And if it harms none, Do what you will

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

ονειρο ταινια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
angelic_wings
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Παρθένος Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: ονειρο ταινια   Πεμ Ιουλ 14, 2011 4:38 am

καθε βραδυ βλεπω εντονα ονειρα αλλα αυτο που ειδα πριν λιγες μερες ηταν σαν ταινια.
ημουν σε καποια παραλια και καποιοι ψαχναν ενα θησαυρο στο πατο της θαλασσας.τους ρωτησα τι ειναι και μου ειπαν κατι σαν χρυσο μυστικης γνωσης.εστειλαν εμενα να παω να τους το φερω.το παραξενο ειναι πως μου ειπαν πως πρεπει να παω σπιτι τους και να μπω απο ενα πηγαδι που ειχαν σπιτι τους.πηγα και μπηκα.οταν πηδηξα στο πηγαδι και εφτασα στον πατο ειδα μια σαν μυστικη πολη.ολα ηταν σκοτεινα.
περπατουσα και εβλεπα διαφορες σκιες μεχρι που εμφανιστηκε ενα φλεγομενο κεφαλι που με κυμηγουσε.και εμφανιστηκε ενας αντρας και το απετρεψε. μου εδωσε να καταλαβω πως πρεπει να γυρισω ξανα πισω στο βυθο αφου τελειωσω την αποστολη για να τον βρω.ειχα πολυ καλη αισθηση με αυτον τον αντρα.σιγουρια και ασφαλεια...οτι απεμεινε απο το κεφαλι κρεμαστηκε απο ενα πολυελαιο στο ταβανι.(σουρεαλ το ονειρο)εγω συνεχισα κανονικα να ψαχνω το χρυσο.
βρηκα μια τρυπα στο τοιχο και οταν μπηκα μεσα ανεβηκα σε ενα νεο επιπεδο οπου ηταν ενας παπας εκει και ενα μακροστενο κουτι σαν φερετρο,μπηκα μεσα και με εσπρωξε σε ενα αλλο δωματιο.βγηκα απο κει και στο νεο βυθο που βγηκα βρηκα κατι στρογγυλα πραγματα που αυτα ηταν ο θησαυρος.απο μια σκαλα κατεβηκα και εσπρωξα μια πορτα που με βρηκε στο δωματιο των ατομων που με εστειλαν στην αποστολη αυτη.ηταν εκπληκτοι και δεν με περιμεναν σαν να μην πιστευαν πως θα το εβρισκα και θα γυριζα πισω.
τους εδωσα τα πραγματα αυτα και μετα αδιαφορησαν για μενα και ειχαν μια καπως εχθρικη συμπεριφορα.οταν τους ειπα πως θα γυρισω πισω εκεινοι σαν να πειραχτηκαν.καταφερα να γυρισω πισω αλλα αυτη τη φορα ηταν σαν να γινοταν πολεμος κατω στο βυθο.ειχα χασει τον προσανατολισμο μου και τιποτα δεν ηταν το ιδιο.
περπατουσα στον πατο του βυθου και υπηρχε πολυς κοσμος γυρω μου ,εκει ειδα και εναν απο αυτους που με εστειλαν στην αποστολη και μου εδινε καταρες να μη φτασω ποτε στον προορισμο μου και αυτο που ακουσα καθαρα ηταν να μην μυηθω ποτε.
σαν να μου εστειλε κακη ενεργεια και παραπατησα ,αμεσως μετα με ειδα να την βουταω και να τη σερνω στο πατωμα για να της ξεφυγω.
ετρεξα και βρηκα την ιδια τρυπα που με ανεβασε στον νεο επιπεδο βυθο.ηταν καποιοι αντρες απ εξω που ειχαν βαλει απαγορευτηκο στην εισοδο της τρυπας ,αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη ειπαν αυτη πρεπει να περασει ,μπηκα μεσα και υψωσα τα χερια μου και ανεβηκα εκει οπου ηταν ο παπας και το φερετρο,μπηκα μεσα στο φερετρο ξανα και ο παπας με εσπρωξε προς την αλλη μερια οπου ειχα βρει το χρυσο.εκει κοπηκε το ονειρο.
ειναι σαν επικο ονειρο ,και too much καταλαβαινω, και πολυ εντονο.ξυπνησα πολυ κουρασμενη και χωρις ενεργεια.
ευχαριστω για το χρονο σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lampan
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ταύρος Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ονειρο ταινια   Πεμ Ιουλ 14, 2011 5:05 am

δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο αλλα το πρωτο που μου ηρθε ειναι επιπεδα που περνας εσυ στη ζωη σου ισως να εχεις βρεθει σε πολλες καταστασεις που συνεχως δυσκολευουν απο αγνωστα σου ατομα η γνωστα που σου κανουν τους φιλους και σε εφεραν σε δυσκολιες και δεν θελουν το καλο σου ζηλευοντας εσενα.....

παντως μου θυμισε παιχνιδι απο gameboy με ολα τα επιπεδα(πλακα κανω μην το παρεις προσωπικα Smile )
angelic_wings
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Παρθένος Σκύλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ονειρο ταινια   Πεμ Ιουλ 14, 2011 5:13 am

η αληθεια ειναι πως αυτη η χρονια δεν ειναι και η καλυτερη μου απο το κακο στο χειροτερο πεφτω και οντως ως προς τα ατομα που συναντω ο καθενας εχει και το σκοπο του.
το θεμα ειναι απο δω και μπρος τι κανω?η διαισθηση μου δεν προμυνυει και τα καλυτερα παντως ,υπαρχει μια διαρκης ενταση συνεχως στα ονειρα μου που επιδεινωνεται.
Lampan
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ταύρος Κόκκορας
Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ονειρο ταινια   Πεμ Ιουλ 14, 2011 5:16 am

εχε τα ματια σου 1004 οχι 14 και προσεχε ακομα και την πιο μικρη λεπτομερια και μην αφινεις τους αλλους να σε χειραγογουν η να σου αφερουν την βουληση σου
charmed
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ονειρο ταινια   Παρ Ιουλ 15, 2011 4:43 am

εμενα μου θυμιζει την ταινια της Angelina Jolie τo Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life.........βασικα ειν τελιως ιδιο.......... εχει στην αρχη κατι που πρεπει να παρει απο την θαλασσα και μετα παει σε υπογεια πολη! σιγουρα δεν ειδες αυτη την ταινια προσφατα?
angelic_wings
Wannabe Μάγος
Wannabe Μάγος

Θηλυκό Παρθένος Σκύλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ονειρο ταινια   Παρ Ιουλ 15, 2011 5:25 am

δε μου αρσει η λαρα κροφτ.

ονειρο ταινια
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Triquetra :: ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ :: Όνειρα-
Μετάβαση σε: