειναι οτι φεροσουνα σαν συμπονετικη μητερα κατι που ειχαν δεδομενο, και αφου τους ελυσες τα προβληματα ηταν κατι σαν ενηλικιωση για αυτους και γι αυτο εφυγαν. Τωρα για το ερωτικο κομματι δεν νομιζω πως φταις εσυ ουτε τα κιλα σου τετοιες συμπεριφορες δειχνουν ενοχη....Το θετικο με αυτες τις καταστασεις ειναι να σκεφτεσαι απο το τι γλιτωσες και οχι το τι εχασες. Τα πραγματα κατα τη γνωμη μου θα πηγαιναν καλυτερα αν εδειχνες και λιγη κατανοηση στον εαυτο σου Smile
ΡΑΦΑΕΛΑ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Τρι Απρ 19, 2011 10:13 am

σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου Very Happy Very Happy ολα οσα λες πολυ σωστα και θα προσπαθησω να αγαπησω τον εαυτο μου πιο πολυ,ομως ειλικρινα δεν μπορω την μοναξια κ δεν ξερω τι να κανω για να βρω νεους φιλους..δεν δουλευω κ ετσι ολη μερα εκτος απο συνεντευξεις ειμαι σπιτι..θα ηθελα πολυ να χα μια αληθινη παρεα....τι να κανω για βρω;;;
Ophelia.
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Πεμ Απρ 21, 2011 6:12 am

Γεια σου Ραφαέλα. Καλώς όρισες. Smile

Λοιπόν πρώτα από όλα θα ξεκινήσω από το αγόρι σου.

Η συμπεριφορά του είναι επιεικώς απαράδεχτη που σε άφησε έτσι και ούτε καν ήθελε επαφή μαζί σου μετά από τόσο διάστημα που ήσασταν μαζί.

Όσο αφορά αυτό που σου έλεγε για τα κιλά σου.. Μα καλά είναι δυνατόν?

Εγώ ξέρω ότι τον άνθρωπο με τον οποίο επιλέγεις να είσαι μαζί,τον αγαπάς έτσι όπως είναι. Αν θέλει να βελτιώσει την εμφάνιση του είναι καθαρά δικό του θέμα και κανενός άλλου.

Ας έχανε αυτός την κοιλίτσα πρώτα και ας έκανε κάτι με την καράφλα του και μετά να ερχόταν να σου έλεγε "θα ήθελα να σε δώ πιο λεπτή το καλοκαίρι στην παραλία'. Αν είναι δυνατόν δηλαδή.

Όσο για αυτά που λες για τους φίλους και γενικότερα για τους ανθρώπους που σε πλήγωσαν,ότι δεν έχεις παρέες,δουλειά κι έτσι..

Σε κάτι τέτοιες καταστάσεις ίσως είναι καλό να σε στηρίξει η οικογένειά σου,τα αδέλφια σου ίσως,οι γονείς σου.

Γιατί δεν τους προσεγγίζεις?
Είναι άνθρωποι που σε αγαπάνε,που θα μπορούν να σε στηρίξουν σε αυτές τις δύσκολες ώρες,να έχεις και λίγη παρέα.

Όσο για τον επαγγελματικό τομέα,πολλοί άνθρωποι είναι στην ίδια κατάσταση με σένα,κάνε υπομονή και δίνε συχνά συνεντεύξεις για κάποια δουλειά.
Σου εύχομαι καλή τύχη σε ότι κι αν κάνεις.

Να έχεις εμπιστοσύνη στον ευατό σου και σε αυτό που είσαι και να μην βάζεις πάντοτε τους άλλους πάνω από σένα.

Ελπίζω να βρείς την ευτυχία που σου αξίζει!
manren
Συντονιστής
Συντονιστής

Άντρας Καρκίνος Χοίρος
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Πεμ Απρ 21, 2011 2:31 pm

ραφαελα στη ζωη σου θα συναντησεις καλα και κακα αλλα να ξερεις ενα πραμγα ... θα πεσεις στη λασπη για να μην πω τιποτα γιατι μεσα απο τα παθηματα θα εκτιμησεις πραγματικα το καλο που θα σου ρθει αργοτερα ειτε δουλεια λεγεται ειτε φιλικη σχεση ειτε ερωτικη σχεση
ΡΑΦΑΕΛΑ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Παρ Απρ 22, 2011 2:28 pm

σας ευχαριστω πολυ ολους σας για τις απαντησεις σας..να στε παντα μα παντα καλα..
Evalin
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Λέων Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Κυρ Απρ 24, 2011 9:57 am

Γεια σου Ραφαελα Smile Εγω θελω να σου πω αυτο που ειπες για την μοναξια. Πρωτον η γνωμη μου ειναι οτι εκει εξω παντα υπαρχει ενας ανθρωπος που προοριζεται για τον καθενα μας. Και αυτος ο καποιος θα ερθει την καταληλη στιγμη εκει που τον χρειαζεσαι περισσοτερο. Συμβουλη μου ειναι να σκεφτεις ολα αυτα και να διαπιστωσεις λαθη που εγιναν (απο ολες τις πλευρες) και να φροντισεις να τα αποφυγεις την επομενη φορα.
Οσο για τις φιλιες, μαλλον προσφερες ολο τον εαυτο σου σε ατομα που σκεφτοταν μονο το συμφερον. Αυτο το λαθος εχω κανει και εγω. Αλλα μην απογοητευεσαι. Οι δυσκολιες υπαρχουν για να γινομαστε πιο δυνατοι και να εκτιμαμε την ευτηχια περισσοτερο Smile Και να εισαι σιγουρη οτι θα ερθουν καλυτερες μερες Smile
ΡΑΦΑΕΛΑ
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Τρι Απρ 26, 2011 10:57 am

σας ευχαριστω ολους για την σημασια που μου δωσατε..αλλα ... αυτες τις μερες κ καθε μερα καταρρεω..ειμαι τελειως μονη...μιλησα με τον πρωην ο οποιος λεει ακομα με σκεφτεται αλλα δεν γυρνα πισω ενω προτινος ελεγε οτι θα γυρναγε επειδη ελεγε οτι ειμαι ο ανθρωπος του...μου πε οτι εκανε λαθη πολλα κ δεν μπορει κ καλα να γυρισει κ..γυρισε σε μια αλλη πρωην η οποια ..... οπως λεει ειναι 100 κιλα αλλα λεει πιο γυναικα απο μενα...κ οτι ετσι θελει να τιμωρησει τον εαυτο του...για την ασχημη συμπεριφορα του απεναντι μου...θελω να τον ξανακερδισω..νοιωθω οτι μαραζωνω μερα με την μερα...θα ηθελα να μαθω που κπως θα μπορουσα να βρω νεες παρεες με σκοπο την αληθινη φιλια..υπαρχει καποιος συλλογος;;;καποιο σαιτ;;δεν εχω κ δουλεια κ ολη μερα..σπιτι να τον σκεφτομαι...
Evalin
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Λέων Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Τρι Απρ 26, 2011 11:06 am

Κοιτα η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να ξεδωσεις λιγο. Ναι ειναι δυσκολη η κατασταση, αλλα πρεπει να το παλεψεις! Αν τα παρατησεις δεν θα συμβει τιποτα. Πρεπει μονοι μας να καθοριζουμε το μελλον μας. Ψαξε για πιθανες δουλειες, προετοιμασου οσο μπορεις, φορα το καλυτερο χαμογελο σου και ειναι σιγουρο οτι θα τους κερδισεις ολους! Για τους φιλους μπορει να ειναι μπροστα σου αλλα να μην τους βλεπεις. Και για το αγορι σου, γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να προχωρησεις οσο δυσκολο και να φαινεται.
Παντως αγαπα τον εαυτο σου και θα τον αγαπησουν και οι αλλοι. Και μην ξεχνας να χαμογελας! Razz
alter ego
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2011
Χιούμορ : κατι γινεται!!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Τρι Απρ 26, 2011 3:22 pm

γεια σου Ραφαελα και απο μενα..μπορω να πω οτι σε καταλαβαινω απολυτα γτ και γω απο τα 17 εως τα 25 που ειμαι τωρα τραβαω το δικο μου ζορι..καποιες επιλογες φυσικα ειναι στο χερι μας να τις κουμανταρουμε αλλα απο δικη μου εμπειρια καποιες αλλες οχι..σαν να εχει κατσει ενα κακο συνεφο απο πανω σου!! εκει ειναι που σε παιρνει απο κατω..παλεψε το κανε ΥΠΟΜΟΝΗ κανε κ ενα reset κ καποια στιγμη θα βρεις αυτο που θελεις!κ γω αυτο προσπαθω!! ....και να ξερεις οτι δε σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο....
black blange
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;   Πεμ Αυγ 25, 2011 3:56 am

Καθε εμποδιο για καλο λενε...στην περιπτωση σου δεν ξερω αν ισχυει τοσο...αυτο που εχω εγω να σου πω ειναι οτι πρεπει να συζητας με τους φιλους σου ολα οσα συμβαινουν και να λυνετε ολοι μαζι της παρεξιγισεις..γιατι οι περισσοτερες παρεξιγισεις πιστευω θα ηταν εκτος αν επεσες πανω σε ενα σωρο μ****κες...κοιτα απο εδω και περα πως θα διορθωνεσε οχι ακριβως για τους αλλους αλλα για σενα και για να μην νιωθεις εσυ μοναξια..συχνα συνανταμε παρεες που εχουμε την ιδεα οτι ολα ειναι καλα αλλα δεν το βλεπουν ολα τα μελη ετσι..ο καθενας εχει την δικη του γννωμη...αυτο στο μελλον καλυτερα να το συζητας..σε φαση προσπαθησε να κοιταξεις λιγο και απο την πευρα των αλλων γιατι μπορει να εκανες κατι που να μην σου φανηκε εσενα κακο προς τους υπολοιπους αλλα να το ειδαν σαν κακο...τωρα σχετικα με την σχεση σου τι να πω...ο ανθρωπος ειναι ελεηνος..καλυτερα που δεν ειστε ακομα μαζι γιατι ειχες να φας κοροιδια απο αυτον...προφυλαξε τον εαυτο σου απο τετεια ατομα...εσυ φτιαχνεις την ζωη σου και την διαμορφωνεις αναλογα με τα ατομα που θες διπλα σου,την επομενη φορα επελεξε καλα ατομα που να σ αγαπανε και να σε νιαζοντε..αυτα ειχα να πω επι του θεματος,απο εκει και περα καλη καινουργια αρχη και οτι και να συμβει απο εδω και περα μην σε περνει απο κατω,η ζωη ειναι γεματη λαθοι κανε κανενα και εσυ δεν θα παθεις τιποτα....καλη επιτυχια!

ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ :: Καθημερινά Προβλήματα-
Μετάβαση σε: